Férfi kosár NB I: nehezen nyert megyei riválisánál az Olaj

2018.02.11. 19:48
A férfi kosárlabda NB I 20. fordulójában a Szolnoki Olaj 74–70-re győzött a megyei rivális Jászberény otthonában.

Nem túl jól játszva, de eredményesebben kezdett ellenfelénél az Olaj, a Jászberény aztán az első negyed felétől támadásban is és főleg védekezésben feljavult, így tíz perc után eggyel vezetett. A második játékrészben már hat ponttal is ment a JKSE, de nagyjából fej fej mellett haladtak a csapatok.

A második félidő sem hozott magas színvonalat, a Szolnok viszont egyre nagyobb előnybe került, úgy tűnt, a negyedik negyed közepére el is dőlt a találkozó, ám a hazaiak nagy hajrába kezdtek és szorossá tették a végét. Tíz másodperccel a vége előtt egyenlíthetett is volna Nikola Lazics együttese, ám lejött az egyébként kiválóan játszót Devante Wallace triplája, majd Vojvoda Dávid büntetője zárta le a találkozót.

Az utolsó percek krónikájához hozzátartozik, hogy Ismet Sejfic és Luksa Andric összeakaszkodásából utóbbit ki is állították a játékvezetők.

JÁSZBERÉNY:
NELSON 27/12, Rakics 6/3, WALLACE 20/15, Lucsics 11/3, Sejfic 6. Csere: Cseh, Kerpel-Fronius B., Bazsó. Edző: Nikola Lazics
SZOLNOK:
PERRY 15/9, VOJVODA 13/3, Polyák 5/3, Milosevics 4, Tóth Á. 8. Csere: Andric 9, BROWNING 12/6, Kovács P., Ford 8. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 4. perc:
5–2. 8. p.: 8–12. 14. p.: 25–21. 18. p.: 33–35. 24. p.: 38–41. 28. p.: 43–51. 34. p.: 55–67. 38. p.: 64–72
Kipontozódott:
Sejfic, Lucsics (mindkettő 40. p.)
Kiállítva:
Andric (technikai+sportszerűtlen hiba, 40. p.)

Nikola Lazics:
– Tudtuk, hogy kemény meccset fogunk játszani egy jó csapat ellen. És így is történt. A második félidőben az Olaj kontrollálta a játékot, de azt gondolom, mi sem okoztunk csalódást a mérkőzésen. A védekezésünkkel nem volt probléma, támadásban viszont lehettünk volna hatékonyabbak is, akkor talán meglepetést is szerezhettünk volna.
Dragan Alekszics:
– Nagyot harcolt ellenünk a jászberényi csapat. A védekezésünk rendben volt, ám támadásban úgy játszottunk, mintha nem is a pályán lettünk volna. Hétfőtől teljes erővel készülnünk kell a hétvégi Magyar Kupa nyolcas döntőjére.