Férfi kosár NB I: nyertek az éllovasok, óriási Atom-fordítás

2018.01.27. 20:16
Kovács Péter (labdával) 17 ponttal járult hozzá a Szolnok győzelméhez (Fotó: kosarsport.hu)
Az éllovas Szolnok magabiztosan, 85–70-re legyőzte a Szegedet a férfi kosárlabda NB I 17. fordulójának szombati játéknapján. A Körmend pontgazdag mérkőzésen verte a Kaposvárt, a Falco megküzdött a győzelemért az edzőt váltó MAFC otthonában, a Kecskemét kiélezett csatában gyűrte le a sereghajtó Sopront, míg az Atomerőmű nagy hajrát kivágva fordított és győzött a PVSK vendégeként.

SZOLNOK–SZEGED 85–70

A Szeged egyik legjobbja, Marko Boltics már az első percben kiszállni kényszerült Szolnokon, ennek ellenére a vendégek becsülettel tartották magukat, bár végig hátrányban volatk. Amikor kellett, az Olaj játékosai mindig megrázták magukat, és sokkal jobb mezőnydobási mutatójuknak, illetve hatékonyabb lepattanógyűjtésüknek köszönhetően a hajrában tekintélyesre növelték a különbséget.

SZOLNOKI OLAJ KK–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 85–70 (19–17, 31–22, 17–18, 18–13)
Szolnok, 1150
néző. V: Cziffra, Farkas G., Nagy V.
SZOLNOK: Perry 7/3, Vojvoda 10/3, KOVÁCS P. 17/3, FORD 17/3, TÓTH Á. 11. Csere: ANDRIC 10, Polyák 5/3, Tóth Z. 3/3, Phillip 2, Taiwo, Rudner 3/3. Edző: Dragan Alekszics
SZEGED: Boltics, KOVÁCS ÁDÁM 8, FORTUNE 18/3, Petrovics 9/6, SULOVICS 13. Csere: Wirth 2, Vágvölgyi 5, Révész Á. 8, Mike 3/3, Meleg, Kerpel-Fronius G. 4. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–6. 8. p.: 15–15. 14. p.: 31–24. 18. p.: 40–35. 24. p.: 61–47. 28. p.: 63–55. 34. p.: 74–60. 38. p.: 82–68
Kipontozódott: Andric (33. p.)
Dragan Alekszics:
– Sok problémája ellenére is jól helytállt a szegedi csapat. Tudni kell, hogy a folytatásban nagyon fontos három meccs vár ránk, ezért megosztottuk a játékperceket és a terheket.
Andjelko Mandics: – Azt kell mondanom a mérkőzés után, hogy a hozzáállás és a küzdés megfelelő volt a csapatom részéről. Mindenki tudja, hogy sok a sérültünk, ráadásul Marko Bolticsot csak egy percig tudtam szerepeltetni, mert kiújult a húzódása. Ezzel a kerettel nem is játszottunk rossz mérkőzést Szolnokon.

KÖRMEND–KAPOSVÁR 94–77

A Tomiszlav Ivosev nélkül Körmendre érkező Kaposvár a második negyed elején még vezetett, de aztán a vasiak egy időkérés után 15–0-s rohamot vágtak ki, majd a nagyszünet után húszpontosra növelték előnyüket. Ferencz Csaba tíz triplakísérletből hetet bevágott a hazaiak nagy örömére, a korábban a Körmendben játszó Sterling Gibbs 34 ponttal zárt a hajrában az eredményt sikerrel kozmetikázó kaposváriaknál.

EGIS KÖRMEND–KAPOSVÁRI KK 94–77 (20–16, 21–15, 32–20, 21–26)
Körmend, 2000
néző. V: Tőzsér, Minár, Kulcsár
KÖRMEND: Dillard 14/6, Hollins 9/3, FERENCZ 23/21, Tuoyo 6, Horti 8. Csere: CSORVÁSI 18, WRIGHT 11, Fanning 2, Halász 3/3. Edző: Gasper Potocnik
KAPOSVÁR: GIBBS 34/12, DUNN 21/6, Baki, Hendlein 4, Spica 6. Csere: Tóth P. 8/6, Grebenár, Blaskovits 2, Papp P., Bogdán 2, Hock. Edző: Fekete Ádám
Gasper Potocnik:
– Elégedett vagyok a csapatunk teljesítményével, jól védekeztünk, a játékosok többsége nagy igyekezettel, nagy energiával játszott. Sajnálom, hogy el kellett köszönnünk Sebastian Kochtól, hasznos tagja volt az együttesünknek. Nehéz mérkőzések várnak ránk a közeljövőben, ezekre a feladatokra kell minden erőnkkel koncentrálnunk.
Fekete Ádám: – Kemény, küzdelmes mérkőzést játszottunk egy nagyon jó erőkből álló körmendi csapat ellen. Nem vagyok csalódott, mert a srácok az első perctől az utolsóig harcoltak, időnként látványosan is kosárlabdáztunk. Ivosev hiányát azonban megéreztük, vele több esélyünk lett volna arra, hogy meglepetést szerezzünk.

PVSK–ATOMERŐMŰ 84–86

Szoros első félidőt követően, Jabril Durham kiváló játékára építve megléptek a pécsiek, de hiába vezettek több mint tíz ponttal, a negyedik negyedben az Atom megtalálta a siker felé vezető utat. A vendégek a 29 pontig jutó, öt triplát elsüllyesztő Jabarie Hinds, valamint Troy Barnies (22 pont, 4 hármas) vezérletével 14–2-es szakaszt futottak, és a feszült utolsó pillanatokat ők bírták jobban.

