A női kosárlabda nemzetközi kupák adatbankját ide kattintva érheti el!

Az egyetlen magyar résztvevővel, a Falcóval elrajtoló férfi kosárlabda Bajnokok Ligája négy nyolc-nyolc csapatot számláló csoporttal indul. Otthon és idegenben is összecsapnak a csapatok, A csoport első négy helyezettje továbbjut az egyenes kieséses szakaszba, a korábbiakkal ellentétben az ötödik és hatodik helyezett nem folytathatja a szereplést a FIBA Európa-kupában.

FÉRFI KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA
1. KÖR
JDA Dijon (francia)–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely
87–68
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–PAOK (görög)76–66
Casademont Zaragoza (spanyol)–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 70–69
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Telekom Baskets Bonn (német)
91–59
Besiktas Sompo Sigorta (török)–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely74–49
Happy Casa Brindisi (olasz)–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely
98–92
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Neptunas Klaipeda (litván)
dec. 4.
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–JDA Dijon (francia)
dec. 10.
PAOK (görög)–Falco-Vulcano Energia KC Szombathelydec. 17.
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Casademont Zaragoza (spanyol)jan 8.
Telekom Baskets Bonn (német)–Falco-Vulcano Energia KC Szombathelyjan. 15.
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Besiktas Sompo Sigorta (török)
jan. 21.
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Happy Casa Brindisi (olasz)
jan. 29.
Neptunas Klaipeda (litván)–Falco-Vulcano Energia KC Szombathelyfebr. 4.
 


Az Európa-kupában a PVSK és a Körmend képviseli a magyar színeket. Minden csoportból négyből két csapat jut tovább a második körbe, itt és az alapszakaszban is mindenki minden csoportellenféllel játszik (egyszer otthon, egyszer idegenben). Innen is az első két helyezettek jutnak tovább a rájátszásba, ahol oda-visszavágós rendszerben küzdenek tovább a csapatok a végső sikerért.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
ALAPSZAKASZ, A-CSOPORT
Inter Bratislava (szlovák)–PVSK-Veolia
88–87
PVSK-Veolia–Benfica (portugál)
81–89
PVSK-Veolia–ZZ Leiden (holland)
87–77
PVSK-Veolia–Inter Bratislava (szlovák)
93–94
Benfica (portugál)–PVSK-Veolia85–66
ZZ Leiden (holland)–PVSK-Veolianov. 27.
 

 

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
ALAPSZAKASZ, H-CSOPORT
Bakken Bears (dán)–Egis Körmend
81–87
Egis Körmend–Legia Warszawa (lengyel)
74–60
Egis Körmend–Kataja (finn)
81–75
Egis Körmend–Bakken Bears (dán)
80–86
Legia Warszawa (lengyel)–Egis Körmend68–78
Kataja (finn)–Egis Körmendnov. 27.