Férfi kosár NB I: szoros meccset nyert meg a ZTE

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2018.10.10. 20:02
A Zalaegerszeg szoros mérkőzésen négypontos győzelmet aratott szerdán a vendég Jászberény felett a férfi kosárlabda NB I-ben.

Az összecsapás legeredményesebb játékosa a hazaiak ukrán légiósa, Andrij Agafonov volt, aki 20 pontja mellé 10 lepattanót is szerzett.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ZALAKERÁMIA ZTE KK–JÁSZBERÉNY 70–66 (16–16, 24–15, 16–23, 14–12)
Zalaegerszeg, 1500
néző. V: Pálla, Farkas G., Kulcsár
ZTE:
Thompson 10/3, WARE 16/9, Hljebov 8/6, Szabó Z. 8, AGAFONOV 20. Csere: Papp P., Durázi 6, Gulyás 2, Doktor, Kis R.
Edző:
Bencze Tamás
JÁSZBERÉNY:
Nelson 13/3, COLEMAN 15, Rakics 6, ALEKSZANDROV 15/3, Pantelics 12. Csere: Kerpel-Fronius 3, Cseh, Brbaklics, Ruják, Czirbus 2
Edző:
Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. perc:
8–6. 8. p.: 12–13. 13. p.: 25–21. 16. p.: 34–25. 18. p.: 40–26. 24. p.: 45–41. 27. p.: 48–50. 34. p.: 60–58. 38. p.: 67–66
Kipontozódott:
Pantelics (35. p.)
Bencze Tamás: –
Két alapvető célt tűztünk ki a találkozó előtt: védekezzünk jól, és nyerjünk. Az első többé-kevésbé sikerült, a második miatt pedig nagyon boldogok vagyunk. Sajnos a támadójátékunkban még mindig elég sok a hiba. Tavaly sorra elbuktuk a szoros meccseket, ebben viszont előbbre léptünk, az idén már kettőt is megnyertünk. Köszönjük szurkolóink türelmét!
Nikola Lazics: –
Nagyon kemény mérkőzés volt, gratulálok a zalaegerszegieknek, nekik talán egy kicsi szerencséjük is volt, de ennek ellenére megérdemelten győztek. A második negyedben tizenegy eladott labdánk volt, ez nagyon sok. Az utolsó tíz percben pedig tizenhárom százalékkal dobtuk a triplákat. Ilyen mutatókkal sajnos nehéz nyerni.