Kosár Eb: Szerbia jutott be negyedikként az elődöntőbe

2017.09.13. 22:33
A szerbek magabiztosan verték az olaszokat (Fotó: AFP)
A férfi kosárlabda Európa-bajnokság utolsó negyeddöntőjében a Görögország–Oroszország (69–74) találkozó után késő este Szerbia 83–67-re legyőzte Olaszországot, így vele vált teljessé az elődöntős mezőny.

A szerbek – akik a nyolcaddöntőben a mieinket búcsúztatták – végig kézben tartották az összecsapást. A szorosabb első negyed után a másodikat tízpontos különbséggel megnyerték, és onnantól már nem igazán volt kérdés, hogy ki nyeri a mérkőzést.

A találkozó legeredményesebb játékosa Bogdan Bogdanovics volt, aki 22 pontot szórt.

Görögország–Oroszország

A kora esti mérkőzésen az oroszok valamivel esélyesebbnek tűntek a görögöknél. Mozgovék a harmadik helyen jutottak tovább a csoportjukból, majd a nyolcaddöntőben 101–78-ra kiütötték a horvátokat. Printeziszék negyedikként kerültek a nyolcaddöntőbe, ahol Litvániát győzték le 77–64-re.

Az első félidőben a görögök voltak a jobbak, 37–31-re vezettek. Az oroszok azonban gyorsan felzárkóztak, és az utolsó negyedben már a vezetést is megszerezték, és lassan, de biztosan egyre nagyobb előnyt értek el. A hajrá ismét kicsit szorosabb lett, és a görögök ismét előnybe kerülhettek volna, de dobások kimaradtak. Így Spanyolország és Szlovénia után harmadikként Oroszország jutott a legjobb négy közé 74–69-es győzelmével.