Egy lépésre az aranyéremtől a soproniak

2013.04.18. 18:43
Jelena Milovanovics (jobbra) főszerepet játszott az újabb soproni sikerben (Fotó: Korponai Tamás)
Az Uniqa-Euroleasing Sopron 70–53-ra nyert a címvédő HAT-AGRO UNI Győr otthonában a női kosárlabda NB I döntőjének második mérkőzésén, így már csak egy győzelemre van az aranyéremtől.
1. NEGYED

Rossz hazai dobásokkal kezdődött a mérkőzés, Jelena Milovanovics viszont hamar elkapta a fonalat. A szerb játékos egy triplával, egy hárompontos akcióval (dupla plusz büntető), majd egy labdalopás utáni ziccerrel főszerepet játszott abban, hogy a Sopron 10–2-re elhúzott három és fél perc alatt. Fűzy Ákosnak így hamar ki kellett kérnie első idejét.

Natalie Hurst után a második, illetve harmadik győri kosarat is egy légiós, Tangela Smith jegyezte. Mindkét csapat játékában sok volt a hiba, Fegyverneky Zsófia ziccerével visszaállt a nyolcpontos különbség (6–14). Laklóth Anna hárompontosával közelebb zárkózott a Győr, de aztán Raksányi Krisztina triplakísérete már rossz volt, Cindy Lima pedig támadófaultot követett el. 9–14

2. NEGYED

Smith sikeres dobással kezdte a második játékrészt, ám a másik oldalon védekezésben már kevésbé volt jó, Krnjicsnek ütött oda ziccerben, aki így három ponttal zárta az akcióját. Saját palánkja alatt könnyen verhető volt a Győr, Krnjics és Shenise Johnson dobásaival már 23–14-re vezetett a Sopron.

Hurst agilisan játszott, sorra harcolta ki a védőhibákat, és az asszisztokat is gyűjtögette, persze egy irányítónak ez a feladata. Raksányi pedig a pontszerzésben jeleskedett rövid időn belül kétszer is, így pillanatok alatt szorossá vált a találkozó (20–23).

Székely Norbert időkérése után Amber Holt és Milovanovics is betalált, majd Fegyverneky is a palánk segítségével, így ismét megnőtt a különbség (22–29). Győri időkérés után Cindy Lima is megszerezte első pontjait, Holt két büntetővel válaszolt rá, így a nagyszünetben 31–24-re vezetett a Sopron.

3. NEGYED
Smith egy triplával a mezőny legeredményesebb játékosává lépett elő, de soproniak két „kis” kosárral fogták közre a találatát (27–35). A halovány teljesítményt nyújtó Rasheed Rita két jó megmozdulással vétette észre magát, előbb egy támadófaultot harcolt ki, majd egy közeli kosárral megszerezte első – és mint utóbb kiderült, utolsó – pontjait.

Zsovár Orsolya két jó dobással jelentkezett rövid időn belül, ezzel tíz pontra hízott a különbség (33–43). Smith elsüllyesztette második sikeres tripláját is, de Krnjics szűk egy perc alatt két duplával felelt rá, így Fűzy Ákos újra időt kért (36–47). Nem sok hatása volt, egy Zsovár-trojkával és Cserny Réka két büntetőjével már 16-tal vezetett a Sopron (36–52).

A negyed zárómomentumaként Fegyverneky vágott be egy középtávolit, a Győrnek 18 pont mínuszról kellett volna felállnia. 38–56

4. NEGYED
Raksányi egy duplát, majd egy triplát is bedobott, rögtön nem volt olyan reménytelen a hazaiak helyzete. Székely Norbert időt is kért (43–56). Hurst kosarának nem igazán tudtak örülni a hazaiak, mivel legjobbjuk, Smith összetérdelt egyik ellenfelével, így le kellett cserélni az amerikait.

Sokat mindenesetre nem kellett ülnie, kis pihenő után visszatért, de a győriek lendülete megtört, két támadást is elszúrtak, Holt viszont jól büntetőzött (45–58). Fegyverneky dobásával elérte a 60 pontot a vendégegyüttes, majd elrontott egy lerohanást, de így is nagyon kényelmes helyzetben várhatta az utolsó hat percet (45–60).

Milovanovics begyűjtött egy védőlepattanót, majd bevágott egy hárompontost, de örömében csúnyát mondhatott a játékvezetőknek, ugyanis technikait ítéltek ellene, Hurst pedig nem hibázott a vonalról (47–63). A győriek kivédekeztek egy támadást, majd Hurst és Raksányi is bedobott egy hármast, ám ekkor már késő volt (53–65).

A mérkőzés stílszerűen úgy végződött, ahogy kezdődött (legalábbis ami a sikeres dobásokat illeti), azaz egy Milovanovics-triplával. A Sopron ezzel 70–53-ra nyert, így már csak egy sikerre van a bajnoki címtől. 53–70

NŐI KOSÁRLABDA NB I
DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

HAT-AGRO UNI GYŐR–UNIQA EUROLEASING SOPRON 53–70 (9–14, 15–17, 14–25, 15–14)
Győr 515 néző. V: Vígh, Kapitány, Ádám
GYŐR: Hurst 13/3, RAKSÁNYI 15/9, Rasheed 2, Őri 2, Lima 2. Csere: SMITH 14/6, Semsei 2, Laklóth 3/3, Dobos
SOPRON: FEGYVERNEKY 12, JOHNSON 8, Holt 8, MILOVANOVICS 18/9, KRNJICS 13. Csere: Cserny 4, Zsovár 7/3, Pál
Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–5. 4. p.: 2–10. 6. p: 4–12. 9. p.: 9–14. 11. p.: 11–14. 12. p.: 11–19. 13. p.: 14–23. 16. p.: 20–23. 18. p.: 22–29. 20. p.: 24–31. 24. p.: 29–35. 27. p.: 36–47. 28. p.: 36–52. 30. p.: 38–56. 31. p.: 43–56. 36. p.: 45–63. 39. p: 53–65.
Fűzy Ákos, a Győr edzője: – Ismét nagy harcra kényszerítettük a Sopront, s a mérkőzés során többször hoztuk zavarba az ellenfelünket, amelyre ők jól reagáltak. Sajnálom a meccs elején érthetetlen okokból eladott labdákat. Négy perccel a vége előtt feljöttünk, és még akkor volt némi sanszunk. Ha az egyre javuló védekezésünk mellé a támadásainkat is stabilizálni tudjuk, akkor lehet esélyünk meccset nyerni.
Székely Norbert, a Sopron edzője: – Nehéz meccs volt, de csapatom végig koncentráltan játszott, s fizikailag tudott dominálni. Párszor sikerült átlendülni a holtpontokon, mert mindig volt valaki, aki ebben segített a többieknek. Egységesnek tűnik a csapatom, s remélem, hogy jövő hétfőn sokan jönnek a meccsre kiszurkolni nekünk az újabb győzelmet.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0, a Sopron javára.