Férfi kosár NB I: Pakson nyert a Fehérvár, győzött az Olaj

2013.04.17. 20:26
A címvédő Szolnok magabiztosan győzött a Kaposvár vendégeként szerdán a férfi kosárlabda NB I középszakaszának felsőházi mérkőzésén. Az Alba Fehérvár Pakson verte meg az Atomerőműt.

Az Alba Fehérvár egy fordulatos mérkőzésen tudott nyerni Pakson az Atomerőmű vendégeként.

Az ASE kezdte jobban a meccset, az első negyedben Vojvoda Dávid gyors egymásutánban beszórt tripla, dupla kombinációja után már 11 ponttal, 15–4-re is vezetett a hazai csapat.

A fehérváriak a gyenge kezdés után a második negyedben ébredtek fel, Brandon Wwod vezérletével fokozatosan csökkentették a különbséget. A nagyszünetben két ponttal még vezetett az ASE (37–35-re), de a vendégek lendülete a folytatásban is kitartott. A Fehérvár produkált egy 5–0-s szériát, Brandon triplája után 40–37-nél pedig már a vendégek vezettek.

Az amerikai légiós a folytatásban is ellenállhatatlan volt, nyolc triplakísérletéből hatot értékesített, míg a kétpontosokból 11-ből hetet és volt egy jó büntetője is, így összesen 33 ponttal zárt, ezzel nagyban hozzájárult a Fehérvár 84–76-os győzelméhez.

A Kaposvár–Szolnok mérkőzést alapvetően a több jó egyéni teljesítmény döntötte el a vendégek javára. Az Olajnál öten is tíz pont felett dobtak, ezzel ellensúlyozni tudták a meccs két legjobb dobóját, a 22 pontos Marko Spicát és a 29 pontig jutó Kyle Swanstont.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ

ATOMERŐMŰ SE–ALBA FEHÉRVÁR 76–84 (21–15, 16–20, 14–24, 25–25)
Paks, 1000 néző. Vezette: Pálla, Papp P., Király
ASE: L. Williams 6/3, LEVY 15, VOJVODA 21/12, Kámán 2, Tóth Á. 10. Csere: Idlet 2, Körtélyesi 7/3, Eilingsfeld, Kovács Á. 13/6
ALBA: MOORE 8, WOOD 33/18, Hollis 6, Szabó Zs. 6, Keller Á. 8. Csere: Juhos 7/6, Smith 6, LEKLI 10.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 7. p.: 15–4. 12. p.: 23–18. 15. p.: 27–27. 18. p.: 32–33. 24. p.: 41–48. 28. p.: 45–55. 32. p.: 51–66. 37. p.: 68–77
Kovács Á. 4 ill. Moore 11

KAPOSVÁRI KK–SZOLNOKI OLAJ 86–98 (18–21, 22–25, 19–27, 27–25)
Kaposvár, 1000
néző.V: Kapitány, Gorka, Szabó G.
KAPOSVÁR:
DUNN 16/3, SWANSTON 29/9, Szőke, Hendlein 7, SPICA 22. Cs: Drahos 2, Dávid 5, Kiss K. 5/3. Edző: Fekete Ádám
SZOLNOK:
Florence 12/6, HORVÁTH Á. 14/12, KALVE 16/3, BELL 19/12, BÁDER 15. Cs: Szabó M. 4, Simon B. 9/3, Trepák, Gay 7/3, Fodor M. 2. Edző: Nedeljko Asceric
Az eredmény alakulása. 3. perc:
8–8. 7. p.:16–14. 13. p.: 26–23. 17. p.: 29–32. 23. p.: 45–53. 27. p.:53–64. 35. p.: 71–84. 38. p.: 82–90
Kipontozódott:
Szabó M. (35. p.), Florence (37. p.)
Fekete Ádám:
–Egy jó csapattal szemben mi nem játszottunk jól. De nem keseredünk el, mert több van az együttesünkben. Megyünk tovább, mert nehéz mérkőzések várnak még ránk.
Nedeljko Asceric:
– Jó mérkőzést vívtunk, mi gyors játékra törekedtünk, ezzel igyekeztünk felőrölni ellenfelünk védekezését. Elképzelésünk sikerült, előnyt szereztünk, és ebből tudtunk tovább építkezni. Meg is született a győzelmünk.

A későbbi mérkőzésen a Körmend legyőzte a Jászberényt.