Kosár női MK: a ZTE is a legjobb négy között

2014.03.21. 19:45
Nem okozott gondot a Zalaegerszegnek az elődöntőbe jutás kiharcolása a női kosárlabda Magyar Kupában: a zalaiak az első negyedet 21–7-re megnyerték a Cegléd ellen, majd kényelmesen tartották előnyüket a székesfehérvári nyolcas döntő első napjának harmadik mérkőzésén.

A szövetség új rendszerben bonyolítja le az MK-t, és a korábbi többfordulós kiírás helyett három egymást követő napon, semleges helyszínen rendezi meg a negyeddöntős, elődöntős, illetve helyosztó küzdelmeket.

NŐI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

ZTE NKK–CEGLÉDI EKK 74–51 (21–7, 15–14, 17–16, 21–14)
Székesfehérvár, 400 néző. V: Gorka, Makovszky, Sallai
ZTE: Darida, S. Ivanovics 5/3, VARGA ZS. 18, CZUKOR 15/3, HORVÁTH ZS. 10. Cs: Fuisz 2, Török Sz. 5, MÁNYOKY 10/6, Fritz 6, Vágvölgyi 3. Edző: Gáll Tamás
CEGLÉD: Hadzsovics, Orbán 3, GORJANÁCZ 14/6, Jerkovics, Vilipics 5. Cs: Szabó II. 7/6, Sándor 7, Kobolák 10, Filipowicz 2, Serbán 2, Vasas 1. Edző: Áron Balázsné
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–0. 6. p.: 13–4. 9. p.: 20–5. 12. p.: 23–11. 15. p.: 25–14. 18. p.: 33–14. 22. p.: 38–24. 25. p.: 42–36. 28. p.: 49–31. 32. p.: 59–39. 35. p.: 63–44. 38. p.: 71–45
Kipontozódott: Varga Zs. (36. p.), Darida (40. p.)

Gáll Tamás:
– A célunkat elértük, a négy közé jutottunk. Az volt a lényeg, hogy ne csak jól kezdjünk, hanem jól is folytassuk. Az első negyed igazából eldöntötte a mérkőzést, leginkább annak örülök, hogy két nap után nagyot fordult a világ. Nem hiszem, hogy annyira jól játszottunk volna, de a lehetőségeinket kihasználtuk.
Áron Balázsné: – Nagyon enerváltan játszottunk, kissé érthetetlenül állok előtte, mert azt gondoltam, hogy a két nappal ezelőtti mérkőzés sokat kivett a csapatból, de arra azért nem, hogy ennyire. Úgy éreztem a lányokon az első pillanattól kezdve, hogy feladták fejben, és ennek ez a nagyarányú vereség lett a vége.