Férfi kosár NB I: magabiztos Olaj-siker a forduló rangadóján

2018.11.03. 20:20
A zalaegerszegi Bernard Thompson kosárra tör a szolnoki Vojvoda Dávid (balra) mellett (Fotó: Katona Tibor)
Az öt forduló után négy-négy győzelemmel álló ZTE és Szolnok rangadóját az erős második félidőt produkáló vendég Olaj nyerte meg, méghozzá fölényesen, 96–75-re a férfi kosárlabda NB I 6. fordulójának szombati játéknapján. A DEAC villámrajtot véve 95–88-ra legyőzte vendégét, a Falcót, az Atomerőmű nagy csatában verte a Kaposvárt, míg a PVSK sima fővárosi sikerével a tabella élére ugrott.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
6. FORDULÓ, szombati mérkőzések

ZALAKERÁMIA ZTE KK–SZOLNOKI OLAJ 75–96 (28–28, 26–27, 13–25, 8–16)
Zalaegerszeg, 1800
néző. V: Kapitány, Proksch, Koda
ZTE: Ware 8, THOMPSON 22/6, Hljebov 6, SZABÓ ZS. 13/9, Agafonov 18/6. Csere: Kis R. 2, Bagó 2, Papp P., Durázi, Doktor, Gulyás 4. Edző: Bencze Tamás
SZOLNOK: VOJVODA 12/6, Airington 11/6, BENKE 12/3, MILOSEVICS 18/12, Tóth Á. 6. Csere: Andric 7, Murphy 10/3, Kovács P., ROWSEY 17/6, Csák 3/3. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–7. 8. p.: 18–21. 14. p.: 32–35. 17. p.: 40–43. 24. p.: 59–57. 29. p.: 65–75. 33. p.: 67–83. 38. p.: 71–91
Bencze Tamás:
– A különbséget egy kicsit soknak tartom. A második félidőre elfáradtunk. Fiatal játékosainknak ez a ritmus és ez a nyomás még sok. Fejlődünk, szükség is lesz rá. Köszönjük a szurkolóinknak, meg fogjuk hálálni ezt a lelkes biztatást.
Dragan Alekszics: – A ZTE az első félidőben szinte minden hibánkat kihasználta, nagyon jól játszott. Óriási küzdelemre késztetett bennünket. A nagy iramban aztán a hazaiak elfáradtak, elsősorban fizikailag kerekedtünk föléjük. A ZTE megérdemli, hogy ilyen nagy számú és lelkes szurkolótábora legyen.

DEAC–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 95–88 (34–19, 16–21, 25–23, 20–25)
Debrecen, 1100
néző. V: Földházi, Frányó, Nyilas
DEAC: DUGAT 22/12, Polyák 6/6, MANIGAT 12/6, BORISZOV 31/15, AMIGO 11. Csere: BOGNÁR 8, Velkey 3/3, Omenaka 2, Kósa. Edző: Berényi Sándor
SZOMBATHELY: CURRY 20/6, NORFLEET 22/9, Váradi 10/3, Bruinsma 10, Reddic 4. Csere: BALMAZOVICS 18/9, Tóth N. 4. Edző: Gasper Okorn
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–2. 7. p.: 20–6. 10. p.: 31–14. 13. p.: 42–19. 16. p.: 46–29. 19. p.: 46–40. 23. p.: 56–48. 26. p.: 65–50. 30. p.: 75–63. 35. p.:75–70. 38. p.: 83–80
Berényi Sándor:
– Kulcs volt a jó kezdés, ami sajnos egy hete Szegeden nem sikerült. Végre támadásban is kijött a lépés, ötven százalékkal dobtunk a hárompontosvonalon túlról. Közhelyes, de igaz, hogy mindig akadt valaki, aki átlendítette a holtpontokon a csapat szekerét.
Gasper Okorn: – Nem nagyon lehet mit mondani, a pocsék kezdés és az ellenfelünknek engedélyezett 53 lepattanó megpecsételte a sorsunkat. Mindezek ellenére is volt esélyünk felzárkózni, ezt elszalasztottuk, teljesen megérdemelt hazai siker született.

