Férfi kosár NB I: szoros meccsen nyert a Falco és a Jászberény

2019.01.05. 20:30
Igazán izgalmasan alakultak a férfi kosárlabda NB I-ben a szombati bajnoki mérkőzések: az öt meccsen a legnagyobb különbségű győzelmet a Szolnok aratta, amely hat ponttal múlta felül a Szedeákot, míg a PVSK öttel nyert az Alba ellen, a Falco a Sopront, a Jászberény a Szolnokot verte egy ponttal, miközben a sereghajtó – és vezetőedzőt kereső – Serco-TF-Budapest hosszabbítás után két ponttal, 81–79-re kikapott a Kaposvártól.

A Falcónál jelentős változás történt az év első meccsére, visszatért a korábbi közönségkedvenc Govens Darrin, aki 12 ponttal és 8 assziszttal járult hozzá csapata egypontos sikeréhez a Sopron ellen – a 75–74-gyel zárult találkozón Juvonte Reddic utolsó percben dobott büntetője döntött.

Szintén eggyel nyert a Jászberény az Atomerőmű otthonában: a 20 pontig jutó Marcus Coleman mellett Damier Pitts emelhető ki, akinek duplája nyolc másodperccel a vége előtt a vendégek győzelmét jelentette.

Az alsóházban a vezetőedző nélküli TF-Budapest és a Kaposvár mérkőzése csak hosszabbításban dőlt el, a somogyiak javára: 40 perc után 72–72-t mutatott az eredményjelző, a ráadásban azonban a vendégek koncentráltak jobban és győztek végül 81–79-ra.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Sopron KC 75–74 (17–11, 22–18, 20–21, 16–24)
Szombathely, 2850
néző. V: Földházi, Söjtöry, Mészáros B.
FALCO:
GOVENS 12, Váradi B. 7/3, Bíró 3/3, BRUINSMA 16/6, REDDIC 13. Csere: CURRY 20/9, Balmazovics, Tóth N. 4. Edző: Gasper Okorn
SOPRON: LEMAR 17/3, WARNER 20/6, Takács 8/6, Gilbert 2, GORDON 18. Csere: Supola 2, Wiggins 7/3, Dénes. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 2. perc: 7–0. 9. p.: 17–7. 12. p.: 17–16. 16. p.: 24–23. 18. p.: 33–28. 25. p.: 51–26. 28. p.: 57–44. 33. p.: 70–54. 36. p.: 71–65. 39. p.: 74–74
Gasper Okorn:
– Tartottam a Soprontól, mert mintha a mumusunk lenne – így is történt, meg kellett szenvednünk a győzelemért. Meg kell tanulnunk okosabban játszani, megtartani a tetemes előnyünket. Visszakaptuk Bruinsmát, megérkezett Govens, de kell még kis idő, mire a csapattársak újra megismerik egymást. Van egy hetünk felkészülni a Szolnok ellen.
Sabáli Balázs: – Az első félidőben érvényesült a Falco agresszív védekezése, nem volt betörésünk, belső játékunk. Az egész mérkőzésen huszonkét labdát adtunk el, ezekből harminc pontot szerzett a Falco – ráadásul voltunk tizenhat pontos hátrányban is. Ennek ellenére visszajöttünk a meccsbe, szorossá tettük a hajrát. Sajnos egy ponttal végül kikaptunk, ennél azonban sokkal fájóbb Warner sérülése.

Pécsi VSK-Veolia–Alba Fehérvár 78–73 (29–15, 15–23, 12–14, 22–21)
Pécs, 1700
néző. V: Benczur, Farkas G., Kovács N.
PÉCS:
PONGÓ MÁTÉ 14/6, TAYLOR 14, CSIRICS 16/6, BUDIMIR 17/9, HORTI 11. Csere: Antóni, Keszar 3, Simon K. 3, Demeter A. Edző: Csirke Ferenc
FEHÉRVÁR: Tóth P., FREEMAN 16/6, Zeno 5, LÓRÁNT 13, HEATH 12. Csere: Cartwright 5/3, Bullock 2, KELLER I. 10/6, Filipovity 10/6, Takács M. Edző: Jesús Ramírez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–2. 6. p.: 19–7. 13. p.: 29–22. 17. p.: 35–25. 23. p.: 52–40. 26. p.: 54–44. 33. p.: 58–54. 37. p.: 66–56
Csirke Ferenc: – Ez a szív győzelme volt, így kell kezdeni egy mérkőzést, és ezt az előnyt végig meg is tartottuk.
Jesús Ramírez: – Rosszul kezdtünk, a Pécs sokkal dinamikusabb volt, de vissza tudtunk jönni a meccsbe, amiért dicséret illeti a fiúkat.

