Férfi kosár NB I: nagy verést kapott a listavezető Szolnok

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2019.03.20. 20:03
Ezúttal a szolnoki Vojvoda 19 pontja kevésnek bizonyult (Fotó: Tumbász Hédi)
Harminckét pontos vereséget szenvedett a listavezető Szolnoki Olaj a második helyezett Körmend vendégeként a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján. A Kaposvár otthon győzött a Pécs ellen, míg a ZTE és a Kecskemét hazai pályán kapott ki.

Az Olaj kispadján ezúttal Jakab Máté másodedző dirigált, Dragan Alekszics vezetőedző ugyanis nemrég egy gázolásos baleset szemtanúja volt, és mivel megviselték a történtek, néhány napra hazautazott Szerbiába a családjához.

A vasiak repülőrajtot vettek, és főként Desonta Bradford kosaraival 22–7-re elhúztak, majd a második negyedben húsz pont fölé nőtt az előnyük. Fordulás után 16–8-cal kezdett a Körmend, ezzel gyakorlatilag eldöntötte a meccset. A találkozó legjobbja a hazaiakat erősítő Xavier Thames volt 23 ponttal.

FÉRFI NB I
Egis Körmend–Szolnoki Olaj 104–72 (33–17, 24–23, 26–196, 21–16)
Körmend, 2000
néző. V: Kapitány G., Tőzsér D., Boros T.
KÖRMEND: BRADFORD 19/3, Németh 2, PRICE 20/12, Hammonds 10/6, Delas 8. Csere: Ferencz 9/3, Csorvási 8, THAMES 23/15, Takács 5, Oroszi, Lajsz, Kiss. Edző: Matthias Zollner
SZOLNOK: Rowsey 8/6, VOJVODA 19/9, BENKE 17/3, Milosevics 11, Andric. Csere: Tóth Á. 7, Malesevics 7, Rudner 3, Csák, Frank, Frikker. Megbízott edző: Jakab Máté
Az eredmény alakulása. 5. perc: 19–7, 8. p.: 30–11, 12. p.: 39–17, 17. p.: 54–33, 23. p.: 63–44, 27. p.: 75–50, 33. p.: 90–58, 37. p.: 100–69
Matthias Zollner:
– Az volt a tervünk, hogy már az elején nagyon agresszívan védekezünk, így akartuk magakadályozni a vendégek támadásépítését. A taktikánk eredményes volt, hiszen megnyugtató előnyt szereztünk, amelyet a találkozó végéig megőriztünk. A végén a fiataljaink is helytálltak, jó teljesítményt nyújtottak.
Jakab Máté: – Nem tudtunk felnőni a rangadó színvonalához, a Körmend ilyen különbséggel is megérdemelten győzött. Megijedtünk ettől a kemény harcmodortól, sok labdát eladtunk, amelyekből a hazaiak könnyű kosarakat dobtak. A körmendi csapat remek napot fogott ki, játékosai nagyon jól dobtak.

Zalakerámia ZTE KK–DEAC 112–114 (25–27, 29–25, 30–29, 28–33)
Zalaegerszeg, 1400
néző. V: Praksch, Söjtöry, Kovács N.
ZTE: WARE 24/16, THOMPSON 31/3, Green 11, Szabó Zs. 8/3, Agafonov 18/6. Csere: Doktor 6/6, Durázi 4, Gulyás 8/6, Bagó 2. Edző: Bencze Tamás
DEAC: DUGAT 30/12, MANIGAT 18/15, BORISZOV 30/9, Ivosev 15/9, Amigo 2. Csere: Polyák 9/3, Bognár, Velkey, Omenaka 4, Kósa 6/6. Edző: Berényi Sándor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–0. 7. p.: 16–16. 8. p.: 18–22. 13. p.: 33–36. 16. p.: 43–43. 24. p.: 62–64. 28. p.: 74–77. 32. p.: 89–89. 37. p.: 102–102
Kipontozódott: Amigo (30. p.), Szabó Zs. (39. p.), Green, Ivosev (mindkettő a 40. p.)
Bencze Tamás:
– Sajnos nem volt elég jó a védekezésünk. Mind a két oldalon faultproblémákkal küzdöttek a csapatok centerposzton, ilyenkor a hárompontosok gyakrabban érnek célt. A DEAC extra tripladobó-teljesítményt nyújtott, hatvan százalék fölöttit. Jó csapattól kaptunk ki, megnehezítettük a dolgukat, de végig küzdöttünk.
Berényi Sándor: – Döntő volt, hogy kimagaslóan dobtunk, a támadójáték mind a két oldalon megfelelő volt. A hajrában talán kicsivel több energiát mozgósítottunk a győzelemért. A védekezésünkön van mit javítani. A felsőházas álmainkat továbbra is dédelgetjük, s meghagytuk magunknak az esélyt arra, hogy realizáljuk.

