Kosár női MK: a PEAC nyerte meg a pécsi derbit

2014.03.21. 17:22
A PEAC-Pécs nyerte meg a két pécsi csapat negyeddöntőjét a női kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjében. A székesfehérvári nyolcas döntő második találkozója roppant izgalmas volt, a PEAC öt ponttal győzte le a PINKK-et.

A két pécsi csapat – amely a bajnokságban is fej fej mellett halad egymás mellett – végig szoros, kiélezett mérkőzést játszott egymással, végül apróságok döntöttek a 16 pontos Abby Bishop-vezette PEAC javára.

A szövetség új rendszerben bonyolítja le az MK-t, és a korábbi többfordulós kiírás helyett három egymást követő napon, semleges helyszínen rendezi meg a negyeddöntős, elődöntős, illetve helyosztó küzdelmeket.

NŐI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

PEAC PÉCS NKK–PINKK PÉCS 424 57–52 (18–18, 15–15, 8–12, 16–7)
Székesfehérvár, 700 néző. V: Vígh, Győrffy, Pozsonyi
PEAC: Reid 9, JOVANOVICS 11/6, RAKSÁNYI 11, Nagy-Bujdosó 6/6, BISHOP 16. Cs: Fűrész 1, Kaposi, Kublina 3. Edző: Zseljko Dokics
PINKK: Iványi 6, Sarok 2, Holt 5/3, Őri 6, TOMLINSON 13/3. Cs: Ruják 5/3, KENNEDY 12/6, Kováts, Adamecz, Pascua 3, Győri. Edző: Roberto Hernandez
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–5. 6. p.: 11–7. 9. p.: 17–16. 12. p.: 20–18. 15. p.: 26–23. 18. p.: 28–29. 22. p.: 36–35. 25. p.: 38–40. 28. p.: 41–41. 32. p.: 41–48. 35. p.: 46–50. 38. p.: 53–52
Zseljko Dokics:
– Az első félidőben a zónánk nem tudom, hogy meglepte-e ellenfelünket, de arra azért nem számítottunk, hogy Daphanie Kennedy két triplát dob, és ezen felül még egy duplát is. Ennek ellenére hat-nyolcpontos előnnyel kellett volna pihenőre mennünk. A szünet után egyre jobban kezdte a Pinkk kontrollálni a meccset, de csapatom emberfeletti teljesítményt nyújtva visszavette a vezetést, és megnyertük a csatát. Mindez leginkább annak volt köszönhető, hogy hittünk magunkban.
Roberto Hernandez: – A mérkőzés elején a magas emberek gyorsan összeszedtek két faultot, ez akkor meghatározónak tűnt. Ezen még túl tudtunk jutni, de a későbbiekben, a második félidőben ugyan megvolt a lehetőségünk arra, hogy eldöntsük a találkozót, de ezt a rettentően rossz dobószázalékunk, valamint a sok fault ezt megakadályozta.