Férfi kosár NB I: tükörsima győzelmet aratott az Alba

2018.05.02. 20:27
A férfi kosárlabda NB I középszakaszában a Pécs a Szeged legyőzésével újabb lépést tett afelé, hogy a hatodik helyről kezdje a rájátszást, az Alba Fehérvár tükörsima győzelmet aratott a Kecskemét felett, míg a Szolnok küzdelmes meccsen verte meg a Körmendet.

A Pécs ponterősen kezdett a rájátszásról már biztosan lemaradó, több kulcsemberét is sérülés miatt nélkülöző Szeged ellen, ám a vendégeket sokáig meccsben tartotta számos fiatal magyar játékosuk és a tripla duplát jegyző Nenad Sulovics (16 pont, 10 lepattanó, 10 gólpassz). A Szeged még a negyedik negyedben is négy pontra megközelítette a hazaiakat, ám Jabril Durhamék (27 pont, 9 gólpassz) ismét beleerősítettek és tíz pont fölé növelték az előnyüket, ezzel eldöntve a találkozót. A Pécs rájátszáshelye már a Kaposvár keddi vereségével biztossá vált, míg a mostani győzelemmel újabb lépést tett afelé, hogy a hatodik helyről folytassa a középszakasz után. Pécs ponterősen kezdett a rájátszásról már biztosan lemaradó, több kulcsemberét is sérülés miatt nélkülöző Szeged ellen, ám a vendégeket sokáig meccsben tartotta számos fiatal magyar játékosuk és a tripla duplát jegyző Nenad Sulovics (16 pont, 10 lepattanó, 10 gólpassz). A Szeged még a negyedik negyedben is négy pontra megközelítette a hazaiakat, ám Jabril Durhamék (27 pont, 9 gólpassz) ismét beleerősítettek és tíz pont fölé növelték az előnyüket, ezzel eldöntve a találkozót. A Pécs rájátszáshelye már a Kaposvár keddi vereségével biztossá vált, míg a mostani győzelemmel újabb lépést tett afelé, hogy a hatodik helyről folytassa a középszakasz után.

Az Alba Fehérvár sikere egy percig sem forgott veszélyben, a címvédő az összes negyedet nagy fölénnyel megnyerve 85–60-ra diadalmaskodott a Kecskemét felett. A hazaiak legjobbja a 12 pontot és 7 lepattanót jegyző Keller Ákos volt, a vendégeknél Karahodzsics Kemal (11 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda) emelkedett ki.

A Körmend az első félidőben óriási fölénybe került – volt 17 pont is az előnye és csak 28 pontot kapott – a már biztosan középszakaszgyőztes Szolnok otthonában. A nagyszünet után sem javult a dobóforma egyik oldalon sem, ám Luksa Andric vezérletével zárkózni kezdett az Olaj, miközben hátul keményebb védekezésre váltott a kupagyőztes. A második húsz percben a vasiak maradtak 19 ponton, a hazaiak roppant küzdelmes meccsen 67–60-ra győztek.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ, 7. FORDULÓ
ALBA FEHÉRVÁR–KTE–DUNA ASZFALT 85–60 (24–19, 22–14, 20–13, 19–14)
Székesfehérvár. 800
néző. V: Pálla, Farkas G., Söjtöry
FEHÉRVÁR: Kovács Ákos 7/3, Harris 7/3, SIMPSON 18/6, Lóránt 4, KELLER Á. 12
Csere: Hill 6, FILIPOVITY 10/6, Horton 6, Pointer 9/3, Keller I. 4, Varga M., Nshimba 2. Edző: Dzunics Braniszlav
KECSKEMÉT: Pongó Máté 7/3, Thompson, DJERASZIMOVICS 16/6, Dramicsanin 8, KARAHODZSICS 11/3. Csere: Wittmann 8/3, Molnár Márton 10, Molnár D., Horváth K., Orgona. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 13–4. 5. p.: 18–9. 8. p.: 22–14. 12. p.: 28–19. 15. p.: 33–23. 18. p.: 42–29. 22. p.: 50–35. 25. p.: 54–40. 28. p.: 59–44. 32. p.: 68–49. 35. p: 70–53. 38. p.: 77–58
Dzunics Braniszlav:
– Nagyon sok energiával játszottunk, nagyjából sikerült megvalósítani, amit elterveztünk. Az volt a célunk, hogy jó védekezésből könnyű kosarakat érjünk el.
Forray Gábor: – Tudtuk, mi az Alba erőssége, és belekényszerített minket a jó védekezésével húsz eladott labdába, amiből dobott harminc pontot. Ez a különbség, mert mi minden egyes pontért megszenvedtünk, illetve a meccs bizonyos periódusaiban kapkodtunk, mivel belementünk az általa kierőszakolt rohanásba, adok-kapokba, és ebből nem jöhettünk ki jól. Az Alba akarata érvényesült, teljesen megérdemelten nyert.

SZOLNOKI OLAJ KK–EGIS KÖRMEND 67–60 (13–22, 15–19, 22–12, 17–7)
Szolnok, 1146
néző. V: Kapitány, Frányó, Kulcsár T.
SZOLNOK: PERRY 14/6, Browning 6/3, Kovács P. 4, Ford 10, TÓTH Á. 12. Csere: ANDRIC 13, Vojvoda 8, Polyák. Edző: Dragan Alekszics
KÖRMEND: Wright 8, Bán 1, Ferencz 4/3, FANNING 10, Davis-Smith 12. Csere: Hollins 5, Csorvási 4, TUOYO 14/9, Halász Á. 2. Edző: Antonisz Konsztantinidesz
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–7. 8. p.: 13–18. 13. p.: 13–26. 16. p.: 17–34. 19. p.: 24–41. 23. p.: 37–45. 28. p.: 50–49. 33. p.: 55–53. 38. p.: 64–59
Kipontozódott: Andric (36. p.), Davis-Smith (37. p.), Tóth Á. (37. p.)
Dragan Alekszics:
– Az első félidő sajnos nem a miénk volt, belementünk a test test elleni játékba, ami nekünk nem fekszik. A második félidőben viszont összeszedtük a védekezésünket, és ami nem működött odáig, az sikerült. Azt hiszem, a végén megdolgoztunk a győzelemért.
Antonisz Konsztantinidesz: – Elismerésem a szolnoki csapatnak, amely ezúttal is bizonyította, hogy nem véletlenül vezeti a mezőnyt. Mi az első félidőben tökéletesen játszottunk, kevés csapat mondhatja el magáról, hogy hatvanhét ponton tartja a szolnokiakat. Nekünk ez sikerült, de sajnos a hazaiak szerezték meg a győzelmet, nekünk még nagyon sokat kell dolgoznunk.