Szolnoki Olaj KK–Naturtex-SZTE-Szedeák 64–58 (13–10, 19–10, 12–22, 20–16)
Szolnok, 1100
néző. V: Kapitány, Praksch, Goda
SZOLNOK: VOJVODA 23/6, Kovács P. 5/3, Benke 2, Sz. Milosevics 6, Tóth Á. 6. Csere: Airington 9/3, ANDRIC 9, Rowsey, N. Milosevics 4. Edző: Dragan Alekszics
SZEGED: Boltics, Vágvölgyi 8, T. Green 9, Juhos 7/3, Sulovics 7/3. Csere: PONJAVICS 21/9, KERPEL-FRONIUS G. 6, Révész Á. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–4. 8. p.: 11–7. 14. p.: 15–17. 18. p.: 26–20. 24. p.: 34–26. 28. p.: 40–35. 34. p.: 53–47. 36. p.: 55–51. 39. p.: 55–56, 40. p.: 60–56
Dragan Alekszics:
– Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, aminek egyik oka, hogy az utóbbi időben több sérülés is nehezítette a munkánkat, most pedig Andrew Rowsey dőlt ki a sorból. A védekezésünk jó volt, támadásban megvoltak a helyzeteink, de sokat hibáztunk, a jövőben jobb százalékkal kell értékesíteni a helyzeteket.
Andjelko Mandics: – Óriási csatát vívtunk a Szolnok otthonában. Érzékenyen érintett bennünket Marko Boltics sérülése, szerencsére fiataljaink jól szálltak be a meccsbe. Ami bosszantó, hogy szoros állásnál voltak eladott labdáink és fontos büntetőket hibáztunk.

Atomerőmű SE–JP Auto-JKSE 71–72 (21–18, 17–17, 20–25, 13–12)
Paks, 1000 néző V: Győrffy, Török R., Rácz Zs.
PAKS:
EVANS 10/3, FAUST 11, Kovács Á. 7/3, Eilingsfeld 8/6, TRAJKOVSZKI 18/6. Csere: JEVTOVICS 11, Ruják A. 6. Edző: Schmidt Béla
JÁSZBERÉNY: PITTS 17/9, Rakics 8/6, COLEMAN 20, ALEKSZANDROV 10, PANTELICS 11/3. Csere: Brbaklics 2, Cseh 2, Kerpel-Fronius B. 2. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 15–7. 10. p.: 21–18. 15. p.: 30–28. 20. p.: 38–35. 25. p.: 49–47. 30. p.: 58–60. 35. p.: 69–65.
Kiállítva: Faust (25. p.)
Schmidt Béla: – Azt kaptam, amit vártam, az ellenfél bizonyított. Kemény és kiélezett meccs volt egész végig. Hiába léptünk el több ponttal, ez nem jelentett semmit, hiszen az ellenfél gyorsan kapcsolt és felzárkózott. Mindkét csapatnál adva volt a változtatás lehetősége, csak a sok technikai hibával van problémám, ezen a jövőben igyekszünk változtatni.
Nikola Lazics: – Fontos győzelmet arattunk. A Paks jobb volt az első félidőben, nekünk problémáink adódtak, sok múlott a szerencsén. A szünetben megbeszéltük a fiúkkal a gondokat. Végig kiélezett mérkőzés volt.

Serco-TF-BP–Kaposvári KK 79–81 (17–16, 19–25, 17–17, 19–14, 7–9) hosszabbítás után
NKE Ludovika Aréna, 450 néző. V: Cziffra, Ádám, Minár
TF: CLARK 26/6, Buzás 5/3, Krnjajszki 9/3, MCLANE 16/6, BERGSTEDT 18. Csere: Szobi 3/3, Beák, Filipovics 2. Megbízott edző: Nagy Bálint
KAPOSVÁR: Ubilla 11/3, JOHNSON 19/3, Markovics 12, HENDLEIN 10, Spica 18. Csere: BAKI 6/6, Halász 5/3, Bogdán. Edző: Fekete Ádám
Kipontozódott: Bergstedt (45. p.), Buzás (45. p.)
Nagy Bálint:
– A héten történtek meglátszottak a játékunkon az első félidőben. A szünetben az öltözőben mindent átbeszéltünk, és férfias küzdelemben „visszajöttünk” a meccsbe. Egylabdás találkozón maradtunk alul, nekünk is volt sanszunk.
Fekete Ádám: – Nehéz időszakon vagyunk túl, ezen a mérkőzésen csak a győzelem számított. A találkozót kétszer-háromszor is sikerült megnyernünk, de a kialakult helyzet miatt önbizalomhiánnyal játszottunk, emiatt ellenfelünk többször is visszajött. Mindkét csapat megnyerhette volna az összecsapást, hiszen a TF is jól küzdött.