PVSK-VEOLIA–ATOMERŐMŰ SE 84–86 (25–24, 21–19, 19–14, 19–29)
Pécs, 2000
néző. V: Papp P., Török R., Fodor A.
PÉCS: DURHAM 27/12, SUPOLA 14/6, Demeter A., Budimir 7/3, Sarlija 6. Csere: Simon K. 7/3, Antóni 2, Djukics 13/9, Bíró 8/6. Edző: Csirke Ferenc
PAKS: HINDS 29/15, Allen 5/3, BARNIES 22/12, EILINGSFELD 11/3, Guinn 6. Csere: Ruják A. 9, Ogunyemi 4, Medve. Edző: Teo Cizmic
Csirke Ferenc:
– A negyedik negyed bravúrkosarai segítettek a Paksnak, de az a mi hibánk volt, hogy egyáltalán hagytuk dobáshoz jutni. Minden pályán lévő játékosnak tisztában kell lennie az egyéni felelősségével.
Schmidt Béla, a Paks másodedzője: – Nagyon kemény mérkőzés volt, a legvégén az érzelmek is felszínre törtek. Sok mindennel próbálkoztunk, végül a hármas váltásaink is bejöttek, és voltak bravúrkosaraink.

MAFC–FALCO 78–88

Sokáig úgy tűnt, hogy a Falco különösebb megerőltetés nélkül győz az edzőt váltó MAFC otthonában – Garai Péter irányította a hazaiakat Jovica Arsics helyett –, többnyire tíz pont felett volt az előnyük, csakhogy a nagyszünet után egyre gyakrabban hullottak a gyűrűbe a fővárosiak triplái. A negyedik negyed elején, megint csak hármasokra építve 17–4-es rohanással négy pontra feljött a MAFC (65–69), ekkor azonban Julian Norfleet is sebességet váltott, és kiharcolt faultokkal, triplákkal sikerre vezette a vendégeket.

MAFC–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 78–88 (14–24, 16–21, 18–20, 30–23)
Gabányi-sportcsarnok, 1000
néző. V: Ádám, Rácz Zs., Balogh Gy.
MAFC: HOT 20/6, Lakits 1, FODOR M. 15/6, MCCRAY 14/6, Cvetkovics 14/6. Csere: Misek 8/6, Lakosa Zs. 4, Peringer, Katona B. 2, Bordács. Edző: Garai Péter
SZOMBATHELY: GOVENS 19/6, PERL 14, Váradi 7/3, Pusztahvar 7/3, TÓTH N. 13. Csere: NORFLEET 23/12, Zsigeranovics 5. Edző: Szrecsko Szekulovics
Garai Péter:
– Nem vagyunk könnyű helyzetben. A váltás megzavarhat egy-két embert, mert ez a csapat másik játékrendszerre lett kitalálva. Valamilyen szinten ehhez alkalmazkodnunk kellett, de minden játékos maximálisan jól állt a szituációhoz. Hazai pályán mindenképpen jobban kell dobnunk. Még szoknunk kell egymást is a játékosokkal. Remélem, nem lesz tartós ez az állapot, és minél hamarabb találunk egy fiatal, ambiciózus, lehetőleg magyar edzőt, akire hosszú távon számíthatunk.
Szrecsko Szekulovics: – Nagyon koncentráltunk végig a mérkőzésen, mert tudtuk, hogy itt nehéz nyerni. Szerettünk volna jól játszani és győzni. Támadásban sok kihagyott dobásunk volt. Hibáinkat a MAFC rendre kihasználta, ez is mutatja, mennyi potenciál van a hazai csapatban. A régi-új edző új impulzusokat tudott adni csapatának, teljesen más energiával lépett pályára. Végül sikerült megszereznünk a nagyon fontos győzelmet.

SOPRON–KECSKEMÉT 66–76

Szoros első félidőt szoros második követte – ha a vendégek kivágtak egy nagy szériát, nem maradt el a hazai válasz sem. A döntés a végjátékra maradt: az utolsó három és fél percben, 66–68 után már csak az addig is többnyire vezető kecskemétiek szereztek pontot.

SOPRON KC–KTE–DUNA ASZFALT 66–76 (17–16, 17–23, 19–17, 13–20)
Sopron 1400
néző. V: Kapitány, Balog Gy., Hervay
SOPRON: PARKER 14/6, Duvnjak, EL-AMIN 29/9, Dénes 8/6, Watkins 6. Csere: Mészáros M., Henderson 4, Bagó 2, Takács N. 3/3. Edző: Sabáli Balázs
KECSKEMÉT: Pongó Máté 6/3, THOMPSON 15, DJERASZIMOVICS 17, DRAMICSANIN 13/3, KARAHODZSICS 13/3. Csere: Wittmann 4, Molnár Márton 6, Horváth K. 2. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 6. p.: 10–6. 9. p.: 15–14. 13. p.: 23–21. 15. p.: 26–28. 18. p.: 34–34. 23. p.: 34–48. 27. p.: 48–50. 32. p.: 57–59. 35. p.: 59–63. 37. p.: 66–68
Sabáli Balázs:
– Ezen a mérkőzésen sokat hibáztunk, labdákat adtunk el, és ezt kihasználták a vendégeink. A második félidőben helyenként már jobban ment a játék, és két pontra felzárkóztunk. Ekkor már inkább egyéni játékot láthatott a szurkolósereg, és ebből El-Amin igazán kivette a részét.
Forray Gábor: – Sopronban mindig nehéz játszani és főleg győzni. Csapatom betartotta a megbeszélteket, és a második-harmadik negyedben jól is teljesített. Ezután egy kicsit belealudtunk a játékunkba, de szerencsére a hajrára felébredtünk.