Férfi kosár NB I: már itt sem százszázalékos a ZTE

2013.10.20. 20:17
A női élvonalhoz hasonlóan a férfi kosárlabda NB I-ben is megszakadt a ZTE veretlenségi sorozata: a zalaiak 66–53-ra kikaptak Sopronban a 4. forduló vasárnapi mérkőzésén.

Az első negyedben, 8–7 után Tóth Gergely és Filip Barovics gyors egymásutánban bevert egy-egy hármast, és az ezekre épülő 11–0-s rohammal a soproniak a meccs végéig kitartó előnyt szereztek.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
4. FORDULÓ
SOPRON KC–ZALAKERÁMIA-ZTE KK 66–53 (23–11, 17–20, 11–9, 15–13)
Sopron, 1400
néző. V: Benczur, Bognár, Gorka
SOPRON: THOMAS 7/3, THOMPSON 10, DÉNES 8/6, Tóth G. 7/3, BAROVICS 24/3. Csere: Molnár A. 2, Ruják, Trepák 4, Takács N. 4. Edző: Sabáli Balázs
ZTE: BOSTON 10, PLUMB 7/3, Gáspár, SHAFFORD 13/3, LEKLI 12. Csere: Kámán 8/6, Kertész, Kovács Á. 3/3. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–7. 5. p.: 17–7. 8. p.: 19–9. 13. p.: 26–13. 15. p.: 30–19. 18. p.: 37–28. 23. p.: 44–31. 26. p.: 46–35. 32. p.: 55–44. 36. p.: 57–48. 39. p.: 64–51
Sabáli Balázs: – Az első negyedben megszerzett előnyünknek köszönhető a győzelmünk. Célunk az volt, hogy védekezésünk stabil legyen, ezt teljesítettük is. Sajnos dobásaink pontosságán még javítanunk kell, ezért az utolsó percig kétesélyes volt a mérkőzés, de a végjátékban mi voltunk a jobbak.
Völgyi Péter: – A Sopron felkészült játékunkból. Sok hibát követtünk el, és ezután már nem találtuk saját ritmusunkat. Így magunknak is köszönhetjük, hogy a hazaiak elléptek tőlünk, és győztesen hagyhatták el a játékteret.