Kosár Eb: „Hanga csak akkor játszhat, ha százszázalékos állapotban van”

2017.09.01. 16:34
Hanga sajnálta, hogy a második félidőben már nem tudott segíteni (Fotó: Koncz György)
Mint ismert, a magyar férfi kosárlabda-válogatott az Európa-bajnokság C-csoportjának első meccsén 67–58-as vereséget szenvedett Horvátországtól. Hanga Ádám a mérkőzés második félidejében már nem lépett pályára sérülés miatt, és könnyen lehet, hogy a Montenegró elleni szombati találkozón sem játszik.

Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón elmondta: Hanga játszani szeretett volna a második félidőben, ám nem engedte neki, mert hosszabb távon nem kockáztathatott. A válogatott csapatkapitányának a csípője alá térdeltek, és bár sérülése nem súlyos, szombaton is csak akkor fog pályára lépni, ha százszázalékos állapotba kerül.

Maga az érintett hozzátette: „Nagyon rossz volt a padról nézni a fiúkat egy ilyen meccsen, de büszke rájuk, hogy nélkülem is jó teljesítményt nyújtottak egy ennyire erős csapat ellen.”

Videó a sajtótájékoztatóról

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
C-CSOPORT (KOLOZSVÁR)
HORVÁTORSZÁG–MAGYARORSZÁG 67–58 (20–20, 19–16, 13–17, 15–5)
Kolozsvár, 1580
néző. V: Anasztopulosz (görög), Maestre (francia), Michaelides (svájci)
HORVÁTORSZÁG: Ukic 6, Tomas 8/6, BOGDANOVIC 23/3, Planinic 6, SARIC 15/3. Csere: Zoric, Popovic 2, Simon 5/3, Bender 2. Szövetségi kapitány: Aleksandar Petrovic
MAGYARORSZÁG: Wittmann 2, VOJVODA 11/3, Hanga 5/3, Allen 5/3, Keller Á. 8. Csere: PERL 12/3, Karahodzsics, EILINGSFELD 8, Ferencz 7/3, Kovács P., Ruják, Tóth N. Szövetségi kapitány: Ivkovics Sztojan
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–0. 4. p.: 6–5. 6. p.: 11–7. 9. p.: 15–18. 13. p.: 24–27. 17. p.: 30–31. 18. p.: 35–31. 23. p.: 42–40. 25. p.: 46–46. 27. p.: 48–50. 33. p.: 59–53. 35. p.: 60–56. 38. p.: 67–56