Férfi kosár NB I: söpréssel elődöntőben a címvédő Alba

2018.05.21. 19:44
A férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének harmadik mérkőzésén is győzött a PVSK ellen a bajnoki címvédő Alba Fehérvár, és 3–0-s összesítéssel, azaz söpréssel került be az elődöntőbe.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

ALBA FEHÉRVÁR–PVSK-VEOLIA 77–58 (21–13, 18–17, 21–14, 17–14)
Székesfehérvár, 1500 néző. Vezette: Cziffra, Pálla, Rácz
ALBA FEHÉRVÁR:
Hill 8, HARRIS 15/3, SIMPSON 17/6, Lóránt 9, Keller Á. 4. Csere: HORTON 11, Kovács Á., Filipovics 3/3, Mohammed 10/3, Keller I. Edző: Dzunics Braniszlav
PVSK:
DURHAM 15/6, Brooks 9, Antóni 3/3, BUDIMIR 20/12, Harazin. Csere: Sarlija 4, Supola, Simon K. 5/3, Bíró 2, Demeter. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc:
6–0. 5. p.: 8–7. 8. p.: 14–9. 12. p.: 21–18. 15. p.: 29–21. 18. p.: 33–28. 22. p.: 43–32. 25. p.: 56–35. 28. p.: 58–40. 32. p.: 64–44. 35. p: 73–50. 38. p.: 76–54
MESTERMÉRLEG:
Dzunics Braniszlav: –
Elismerés illeti a csapatot a továbbjutásért. Ezen a mérkőzésen elsősorban a jó védekezésen volt a hangsúly, ezzel végig kézben tudtuk tartani a találkozót, nagyon sok energiával játszottunk
Csirke Ferenc: –
A mai mérkőzésen sem volt kérdés, hogy ki fog nyerni, ez a tizennyolcadik perc után eldőlt. Próbálkoztunk ugyan, de nagyon rosszul dobtunk, és rengeteg labdát eladtunk, és ez megbosszulta magát. Érdekes meccs volt, mert a Fehérvárnak nem is kellett felállt védelem ellen kosarat dobni, mert ezt megtették gyors indításokból, vagy támadólepattanóból.FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

PVSK:

Továbbjutott: az Alba Fehérvár, 3–0-s összesítéssel

Hiába mondta Csirke Ferenc a pénteki második mérkőzést követően, hogy csapata hétfőn mindent megtesz azért, hogy még egyszer játszhasson hazai pályán, ez a minden kevés volt ahhoz, hogy a pécsiek vezetőedzőjének kívánsága valóra váljon.

Pedig az első két negyed alapján még akár lehetett volna némi realitása is a pécsiek győzelmi álmainak, hiszen a nagyszünetben csupán 9 pont volt az Alba előnye. A bajnoki címvédő aztán a harmadik negyedben magasabb fokozatba kapcsolt, és Chris Horton, valamint Kasey Hill vezérletével hamar 20 pontra növelte a különbséget az Alba, amiből 16 maradt meg az utolsó negyedre fordulva.

Ez az előny elegendő volt az utolsó negyedben a hazai győzelemhez, és a 3–0-s összesítésbeli továbbjutáshoz.

Az Alba Fehérvár az elődöntőben a Falco–ZTE párharc továbbjutójával küzd meg a döntőbe jutásért.