A 14 csapat oda-visszavágós rendszerben játszotta le a 26 fordulós, április 6-ig tartó alapszakaszt. Az 1–5. helyezettek a középszakasz felsőházában, a 6–10. helyezettek a középházban, a 11–14. helyezettek az alsóházban játszanak oda-vissza vágós küzdelmeket.

A rájátszásban az első nyolc csapat vesz részt, míg a 13–14. a bennmaradásért küzd meg. A negyeddöntőben az 1–8., a 2–7., a 3–6. és a 4–5. helyezett kerül egy párba, a győztesek az elődöntőben folytathatják.

A negyed-, és elődöntő, valamint a finálé az egyik csapat harmadik győzelméig tart, a bronzért és a bennmaradásért két győzelemig játszanak. Egy csapat legfeljebb öt légióst nevezhet egy mérkőzésre, meccsenként 12 játékos szerepeltethető a jegyzőkönyvben, 12 játékos esetén minimum hétnek, 11 játékos esetén minimum hatnak, 10 játékos esetén minimum ötnek hazai nevelésűnek kell lennie. A Magyar Kupa nyolcas döntőjét előreláthatólag a február 15–17-i hétvégén rendezik.

A teljes 2018–2019-es versenykiírást ide kattintva olvashatja el!

AZ ALAPSZAKASZ VÉGEREDMÉNYE 
  1. Egis Körmend 26 20 6 2294–2054 0.885  46
  2. Szolnoki Olaj KK 26 20 6 2217–1997 0.885  46
  3. Falco-Vulcano Szombathely 26 17 9 2099–1958 0.827  43
  4. JP Auto - Jászberény KSE 26 17 9 2017–1985 0.827  43
  5. Pécsi VSK-VEOLIA 26 14 12 2080–2015 0.769  40
  6. KTE-Duna Aszfalt 26 13 13 2059–2071 0.750  39
  7. DEAC 26 13 13 2224–2271 0.750  39
  8. Atomerőmű SE 26 12 14 2129–2091 0.731  38
  9. Zalakerámia ZTE KK 26 12 14 2170–2208 0.731  38
10. Sopron KC 26 12 14 2132–2114 0.731  38
11. Alba Fehérvár 26 12 14 2054–2035 0.731  38
12. Kaposvári KK 26 11 15 2121–2116 0.712  37
13. Naturtex-SZTE-Szedeák 26 7 19 1929–2075 0.635  33
14. Serco - TF-BP 26 2 24 1792–2327 0.538  28
ALAPSZAKASZ
1. FORDULÓ (szeptember 28-29.) 
DEAC–Egis Körmend 82–78
Alba Fehérvár–Pécsi VSK-VEOLIA 71–88
Sopron KC–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 86–77
JP Auto-JKSE–Atomerőmű SE 91–90
Naturtex-SZTE-Szedeák–Szolnoki Olaj KK 69–92
Zalakerámia ZTE KK–KTE-Duna Aszfalt 64–56
Kaposvári KK–Serco - TF-BP 100–61
  
2. FORDULÓ (október 5-6-10.) 
Kaposvári KK–Naturtex-SZTE-Szedeák 63–85
KTE-Duna Aszfalt–DEAC 95–81
Atomerőmű SE–Serco - TF-BP 105–64
Egis Körmend–Alba Fehérvár 83–65
Szolnoki Olaj KK–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 88–68
Pécsi VSK-VEOLIA–Sopron KC 83–75
Zalakerámia ZTE KK–JP Auto-JKSE 70–66
  
3. FORDULÓ (október 12-13.)  
Sopron KC–Szolnoki Olaj KK 82–81
Alba Fehérvár–KTE-Duna Aszfalt 81–75
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Kaposvári KK 79–60
Pécsi VSK-VEOLIA–Egis Körmend 97–80
Serco - TF-BP–Zalakerámia ZTE KK 62–87
DEAC–JP Auto-JKSE 73–80
Naturtex-SZTE-Szedeák–Atomerőmű SE 63–64
  
4. FORDULÓ (október 18-19-20.) 
KTE-Duna Aszfalt–Pécsi VSK-VEOLIA 84–82
DEAC–Serco - TF-BP 74–70
Atomerőmű SE–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 75–82
JP Auto-JKSE–Alba Fehérvár 81–82
Egis Körmend–Sopron KC 95–78
Kaposvári KK–Szolnoki Olaj KK 91–98
Zalakerámia ZTE KK–Naturtex-SZTE-Szedeák 74–57
  
5. FORDULÓ (október 25-26-27.)  
Egis Körmend–KTE-Duna Aszfalt 80–79
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Zalakerámia ZTE KK 88–75
Naturtex-SZTE-Szedeák–DEAC 88–82
Pécsi VSK-VEOLIA–JP Auto-JKSE 79–55
Sopron KC–Kaposvári KK 79–57
Szolnoki Olaj KK–Atomerőmű SE 94–77
Alba Fehérvár–Serco - TF-BP 113–51
  
