A 14 csapat oda-vissza vágós rendszerben játssza le a 26 fordulós, március 31-ig tartó alapszakaszt. Az 1–5. helyezettek a középszakasz felsőházában, a 6–10. helyezettek a középházban, a 11–14. helyezettek az alsóházban játszanak oda-vissza vágós küzdelmeket. A rájátszásban az első nyolc csapat vesz részt, míg a 13–14. a bennmaradásért küzd meg. A negyeddöntőben az 1–8., a 2–7., a 3–6. és a 4–5. helyezett kerül egy párba, a győztesek az elődöntőben folytathatják.

A negyed-, és elődöntő, valamint a finálé az egyik csapat harmadik győzelméig tart, a bronzért és a bennmaradásért két győzelemig játszanak. Egy csapat legfeljebb öt légióst nevezhet egy mérkőzésre, meccsenként 12 játékos szerepeltethető a jegyzőkönyvben, 12 játékos esetén minimum hétnek, 11 játékos esetén minimum hatnak, 10 játékos esetén minimum ötnek hazai nevelésűnek kell lennie. A Magyar Kupa nyolcas döntőjét előreláthatólag a február 15–17-i hétvégén rendezik.

A teljes 2018–2019-es versenykiírást ide kattintva olvashatja el!

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA
  1. Szolnoki Olaj KK 19 17 2 1634–1387 0.947 
  2. Egis Körmend 19 13 6 1684–1557 0.842 
  3. JP Auto - Jászberény KSE 19 13 6 1496–1455 0.842 
  4. Falco-Vulcano Szombathely 19 12 7 1550–1475 0.816 
  5. Zalakerámia ZTE KK 19 11 8 1548–1542 0.789 
  6. KTE-Duna Aszfalt 19 10 9 1505–1488 0.763 
  7. DEAC 19 10 9 1572–1592 0.763 
  8. Pécsi VSK-VEOLIA 19 9 10 1509–1475 0.737 
  9. Alba Fehérvár 19 8 11 1518–1474 0.711 
10. Atomerőmű SE 19 8 11 1544–1526 0.711 
11. Sopron KC 19 8 11 1537–1537 0.711 
12. Kaposvári KK 19 7 12 1492–1544 0.684 
13. Naturtex-SZTE-Szedeák 19 5 14 1416–1519 0.632 
14. Serco - TF-BP 19 2 17 1254–1688 0.553 
ALAPSZAKASZ
1. FORDULÓ (szeptember 28-29.) 
DEAC–Egis Körmend 82–78
Alba Fehérvár–Pécsi VSK-VEOLIA 71–88
Sopron KC–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 86–77
JP Auto-JKSE–Atomerőmű SE 91–90
Naturtex-SZTE-Szedeák–Szolnoki Olaj KK 69–92
Zalakerámia ZTE KK–KTE-Duna Aszfalt 64–56
Kaposvári KK–Serco - TF-BP 100–61
  
2. FORDULÓ (október 5-6-10.) 
Kaposvári KK–Naturtex-SZTE-Szedeák 63–85
KTE-Duna Aszfalt–DEAC 95–81
Atomerőmű SE–Serco - TF-BP 105–64
Egis Körmend–Alba Fehérvár 83–65
Szolnoki Olaj KK–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 88–68
Pécsi VSK-VEOLIA–Sopron KC 83–75
Zalakerámia ZTE KK–JP Auto-JKSE 70–66
  
3. FORDULÓ (október 12-13.)  
Sopron KC–Szolnoki Olaj KK 82–81
Alba Fehérvár–KTE-Duna Aszfalt 81–75
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Kaposvári KK 79–60
Pécsi VSK-VEOLIA–Egis Körmend 97–80
Serco - TF-BP–Zalakerámia ZTE KK 62–87
DEAC–JP Auto-JKSE 73–80
Naturtex-SZTE-Szedeák–Atomerőmű SE 63–64
  
4. FORDULÓ (október 18-19-20.) 
KTE-Duna Aszfalt–Pécsi VSK-VEOLIA 84–82
DEAC–Serco - TF-BP 74–70
Atomerőmű SE–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 75–82
JP Auto-JKSE–Alba Fehérvár 81–82
Egis Körmend–Sopron KC 95–78
Kaposvári KK–Szolnoki Olaj KK 91–98
Zalakerámia ZTE KK–Naturtex-SZTE-Szedeák 74–57
  
5. FORDULÓ (október 25-26-27.)  
Egis Körmend–KTE-Duna Aszfalt 80–79
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Zalakerámia ZTE KK 88–75
Naturtex-SZTE-Szedeák–DEAC 88–82
Pécsi VSK-VEOLIA–JP Auto-JKSE 79–55
Sopron KC–Kaposvári KK 79–57
Szolnoki Olaj KK–Atomerőmű SE 94–77
Alba Fehérvár–Serco - TF-BP 113–51
  
