Férfi kosárlabda NB I: megdolgozott az Atom az első győzelemért

2010.10.09. 19:19
A legutóbb ezüstérmes Atomerőmű győzelmével kezdődött meg a 2010–2011-es férfi kosárlabda NB I alapszakasza. A paksiak sokáig hátrányban voltak, végül 86–77-re győzték le az újonc szegedieket.

A bajnokság első kosarát Bryson McKenzie, az idény első hat pontját a Szeged szerezte, sőt az első negyedben az újonc tíz ponttal is vezetett (8–18). Az Atom a második negyed derekán, Jibril Hodges triplájával (33–33) utolérte ellenfelét, majd Mészáros Zalán hármasával fordított is (40–39), de a nagyszünetben még a vendégeknél volt az előny.

A hazaiak Kovács Ákos büntetőjével vették át végleg a vezetést (52–51), az akkor zsinórban szerzett hét pontjukkal magukhoz ragadták a kezdeményezést, és végül kilenc pont különbséggel nyerték meg a mérkőzést. A paksiaknál Brooks Sales szerezte a legtöbb pontot (29), a vendégeknél Janou Rubin (21) volt a legeredményesebb.

Az első forduló mérkőzései közül további négyet szombaton, kettőt hétfőn rendeznek meg.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Atomerőmű SE–Dél-Konstruk SZTE-Szedeák
86–77 (23–28, 19–17, 31–15, 13–17)
Paks, 600 néző. V: Ádám, Bognár, Szabó G.
ASE: Mészáros Z. 5/3, PAVLÍK 13/3, HODGES 16/6, I. Johnson 5, SALES 29/3. Cs: Kovács Á. 9/3, Morgen 7, Tóth P. 2, Körtélyesi. Edző: Horváth Imre
SZEGED: Vida 4, Kiss Zs. 3/3, RUBIN 21/6, DJUKICS 17/6, McKenzie 14. Cs: Nyilas, Drahos 2, TANÁCS 16, Molnár M. Edző: Fodor Péter
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–18. 12 .p.: 26–30. 15. p.: 33–33. 19. p.: 40–39. 26. p.: 56–51. 32. p.: 77–62. 36. p.: 79–70
Kipontozódott: McKenzie (32. p.), Vida  (34. p.)
Horváth Imre: – Tipikus bajnoki nyitó mérkőzés volt. Akadtak periódusaink, amikor úgy játszottunk, ahogyan azt végig szerettem volna.
Fodor Péter: – Nem tudtuk átvészelni, hogy kulcsembereimet sokat kellett pihentetnem. A harmadik negyedben átgázolt rajtunk az ASE.