6. FORDULÓ (november 2-3-4.)  
Zalakerámia ZTE KK–Szolnoki Olaj KK 75–96
Alba Fehérvár–Naturtex-SZTE-Szedeák 97–68
DEAC–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 95–88
Atomerőmű SE–Kaposvári KK 83–81
Serco - TF-BP–Pécsi VSK-VEOLIA 53–85
JP Auto-JKSE–Egis Körmend 88–90
KTE-Duna Aszfalt–Sopron KC 73–72
  
7. FORDULÓ (november 8-10, december 6.)  
Pécsi VSK-VEOLIA–Naturtex-SZTE-Szedeák 85–76
Egis Körmend–Serco - TF-BP 123–60
Kaposvári KK–Zalakerámia ZTE KK 84–69
JP Auto-JKSE–KTE-Duna Aszfalt 81–63
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Alba Fehérvár 72–70
Sopron KC–Atomerőmű SE 77–67
Szolnoki Olaj KK–DEAC 99–75
  
8. FORDULÓ (november 16-17-18.)  
Alba Fehérvár–Szolnoki Olaj KK 63–73
DEAC–Kaposvári KK 80–65
Zalakerámia ZTE KK–Atomerőmű SE 99–98
Egis Körmend–Naturtex-SZTE-Szedeák 93–84
JP Auto-JKSE–Sopron KC 83–74 – h. u.
Serco - TF-BP–KTE-Duna Aszfalt 64–86
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Pécsi VSK-VEOLIA 68–53
  
9. FORDULÓ (november 23-24-25, december 1.)  
Atomerőmű SE–DEAC 85–76
Egis Körmend–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 92–88
Kaposvári KK–Alba Fehérvár 89–67
KTE-Duna Aszfalt–Naturtex-SZTE-Szedeák 83–78
Sopron KC–Zalakerámia ZTE KK 93–99
Szolnoki Olaj KK–Pécsi VSK-VEOLIA 104–75
JP Auto-JKSE–Serco - TF-BP 73–67
  
10. FORDULÓ (december 14-15.)  
DEAC–Zalakerámia ZTE KK 92–71
Alba Fehérvár–Atomerőmű SE 74–88
Szolnoki Olaj KK–Egis Körmend 95–79
Naturtex-SZTE-Szedeák–JP Auto-JKSE 74–82
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–KTE-Duna Aszfalt 74–71
Pécsi VSK-VEOLIA–Kaposvári KK 82–67
Serco - TF-BP–Sopron KC 87–92
  
11. FORDULÓ (december 20-22-23.)  
Sopron KC–DEAC 102–85
JP Auto-JKSE–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 73–67
Zalakerámia ZTE KK–Alba Fehérvár 89–83
Atomerőmű SE–Pécsi VSK-VEOLIA 84–75
Kaposvári KK–Egis Körmend 87–92
Serco - TF-BP–Naturtex-SZTE-Szedeák 60–57
KTE-Duna Aszfalt–Szolnoki Olaj KK 70–71
  
12. FORDULÓ (december 19-27.)  
Kaposvári KK–KTE-Duna Aszfalt 78–79
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Serco - TF-BP 91–48
Pécsi VSK-VEOLIA–Zalakerámia ZTE KK 83–92
Egis Körmend–Atomerőmű SE 93–84
Szolnoki Olaj KK–JP Auto-JKSE 76–71
DEAC–Alba Fehérvár 91–78
Naturtex-SZTE-Szedeák–Sopron KC 96–89
  
13. FORDULÓ (december 30., vasárnap)  
JP Auto-JKSE–Kaposvári KK 91–70
Zalakerámia ZTE KK–Egis Körmend 83–94
Serco - TF-BP–Szolnoki Olaj KK 72–86
DEAC–Pécsi VSK-VEOLIA 74–58
Atomerőmű SE–KTE-Duna Aszfalt 81–75
Naturtex-SZTE-Szedeák–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 77–85
Sopron KC–Alba Fehérvár 70–80
  
14. FORDULÓ (január 4-5-9.)  
KTE-Duna Aszfalt–Zalakerámia ZTE KK 97–91
Atomerőmű SE–JP Auto-JKSE 71–72
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Sopron KC 75–74
Serco - TF-BP–Kaposvári KK 79–81 – h. u.
Egis Körmend–DEAC 113–82
Szolnoki Olaj KK–Naturtex-SZTE-Szedeák 64–58
Pécsi VSK-VEOLIA–Alba Fehérvár 78–73
  
15. FORDULÓ (január 9-12-13.)  
Naturtex-SZTE-Szedeák–Kaposvári KK 81–73
DEAC–KTE-Duna Aszfalt 89–86
Serco - TF-BP–Atomerőmű SE 69–93
Alba Fehérvár–Egis Körmend 88–59
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Szolnoki Olaj KK 78–77
Sopron KC–Pécsi VSK-VEOLIA 83–74
JP Auto-JKSE–Zalakerámia ZTE KK 71–69
  
16. FORDULÓ (január 18-19-20.)  
Szolnoki Olaj KK–Sopron KC 83–74
KTE-Duna Aszfalt–Alba Fehérvár 94–79
Kaposvári KK–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 90–84
Egis Körmend–Pécsi VSK-VEOLIA 86–77
Zalakerámia ZTE KK–Serco - TF-BP 83–63
JP Auto-JKSE–DEAC 92–82
Atomerőmű SE–Naturtex-SZTE-Szedeák 87–94
  
