Férfi kosár NB I: újabb paksi lépés a rájátszás felé

2018.05.04. 20:03
A férfi kosárlabda NB I középszakaszában a Paks legyőzte idegenben a Szegedet, ezzel újabb lépést tett a rájátszás felé.

A nyolc közé jutásért küzdő Atomerőmű ellentmondást nem tűrően kezdett a rájátszásról már biztosan lemaradó, hetek óta tartalékos Szeged otthonában – három és fél negyeden keresztül úgy tűnt, gond nélkül hozza a kötelezőt.

A Paks 20 pont körüli előnye aztán hat perccel a vége előtt hat pontra olvadt, így a tolnaiaknak ismét bele kellett erősíteniük és összességében magabiztosan nyertek.

Eilingsfeld Jánosék újabb lépést tettek a rájátszás felé: egy győzelemmel jobban állnak, mint az őket üldöző Kaposvár, és már csak két forduló van hátra a középszakaszból.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, KÖZÉPHÁZ, 8. FORDULÓ
NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–ATOMERŐMŰ SE 82–96 (16–22, 15–28, 27–22, 24–24)
Szeged, 300
néző. Vezette: Praksch, Farkas G., Kovács N.
SZEGED: Boltics 10, VÁGVÖLGYI 10/6, WIRTH 12/6, Kovács Á. 10, SULOVICS 21. Csere: Bonifert 2, Mike 10/6, Kerpel-Fronius 3, Révész 2, Goldring, Mayer 2, Kovács J. Edző: Andjelko Mandics
PAKS: Ruják 10/6, HINDS 15/6, BARNIES 22/3, EILINGSFELD 18/12, Guinn 6/6. Csere: TARRANT 18/3, Ogunyemi, Garamvölgyi 4, Medve 3, Gulyás M. Edző: Schmidt Béla
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–5. 7. p.: 6–14. 12. p.: 18–25. 18. p.: 26–43. 23. p.: 36–55. 27. p.: 50–65. 32. p.: 64–74. 37. p.: 73–86
Kipontozódott: Guinn (25. p.), Hinds (37. p.), Wirth (39. p.)
Andjelko Mandics:
– Ismételten dicséret illeti tartalékos csapatomat, mert a rossz kezdés után nagy energiákat mozgósítva kemény küzdelemre kényszerítette az ellenfelet.
Schmidt Béla: – Az első félidőben jól támadtunk, és agresszívan védekeztünk. A nagyszünet után az okosan játszó Szeged felzárkózott, amire jól reagáltunk, és a hajrában ismét mi domináltunk.