Kaposvári KK–Pécsi VSK-Veolia 89–72 (17–16, 20–17, 28–20, 24–19)
Kaposvár, 1000
néző. V: Papp P., Kulcsár, Hervay
KAPOSVÁR: UBILLA 16/9, JOHNSON 20/6, Markovics 8, HENDLEIN 14, Spica 4. Csere: PUSZTAHVAR 18/9, HALÁSZ Á. 5/3, Baki, Harazin 4. Edző: Fekete Ádám
PÉCS: Pongó 8/6, Taylor 13/3, BUDIMIR 14v Csirics 12/6, HORTI 13. Csere: Wright 8, Demeter 4, Bíró L. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–4. 8. p. 11–14. 12. p. 17–18. 18. p. 33–29. 22. p. 39–35. 27. p. 58–49. 32. p. 67–55. 37. p. 83–66
Fekete Ádám:
– Köszönöm a szurkolóinknak ezt a biztatást és kiváló hangulatot, amelyre immár nemcsak hazai pályán, hanem idegenben is számíthatunk. Nagyon kemény meccset vívtunk, védekezésben sikerült megvalósítanunk, amire készültünk. Amivel nem számoltunk, az Marko Spica kiválása volt az első negyedben. Bízunk benne, hogy össze tudja szedni magát a sérülés után, és számíthatunk rá.
Csirke Ferenc: – Minden elismerést megérdemel mindkét szurkolótábor, kevés ilyen hangulatú meccs van a bajnokságban. A kevés kulcsemberünk hullámzó teljesítményt nyújtott, és hoztuk a szokásos gyenge tripladobó-százalékunkat. Így nem lehet meccset nyerni. Látszott a fáradtság a játékosaimon, nem tudom, mi lesz szombaton a sokkal pihentebb Paks ellen. Azonban ha hazai pályán elfáradunk, az energiát pótolhatja a csupa szív játék.

KTE-Duna Aszfalt–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80–95 (21–26, 23–21, 13–25, 23–23)
Kecskemét, 900
néző. V: Cziffra, Farkas G., Nyilas
KECSKEMÉT: J. Green 2, Wittmann 14/9, Mészáros M. 11/3, Dramicsanin 14/6, Karahodzsics 13. Csere: DJERASZIMOVICS 15, Molnár M. 4, Dimics 2, Kucsera 3/3, Molnár D. 2, Plézer, Fülöp. Edző: Forray Gábor
SZOMBATHELY: GOVENS 13/3, PERL 19/3, Balmazovics 5/3, Bruinsma 8/3, REDDIC 18. Csere: Curry 9/3, Váradi B. 14/3, Tóth N. 6, Bíró, Hódi 3/3, Körmendi. Edző: Gasper Okorn
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–9. 7. p.: 15–19. 13. p.: 21–38. 17. p.: 35–43. 23. p.: 49–57. 27. p.: 49–68. 33. p.: 64–76. 37. p.: 67–86
Forray Gábor:
– Jól játszott a Falco, de ehhez mi asszisztáltunk. Rosszul kezdtünk, majd felzárkóztunk, és aztán ismét ritmusba hoztuk az ellenfelet. Rengeteg eladott labdánk volt. Gödörben vagyunk, amelyből a szurkolóink segítségével kell kijönnünk.
Gasper Okorn: – Nyomás volt rajtunk a Körmend elleni vereség után, hisz mindenki tudja, mit jelent egy megyei rangadón kikapni… Volt hullámvölgyünk, tizenhét pontos előnyt tékozoltunk el, de szerencsére a második félidőben kontrolláltuk a játékot.

