Férfi kosár NB I: otthon nyert a Szolnok, Pakson a Szedeák

MTI MTIMTI MTI
2019.01.19. 21:17
Az éllovas Szolnok 83–74-re kerekedett a Sopron fölé, a Kaposvár hazai pályán verte meg a Falcót, a Jászberény a DEAC-ot, míg a nap egyedüli vendégsikerét az utolsó előtti Szedeák aratta a Paks otthonában hosszabbítás után a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

A Szolnok hiába kezdett lehengerlően, és nyerte meg az első játékrészt 13 ponttal (24–11), a soproni vendégcsapat a folytatásban felzárkózott, majd teljes erőbedobásra késztette a címvédőt, amely végül kilenc ponttal nyert.

Az utolsó előtti Szedeák úgy harcolta ki a hosszabbítást Pakson, hogy a negyedik negyedben 11 ponttal bizonyult jobbnak a házigazdánál. A vendégek lendülete a ráadásban is kitartott, így hét ponttal győztek.

A Falco hat ponttal kikapott Kaposváron, a Jászberény tíz ponttal múlta felül a vendég debrecenieket.

PAKS:
FAUST 13/3, Norfleet 15/9, Kovács Á. 7/6, HENTON 25/18, Jevtovics 16. Csere: Ruják A. 5/3, Trajkovszki 6/6. Edző: Schmidt Béla
SZEGED: BOLTICS 18/3, Vágvölgyi 5/3, T. GREEN 10/9, Juhos 21/3, Sulovics 16/3. Csere: Kerpel-Fronius G. 12/6, Ponjavics 12/12. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 7–8. 10. p.: 23–16. 15. p.: 33–31. 20. p.: 44–43. 25. p.: 59–49. 30. p.: 67–56. 35. p.: 72–65. 40. p.: 80–80
Schmidt Béla: – Megérdemelten nyert az ellenfél. Sajnálom, hogy csalódást okoztunk a szurkolóknak. Vannak mérkőzés közbeni ingadozásaink mind támadásban, mind védekezésben. Széteső és ritmustalan a támadójátékunk. Sorra jönnek a nehéz mérkőzések, célunk az előrelépés, dolgozunk keményen tovább.
Andjelko Mandics: – Igazi küzdést láthattunk mindkét oldalon, hála Istennek, nekünk sikerült nyerni. A meccs elég hullámzó volt, jobban indultunk, azután a Paks volt a dominánsabb, a végére megint mi. Három játékosunk több mint negyven percet játszott, hősnek tartom őket. Sikerült a győzelem, de okosnak kell lennünk a továbbiakban.

Kaposvári KK–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 90–84 (33–26, 15–21, 23–19, 19–18)
Kaposvár, 1000
néző. V: Kapitány, Török R., Györfy R.
KAPOSVÁR:
UBILLA 12/6, JOHNSON 16/3, Baki 8/6, HENDLEIN 16, SPICA 16. Csere: MARKOVICS 12/3, Pusztahvar 4, Halász 6/6. Edző: Fekete Ádám
SZOMBATHELY: GOVENS 20/9, Curry 14/6, Bíró 5/3, BRUINSMA 14/6, Tóth N. 8. Csere: VÁRADI 8, BALMAZOVICS 15/6. Edző: Gasper Okorn
Fekete Ádám:
– Bízom benne, hogy átszakad a gát a csapatban, nagyon fontos meccset nyertünk. Voltak ugyan hibáink, de a megbeszélteket többnyire megoldotta a csapat. Fontos volt, hogy Spica jobban játszott a palánk alatt, mint korábban. Keményen küzdöttünk és kiemelném, hogy aki a pályán volt, mindenki megtette a magáét. Senki nem vállalta túl magát, csapatként működtünk, ezzel pedig erősebb együttest is meg tudunk verni.
Gasper Okorn: – Fantasztikus atmoszférájú meccset vívtunk, mindkét szurkolótábort dicséret illeti. Védekezésünk gyenge volt, sőt, több mint gyenge. Jó formában érkeztünk ide, ezért csalódott vagyok az eredmény miatt. Vissza kell találnunk arra az útra, amely a győzelmeinket eredményezte, akkor lehetünk ismét eredményesek.

Szolnoki Olaj KK–Sopron KC 83–74 (24–11, 17–25, 27–21, 15–17)
Szolnok, 1368
néző. V: Papp P., Farkas G., Pozsonyi
SZOLNOK: VOJVODA 16/3, Kovács P. 3, BENKE SZ. 16/3, N. Milosevics 10/3, Andric 10. Csere: Airington 5, Rowsey 13/3, TÓTH Á. 8, Rudner 2, Taiwo. Edző: Dragan Alekszics
SOPRON: Lemar 13/6, WARNER 24/9, Takács N. 4, Dénes 5/3, GORDON 17. Csere: Supola 4, Wiggins 7/3, Molnár Marcell. Edző: Sabáli Balázs
Kipontozódott: Supola (40. p.)
Dragan Alekszics:
– Mindig nehéz úgy játszani, hogy mi vagyunk a favoritok. A soproni csapat most is bizonyította, hogy tud jól játszani, többször is visszajött a meccsbe, de a harmadik negyed végén és a záró játékrészben eldöntöttük a mérkőzést. Reméljük, a folytatásban sérültjeink is felépülnek és be tudnak szállni.
Sabáli Balázs: – Ezúttal nem voltunk annyira élesek, mint a legutóbbi mérkőzésünkön. Elismerésem a Szolnoknak, amely végig vezetve nyerte meg a mérkőzést. Az eladott labdáink és a kihagyott büntetőink megbosszulták magukat.

JP Auto-JKSE–DEAC 92–82 (26–17, 29–20, 25–31 12–14)
Jászberény, 683
néző. V: Benczur, Ádám, Goda
JÁSZBERÉNY: Pitts 17/3, RAKICS 16/6, COLEMAN 24, Alekszandrov 16/6, PANTELICS 13/3. Csere: Kerpel-Fronius B., Cseh, Czirbus 6, Brbaklics. Edző: Nikola Lazics
DEBRECEN: DUGAT 22/3, MANIGAT 18/15, Polyák, Ivosev 17/3, AMIGO 19. Csere: Bognár 2, Velkey 2, Omenaka 2, Kozák. Edző: Berényi Sándor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–7. 5. p.: 15–10. 8. p.: 19–15. 13. p.: 37–19. 15. p.: 42–25. 18. p.: 51–31. 23. p.: 63–45. 25. p.: 71–51. 28. p.: 80–60. 33. p.: 84–70. 35. p.: 86–75. 38. p.: 90–81
Nikola Lazics:
– Nagyon fontos mérkőzést nyertünk a jó Debrecen ellen. Végig vezettünk, kontrolláltuk a találkozót, előnyünk már volt húsz pont is, de a DEAC bizonyította, miért veszélyes csapat. Nagyon kiegyenlített a mezőny, minden győzelem fontos – most jól állunk, de nehéz lesz a folytatás.
Berényi Sándor: – Az első félidőben gyengén lepattanóztunk, s ezt a Jászberény remekül kihasználta. Ebből adódott a csapatok közti nagy különbség, melyet a második félidőben sikerült ugyan csökkentenünk még úgy is, hogy legjobb játékosunk, Boriszov nem léphetett pályára, de a hazaiak így is megérdemelten nyertek. Köszönöm szurkolóink támogatását, és azt, hogy ilyen sokan elkísértek bennünket Jászberénybe is.