Férfi kosár NB I: nagy hajrával verte meg a ZTE a Kaposvárt

2017.11.12. 21:25
Szinte végig vezetett a Kaposvár a Zalaegerszeg ellen a férfi kosárlabda NB I vasárnap esti mérkőzésén, de az utolsó negyedben a ZTE hengerelt.

Hét forduló után a ZTE a 11. helyen állt, míg a Kaposvár a 4. pozícióból várhatta a mérkőzést. Sokági úgy tűnt, hogy az esélyesebb somogyiak behúzzák a meccset, ám hiába vezettek három negyeden át, az utolsó tíz percben a zalaiak ellenállhatatlan kosárlabdát mutattak be, és hatpontos győzelmet arattak.

Bár a mezőny legeredményesebbje a kaposvári Marko Spica lett 23 ponttal, továbbá Chris Dunn is 17 pontot dobott, a hazaiaknál hárman is 17 pontot szórtak – Deonta Vaughn, Szabó Zsolt és Benke Szilárd. Sikerével a ZTE feljött a 7. helyre.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

Zalakerámia ZTE KK–Kaposvári KK 78–72 (16–26, 18–18, 19–16, 25–12)
Zalaegerszeg, 1600 néző. Vezette: Győrffy, Jakab, Fodor A.
ZALAEGERSZEG: VAUGHN 17/12, Horváth Á. 13/12, BENKE 17/3, SZABÓ ZS. 17/12, Radic 4. Csere: Jeffers 5, Mohácsi 5, Kis R. Edző: Bencze Tamás
KAPOSVÁR: Evans 3/3, DUNN 17/3, Ivosev 11/3, Hendlein 15/3, SPICA 23. Csere: Baki 3/3, Bogdán, Hock. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–7. 9. p.: 10–20. 14. p.: 24–17. 24. p.: 45–51. 33. p.: 62–62. 38. p.: 70–69
Kipontozódott: Radic (34. p.), Spica (40. p.)
Bencze Tamás:
– Nagyon örülök a győzelemnek. A szünetben jobb csapatmunkát kértem, gyorsan meg is lett az eredménye, jobban védekeztünk, és egymásra figyelve pontosabban is dobtunk. Nemcsak a játékosoknak, a közönségnek is köszönöm ezt a sikert, mert mínusz tizenhétről zárkóztunk fel. Most sikerült, de azért egy kicsit féltem a szívemet, sok neki az ilyen nagy stressz.
Fekete Ádám: – Nagyon sajnálom, hogy kikaptunk, hiszen a kezünkben volt a mérkőzés. A végjátékban a ZTE pontosabb volt, a kísérletei többnyire célba értek, a mieink nem. Annak viszont örülök, hogy nagyon sok kaposvári szurkoló elkísért bennünket. Sajnos nem tudtunk örömet szerezni nekik.