6. FORDULÓ (november 2-3-4.)  
Zalakerámia ZTE KK–Szolnoki Olaj KK 75–96
Alba Fehérvár–Naturtex-SZTE-Szedeák 97–68
DEAC–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 95–88
Atomerőmű SE–Kaposvári KK 83–81
Serco - TF-BP–Pécsi VSK-VEOLIA 53–85
JP Auto-JKSE–Egis Körmend 88–90
KTE-Duna Aszfalt–Sopron KC 73–72
  
7. FORDULÓ (november 8-10, december 6.)  
Pécsi VSK-VEOLIA–Naturtex-SZTE-Szedeák 85–76
Egis Körmend–Serco - TF-BP 123–60
Kaposvári KK–Zalakerámia ZTE KK 84–69
JP Auto-JKSE–KTE-Duna Aszfalt 81–63
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Alba Fehérvár 72–70
Sopron KC–Atomerőmű SE 77–67
Szolnoki Olaj KK–DEAC 99–75
  
8. FORDULÓ (november 16-17-18.)  
Alba Fehérvár–Szolnoki Olaj KK 63–73
DEAC–Kaposvári KK 80–65
Zalakerámia ZTE KK–Atomerőmű SE 99–98
Egis Körmend–Naturtex-SZTE-Szedeák 93–84
JP Auto-JKSE–Sopron KC 83–74 – h. u.
Serco - TF-BP–KTE-Duna Aszfalt 64–86
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Pécsi VSK-VEOLIA 68–53
  
9. FORDULÓ (november 23-24-25, december 1.)  
Atomerőmű SE–DEAC 85–76
Egis Körmend–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 92–88
Kaposvári KK–Alba Fehérvár 89–67
KTE-Duna Aszfalt–Naturtex-SZTE-Szedeák 83–78
Sopron KC–Zalakerámia ZTE KK 93–99
Szolnoki Olaj KK–Pécsi VSK-VEOLIA 104–75
JP Auto-JKSE–Serco - TF-BP 73–67
  
10. FORDULÓ (december 14-15.)  
DEAC–Zalakerámia ZTE KK 92–71
Alba Fehérvár–Atomerőmű SE 74–88
Szolnoki Olaj KK–Egis Körmend 95–79
Naturtex-SZTE-Szedeák–JP Auto-JKSE 74–82
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–KTE-Duna Aszfalt 74–71
Pécsi VSK-VEOLIA–Kaposvári KK 82–67
Serco - TF-BP–Sopron KC 87–92
  
11. FORDULÓ (december 20-22-23.)  
Sopron KC–DEAC 102–85
JP Auto-JKSE–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 73–67
Zalakerámia ZTE KK–Alba Fehérvár 89–83
Atomerőmű SE–Pécsi VSK-VEOLIA 84–75
Kaposvári KK–Egis Körmend 87–92
Serco - TF-BP–Naturtex-SZTE-Szedeák 60–57
KTE-Duna Aszfalt–Szolnoki Olaj KK 70–71
  
12. FORDULÓ (december 19-27.)  
Kaposvári KK–KTE-Duna Aszfalt 78–79
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Serco - TF-BP 91–48
Pécsi VSK-VEOLIA–Zalakerámia ZTE KK 83–92
Egis Körmend–Atomerőmű SE 93–84
Szolnoki Olaj KK–JP Auto-JKSE 76–71
DEAC–Alba Fehérvár 91–78
Naturtex-SZTE-Szedeák–Sopron KC 96–89
  
13. FORDULÓ (december 30., vasárnap)  
JP Auto-JKSE–Kaposvári KK 91–70
Zalakerámia ZTE KK–Egis Körmend 83–94
Serco - TF-BP–Szolnoki Olaj KK 72–86
DEAC–Pécsi VSK-VEOLIA 74–58
Atomerőmű SE–KTE-Duna Aszfalt 81–75
Naturtex-SZTE-Szedeák–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 77–85
Sopron KC–Alba Fehérvár 70–80
  
14. FORDULÓ (január 4-5-9.)  
KTE-Duna Aszfalt–Zalakerámia ZTE KK 97–91
Atomerőmű SE–JP Auto-JKSE 71–72
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Sopron KC 75–74
Serco - TF-BP–Kaposvári KK 79–81 – h. u.
Egis Körmend–DEAC 113–82
Szolnoki Olaj KK–Naturtex-SZTE-Szedeák 64–58
Pécsi VSK-VEOLIA–Alba Fehérvár 78–73
  
15. FORDULÓ (január 9-12-13.)  
Naturtex-SZTE-Szedeák–Kaposvári KK 81–73
DEAC–KTE-Duna Aszfalt 89–86
Serco - TF-BP–Atomerőmű SE 69–93
Alba Fehérvár–Egis Körmend 88–59
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Szolnoki Olaj KK 78–77
Sopron KC–Pécsi VSK-VEOLIA 83–74
JP Auto-JKSE–Zalakerámia ZTE KK 71–69
  