ALBA FEHÉRVÁR–NATURTEX-SZTE SZEDEÁK 97–68 (27–20, 27–14, 20–17, 23–17)
Székesfehérvár, 1300
néző. V: Pálla, Farkas G., Nagy V.
FEHÉRVÁR: Cartwright 2, Keller I. 8/6, BOYKINS 15/6, LÓRÁNT 21/3, Heath 12/3. Csere: BULLOCK 11/3, Freeman 11, FILIPOVITY 12/3, Tóth P. 5/3, Varga M., Takács Milán. Edző: Dzunics Braniszlav
SZEGED: Boltics 8, WIRTH 14/9, Davis 9/3, Révész 7, Sulovics 5. Csere: Green 9/3, Kerpel-Fronius G., Vágvölgyi 7/3, Mayer, Szatmári, Goldring 5/3, Varga A. 4. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 5. p.: 14–9. 8. p.: 23–14. 12. p.: 29–23. 15. p.: 35–28. 18. p.: 42–33. 22. p.: 56–38. 25. p.: 60–42. 28. p.: 69–46. 32. p.: 77–51. 35. p.: 89–57. 38. p.: 91–61
MESTERMÉRLEG:
Dzunics Braniszlav:
– Megint profi módon álltunk hozzá a mérkőzéshez, úgy, ahogy kell! Örülök annak, hogy harmincegy asszisztot adtunk, azt hiszem, ez szezoncsúcs. Úgy érzem, ismét csapatként játszottunk, hatan értek el tíz pontot vagy ennél többet. Ne felejtsük el, hogy sorozatterhelés alatt vagyunk, azonban a fáradtság egyáltalán nem látszik a játékunkon.
Andjelko Mandics: – Próbáltuk megnehezíteni az Alba dolgát, ám nem sok esélyünk volt. Lehet, hogy nincs köztünk ekkora különbség, de jobb csapatról van szó. Nem esünk kétségbe, a mi céljaink nem ugyanazok, mint az Albának.

SERCO-TF BUDAPEST–PÉCSI VSK-VEOLIA 53–85 (12–16, 16–19, 11–25, 14–25)
NKE Ludovika Aréna, 500
néző. V: Benczur, Pozsonyi, Csabai-Kaskötő
TF: Buzás B., Krnjajski 2, Beák 4/3, MCLANE 12, Bergstedt 15. Csere: SARENAC 15/9, Szobi 1, Meleg 2, Filipovics 2, Kozma G. Edző: Merim Mehmedovic
PÉCS: PONGÓ M. 14/6, TAYLOR 20, Csirics 5/3, Budimir 10, Horti B. 2. Csere: KESZAR 15/6, Antóni 5/3, Simon K. 1, DEMETER 9/9, Bíró L., Olasz 4, Benke K. Edző: Csirke Ferenc
Kipontozódott: Beák (39. p.)
Merim Mehmedovic:
– Jó csapattól kaptunk ki, hiába tettük a dolgunkat,és hajtottunk. Új centerünk, Jonas Bergstedt jól dolgozott a festéken belül, viszont még kevés ideje van velünk. Hoznunk kell még az alsó posztokra játékost, játékosokat. A mi célunk más, mint a Pécsé, nekünk januárra kell összeállnunk, megpróbálunk bennmaradni az A-csoportban.
Csirke Ferenc: – A találkozó elején nem találtuk meg a ritmusunkat támadásban, azonban a jó védekezésnek és a TF rosszabb dobóformájának köszönhetően vezettünk a szünetben. A harmadik negyedben ritmust váltottunk, beesett pár triplánk, amivel sikerült megtörni ellenfelünket. A meccset megérdemelten nyertük meg a kisebb rotációval rendelkező ellenfelünkkel szemben.

ATOMERŐMŰ SE–KAPOSVÁRI KK 83–81 (27–20, 20–13, 21–30, 15–18)
Paks, 1000
néző. V: Papp P., Török, Kovács N.
PAKS: KOVÁCS Á. 19/9, EVANS 11/3, Faust 9/3, EILINGSFELD 12, JEVTOVICS 16. Csere: Medve , Ruják 6/6, TRAJKOVSZKI 10/3. Edző: Szrecsko Szekulovics
KAPOSVÁR: JOHNSON 22/9, SHEPHERD 12, LILOV 17/12, HENDLEIN 9/3, Spica 7. Csere: Halász 5/3, MARKOVICS 6/3, Harazin, Baki 3/3. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása: 5. p.: 11–15. 10. p.: 27–20. 15. p.: 38–25. 20. p.: 47–33. 25. p.: 58–47. 30. p.: 68–63. 35. p.: 75–70. 40. p.: 83–81.
Szrecsko Szekulovics
: – Rendkívül jó és tapasztalt csapattal játszottunk. Az első félidőben sikerült jól rotálni. A büntetőket rosszul dobtuk, ez hazai pályán nem megengedhető. Az utolsó dobás a szerencsén is múlott. Jól jött nekünk a győzelem, megyünk tovább, készülünk keményen, és izgatottan várjuk a következő mérkőzéseket.
Fekete Ádám: – Statikusan kosaraztunk az első félidőben, lassúak voltunk, nem ébredtünk fel kellőképpen. A második félidőben felgyorsultunk, más szellemben léptünk pályára, teli önbizalommal, és a harmadik negyedre felzárkóztunk. Az utolsó triplánk nem esett be, ez a szerencsén is múlott.