JP Auto-JKSE–Naturtex-SZTE-Szedeák 85–68 (22–18, 21–19, 16–12, 26–19)
Jászberény, 600
néző. V: Földházi, Goda, Lengyel
JÁSZBERÉNY: PITTS 21/3, RAKICS 16/3, Brbaklics 4, Alekszandrov 11/9, Pantelics 12/3. Csere: KERPEL-FRONIUS B. 13/9, Cseh, Czirbus 8, Ruják, Szigedi. Edző: Nikola Lazics
SZEGED: Boltics 4, Wirth 2, Vágvölgyi, PONJAVICS 13, KRAPIC 18/6. Csere: Kerpel-Fronius G. 6, Sulovics 15/3, Juhos 5/3, Révész, Bonifert 5/3, Mayer, Goldring. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–8. 5. p.: 10–10. 8. p: 20–16. 13. p.: 27–22. 15. p.: 34–27. 18. p.: 38–31. 23. p.: 45–40. 25. p.: 45–45. 28. p.: 52–47. 33. p.: 65–53. 35. p.: 71–57. 38. p.: 80–60
Nikola Lazics:
– Gratulálok a csapatnak, az egész stábnak, a szurkolóknak, akik segítettek bennünket, hogy bekerüljünk a felsőházba. Nagyon nagy eredményt értünk el. Még van három mérkőzés az alapszakaszból, s próbálunk a rehabilitációra is időt szakítan, mert vannak gondjaink. Azután pedig jöhetnek a felsőházi mérkőzések.
Andjelko Mandics: – Megérdemelten győztek le bennünket a hazaiak. Sajnos döntő pillanatokban rendre elhibáztuk a dobásainkat, s 45–45 után, amikor átvehettük volna a vezetést, már nem volt esélyünk. A hazaiak jobban szedték a támadó lepattanókat is, s ezt már nem tudtuk ellensúlyozni.

Sopron KC–Serco-TF-BP 108–83 (31–15, 17–25, 26–15, 34–28)
Sopron, 1000
néző. V: Benczur, Török, Csabai-Kaskötő
SOPRON: LEMAR 20/3, Warner 7, Takács 6/6, Wiggins 6, GORDON 29. Csere: FULLER 25/9, Supola 7, Dénes 1, Molnár 5/3, Werner 2, Buzsáki. Edző: Sabáli Balázs
TF: Szobi 3/3, CLARK 18, Krnjajski 4, McLane 9, BERGSTEDT 12. Csere: Filipovic 2, Rikalo 21/12, Buzás 8/6, Beák 6/6 . Edző: Ales Pipan
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–2. 5. p.: 12–6. 10. p.: 31–15. 13. p.: 33–24. 15. p.: 37–31. 18. p.: 42–38. 20. p.: 48–40. 22. p.: 51–46. 25. p.: 64–50. 28. p.: 68–55. 30. p.: 74–55. 32. p.: 81–61. 35. p.: 91–70. 38.p.: 101–75
Sabáli Balázs:
– Mindig a kötelező a legnehezebb, ehhez pedig az kell, hogy az egész mérkőzésen teljes energiával játsszon a csapat. Az első negyedben az történt, amit szerettünk volna. A második félidőben feljavult a védekezésünk, amelyből könnyű kosarakat szereztünk, és végül könnyűnek mondható győzelmet arattunk.
Ales Pipan: – Nem lehetek elégedett a játékunkkal. Rosszul kezdtünk, sok labdát adtunk el, sok ziccert hagytunk ki. Ezután valamelyest feljavultunk, fel is jöttünk öt pontra, de aztán újra elvesztettük a koncentrációt, nem csapatként játszottunk, és ez volt a fő oka a vereségünknek.