17. FORDULÓ (január 26., szombat)  
Pécsi VSK-VEOLIA–KTE-Duna Aszfalt 85–78
Serco - TF-BP–DEAC 69–81
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Atomerőmű SE 83–72
Alba Fehérvár–JP Auto-JKSE 74–79
Sopron KC–Egis Körmend 80–79 – h. u.
Szolnoki Olaj KK–Kaposvári KK 96–78
Naturtex-SZTE-Szedeák–Zalakerámia ZTE KK 75–85
  
18. FORDULÓ (január 31., február 1-2.)  
KTE-Duna Aszfalt–Egis Körmend 88–85
Zalakerámia ZTE KK–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 103–100 – h. u.
DEAC–Naturtex-SZTE-Szedeák 83–71
JP Auto-JKSE–Pécsi VSK-VEOLIA 95–94
Kaposvári KK–Sopron KC 90–67
Atomerőmű SE–Szolnoki Olaj KK 63–76
Serco - TF-BP–Alba Fehérvár 78–102
  
19. FORDULÓ (február 8-9.)  
Szolnoki Olaj KK–Zalakerámia ZTE KK 85–79
Naturtex-SZTE-Szedeák–Alba Fehérvár 68–78 – h. u.
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–DEAC 103–96
Kaposvári KK–Atomerőmű SE 88–77
Pécsi VSK-VEOLIA–Serco - TF-BP 76–77
Egis Körmend–JP Auto-JKSE 90–72
Sopron KC–KTE-Duna Aszfalt 72–73
  
20. FORDULÓ (március 1-2.)  
Naturtex-SZTE-Szedeák–Pécsi VSK-VEOLIA 78–86
Serco - TF-BP–Egis Körmend 70–77
Zalakerámia ZTE KK–Kaposvári KK 85–96
KTE-Duna Aszfalt–JP Auto-JKSE 67–72
Alba Fehérvár–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80–75
Atomerőmű SE–Sopron KC 105–85
DEAC–Szolnoki Olaj KK 96–90
  
21. FORDULÓ (március 8-9.)  
Szolnoki Olaj KK–Alba Fehérvár 76–66
Kaposvári KK–DEAC 103–79
Atomerőmű SE–Zalakerámia ZTE KK 93–81
Naturtex-SZTE-Szedeák–Egis Körmend 62–83
Sopron KC–JP Auto-JKSE 78–67
KTE-Duna Aszfalt–Serco - TF-BP 78–68
Pécsi VSK-VEOLIA–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 57–65
  
22. FORDULÓ (március 13-14-16.)  
DEAC–Atomerőmű SE 88–92
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Egis Körmend 68–76
Alba Fehérvár–Kaposvári KK 87–83
Naturtex-SZTE-Szedeák–KTE-Duna Aszfalt 85–68
Zalakerámia ZTE KK–Sopron KC 91–84
Pécsi VSK-VEOLIA–Szolnoki Olaj KK 83–78
Serco - TF-BP–JP Auto-JKSE 70–84
  
23. FORDULÓ (március 20., szerda)  
Zalakerámia ZTE KK–DEAC 112–114
Atomerőmű SE–Alba Fehérvár 74–57
Egis Körmend–Szolnoki Olaj KK 104–72
JP Auto-JKSE–Naturtex-SZTE-Szedeák 85–68
KTE-Duna Aszfalt–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80–95
Kaposvári KK–Pécsi VSK-VEOLIA 89–72
Sopron KC–Serco - TF-BP 108–83
  
24. FORDULÓ (március 23., szombat)  
DEAC–Sopron KC 104–97
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–JP Auto-JKSE 78–58
Alba Fehérvár–Zalakerámia ZTE KK 89–84
Pécsi VSK-VEOLIA–Atomerőmű SE 85–68
Egis Körmend–Kaposvári KK 88–66
Naturtex-SZTE-Szedeák–Serco - TF-BP 90–85
Szolnoki Olaj KK–KTE-Duna Aszfalt 80–74
  
25. FORDULÓ (április 6., szombat)  
KTE-Duna Aszfalt–Kaposvári KK 104–102 – h. u.
Serco - TF-BP–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 65–93
Zalakerámia ZTE KK–Pécsi VSK-VEOLIA 73–95
Atomerőmű SE–Egis Körmend 73–86
JP Auto-JKSE–Szolnoki Olaj KK 80–79
Alba Fehérvár–DEAC 92–82
Sopron KC–Naturtex-SZTE-Szedeák 74–62
  
26. FORDULÓ (március 31., vasárnap)  
Kaposvári KK–JP Auto-JKSE 90–75
Egis Körmend–Zalakerámia ZTE KK 96–86
Szolnoki Olaj KK–Serco - TF-BP 109–97
Pécsi VSK-VEOLIA–DEAC 93–89
KTE-Duna Aszfalt–Atomerőmű SE 83–80
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Naturtex-SZTE-Szedeák 75–67
Alba Fehérvár–Sopron KC 65–87