16. FORDULÓ (január 18-19-20.)  
Szolnoki Olaj KK–Sopron KC 83–74
KTE-Duna Aszfalt–Alba Fehérvár 94–79
Kaposvári KK–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 90–84
Egis Körmend–Pécsi VSK-VEOLIA 86–77
Zalakerámia ZTE KK–Serco - TF-BP 83–63
JP Auto-JKSE–DEAC 92–82
Atomerőmű SE–Naturtex-SZTE-Szedeák 87–94
  
17. FORDULÓ (január 26., szombat)  
Pécsi VSK-VEOLIA–KTE-Duna Aszfalt 85–78
Serco - TF-BP–DEAC 69–81
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Atomerőmű SE 83–72
Alba Fehérvár–JP Auto-JKSE 74–79
Sopron KC–Egis Körmend 80–79 – h. u.
Szolnoki Olaj KK–Kaposvári KK 96–78
Naturtex-SZTE-Szedeák–Zalakerámia ZTE KK 75–85
  
18. FORDULÓ (január 31., február 1-2.)  
KTE-Duna Aszfalt–Egis Körmend 88–85
Zalakerámia ZTE KK–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 103–100 – h. u.
DEAC–Naturtex-SZTE-Szedeák 83–71
JP Auto-JKSE–Pécsi VSK-VEOLIA 95–94
Kaposvári KK–Sopron KC 90–67
Atomerőmű SE–Szolnoki Olaj KK 63–76
Serco - TF-BP–Alba Fehérvár 78–102
  
19. FORDULÓ (február 8-9.)  
Szolnoki Olaj KK–Zalakerámia ZTE KK 85–79
Naturtex-SZTE-Szedeák–Alba Fehérvár 68–78 – h. u.
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–DEAC 103–96
Kaposvári KK–Atomerőmű SE 88–77
Pécsi VSK-VEOLIA–Serco - TF-BP 76–77
Egis Körmend–JP Auto-JKSE 90–72
Sopron KC–KTE-Duna Aszfalt 72–73
  
20. FORDULÓ (március 1-2.)  
Naturtex-SZTE-Szedeák–Pécsi VSK-VEOLIA
Serco - TF-BP–Egis Körmend
Zalakerámia ZTE KK–Kaposvári KK
KTE-Duna Aszfalt–JP Auto-JKSE
Alba Fehérvár–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely
Atomerőmű SE–Sopron KC
DEAC–Szolnoki Olaj KK
  
21. FORDULÓ (március 8-9.)  
Szolnoki Olaj KK–Alba Fehérvár
Kaposvári KK–DEAC
Atomerőmű SE–Zalakerámia ZTE KK
Naturtex-SZTE-Szedeák–Egis Körmend
Sopron KC–JP Auto-JKSE
KTE-Duna Aszfalt–Serco - TF-BP
Pécsi VSK-VEOLIA–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely
  
22. FORDULÓ (március 13-14-16.)  
DEAC–Atomerőmű SE
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Egis Körmend
Alba Fehérvár–Kaposvári KK
Naturtex-SZTE-Szedeák–KTE-Duna Aszfalt
Zalakerámia ZTE KK–Sopron KC
Pécsi VSK-VEOLIA–Szolnoki Olaj KK
Serco - TF-BP–JP Auto-JKSE
  
23. FORDULÓ (március 20., szerda)  
Zalakerámia ZTE KK–DEAC
Atomerőmű SE–Alba Fehérvár
Egis Körmend–Szolnoki Olaj KK
JP Auto-JKSE–Naturtex-SZTE-Szedeák
KTE-Duna Aszfalt–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely
Kaposvári KK–Pécsi VSK-VEOLIA
Sopron KC–Serco - TF-BP
  
24. FORDULÓ (március 23., szombat)  
DEAC–Sopron KC
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–JP Auto-JKSE
Alba Fehérvár–Zalakerámia ZTE KK
Pécsi VSK-VEOLIA–Atomerőmű SE
Egis Körmend–Kaposvári KK
Naturtex-SZTE-Szedeák–Serco - TF-BP
Szolnoki Olaj KK–KTE-Duna Aszfalt
  
25. FORDULÓ (március 27., szerda)  
KTE-Duna Aszfalt–Kaposvári KK
Serco - TF-BP–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely
Zalakerámia ZTE KK–Pécsi VSK-VEOLIA
Atomerőmű SE–Egis Körmend
JP Auto-JKSE–Szolnoki Olaj KK
Alba Fehérvár–DEAC
Sopron KC–Naturtex-SZTE-Szedeák
  
26. FORDULÓ (március 31., vasárnap)  
Kaposvári KK–JP Auto-JKSE
Egis Körmend–Zalakerámia ZTE KK
Szolnoki Olaj KK–Serco - TF-BP
Pécsi VSK-VEOLIA–DEAC
KTE-Duna Aszfalt–Atomerőmű SE
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Naturtex-SZTE-Szedeák
Alba Fehérvár–Sopron KC