Férfi kosár NB I: magabiztosan győzött a Szolnok

2019.05.11. 19:52
A Szolnoki Olaj 85–68-ra kiütötte a Jászberényt a férfi kosárlabda NB I felsőházában, a középszakasz szombati játéknapján.

A Szolnoki Olaj az első negyedben magabiztosan játszott, ami az eredményen is meglátszott, 23–10-re is elhúzott a Jászberénytől a hazai csapat. A folytatásban a vendégek játéka feljavult, a második negyedet 23–20-ra megnyerték, így 43–36-os eredménnyel vonultak pihenőre a csapatok.

A Jászberény a második félidőt is jól kezdte, már 50–49-re a vezetést is átvette, a Szolnok azonban magára talált és 19–17-re végül behúzta a harmadik játékrészt.

Az utolsó negyedben mindent eldöntött a Szolnok, a lefújás előtt pár perccel már 20 pontos előnyre tett szert, amelyen a vendégek már csak kozmetikázni tudtak, így kialakult a 85–68-as végeredmény.

Az Olaj két meccs után ismét győzni tudott az NB I középszakaszának felsőházában, a Jászberény viszont már a negyedik fellépése óta nyeretlen.

Szorosnak indult a Paks–Kecskemét mérkőzés a középház 9. fordulójában. A hazaiak ugyan az első két negyedet megnyerték, de a különbség csupán 4 pont volt a két csapat között a nagyszünetben.

A második félidőben azonban ellenállhatatlanul játszott a Paks, a harmadik negyedet 21–13-ra, a negyediket 27–16-ra húzta be, így végül simán, 92–69-re győzött a Kecskemét ellen.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I, KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ
SZOLNOKI OLAJ KK–JP AUTO-JKSE 85–68 (23–13, 20–23, 19–17, 23–15)
Szolnok, 960
néző. V: Győrffy, Pozsonyi, Lengyel Á.
SZOLNOK: VOJVODA 14/6, Frank 2, Kovács P. 2, N. MILOSEVICS 14, TÓTH Á. 18. Csere: Airington 12, MALESEVICS 16/9, Rudner, Frikker 1, Taiwo 4, Csák 2. Edző: Dragan Alekszics
JÁSZBERÉNY: PITTS 19/9, Rakics 9/9, Kerpel-Frónius B. 12/6, BRBAKLICS 16/3, Czirbus 7. Csere: Ruják B. 3, Fekete V., Szigedi 1, Mondi 1, Novák Á., Szabó M. Megbízott edző: Lo Elhadji Malick
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–7. 8. p.: 15–13. 14. p.: 36–19. 18. p.: 41–30. 25. p.: 49–50. 29. p.: 62–53. 34. p.: 68–58. 37. p.: 78–58. 39. p.: 83–66
Kipontozódott: Rudner (40. p.)
Dragan Alekszics:
– Nehéz olyan csapat ellen, amelyiknél sok a hiányzó és ismeretlen játékosok is pályára lépnek. Mindkét együttes odatette magát, jó volt a hangulat, köszönjük szurkolóinknak a biztatást.
Lo Elhadji Malick: – Jó és sérülésmentes mérkőzést sikerült vívnunk a címvédő Szolnok ellen. Készülünk tovább, hiszen szerdán nagyon fontos meccs vár ránk a Pécs ellen.

KÖZÉPHÁZ
ATOMERŐMŰ SE–KTE-DUNA ASZFALT 92–69 (18–17, 26–23, 21–13, 27–16)
Paks, 600
néző. V: Kapitány, Praksch, Boros
PAKS: KOVÁCS Á. 21/9, Norfleet 7/3, HENTON 15/9, Eilingsfeld 6, JEVTOVICS 15. Csere: WILLIAMS 9, Ruják A. 12/6, Horváth K. 5/3, Kalmár V. 2, Szalai M. Edző: Dzunics Braniszlav
KTE: WITTMANN 11/9, GREEN 19/9, Dimics 6/6, Dramicsanin 13/6, KARAHODZSICS 12. Csere: Plézer 4, Molnár M. 4, Molnár D., Mészáros, Kucsera, Fülöp. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 9–9. 10. p.: 18–17. 15. p.: 29–24. 20. p.: 44–40. 25. p.: 52–47. 30. p.: 65–53. 35. p.: 79–60. 40. p.: 92–69
Dzunics Braniszlav:
– Megérdemelt a győzelmünk. A meccsen az agresszív védekezésünkkel sikerült féken tartani az ellenfelet. A második félidőben sok kosarat szereztünk lefutásból. Külső dobásaink zöme bement.
Forray Gábor: – Az első játékrészben nagyjából az történt, amit szerettünk volna, de a Paks átvette a vezetést, a gyors indításainkat rendre elhibáztuk, előnyt adtunk nekik. A második félidőben a támadásunk rossz volt, ellentétben a Paks védekezésével.