Férfi kosár NB I: körmendi és berényi siker, jön az ötödik

2013.05.03. 21:04
A Körmend végig vezetve 93–83-ra legyőzte az Atomerőműt, a Jászberény nagy csatában felülmúlta a Kaposvárt (84–82) a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének pénteki játéknapján, így mindkét párharc állása 2–2-re alakult, azaz ötödik mérkőzés dönt a továbbjutásról.

A Körmend 8–0-val kezdett az Atomerőmű ellen, és az első félidőben nagy tempót diktálva előbb tíz-, majd húszpontos előnyt épített, sőt Ferencz Csaba közeli dobása után már lassan harminc felé billent a mérleg nyelve (48–22). Az Atomnak egy-egy részhajrával (12–6, 11–2) sikerült közelebb lopakodnia, Lorenzo Williams két sikeres tripláját követően már tízen is belül volt (76–67), csakhogy ekkor újra lendületet vett a vasi egylet, ami már elegendőnek bizonyult a győzelem kicsikarásához.

A másik mérkőzésen a Jászberény és a Kaposvár szoros csatát vívott, a vezetést szinte végig a kezükben tartó hazaiak a második félidő elején pumpálták először tíz pont fölé az előnyüket – Soós Gábor zsákolása után 50–37 volt az állás. A kaposváriak igyekeztek visszakapaszkodni, Hendlein Roland triplája után az egyenlítés lehetősége is felcsillant (67–64). Sőt! 79–72-es hazai vezetést követően – többek között a harmadik sikeres Hendlein-hármas után – tovább szorult a hurok, többször is csupán egypontnyi volt a különbség, és a hazaiak végül idegtépő büntetőpárbajban győztek.