Férfi kosár NB I: Körmenden kapott ki először az Alba

2013.10.19. 20:03
Először szenvedett vereséget a férfi kosárlabda-bajnokságban az Alba Fehérvár: a 4. forduló mérkőzésén a Körmend óriási csatában, egy ponttal nyert hazai pályán. Továbbra is hibátlan ugyanakkor az Atomerőmű és a KTE, előbbi Szombathelyen, utóbbi Szegeden győzött.

A bajnokságot pocsékul, három vereséggel kezdő Falco az Atomerőműt fogadta, amely eddig hibátlan volt. A vendégek jobban kezdtek, de aztán Will Tamás vezetésével elhúztak a szombathelyiek, a szünet előtt ugyanakkor elolvadt az előnyük, és csak Chad Timberlake sikeres büntetőinek köszönhették a kétpontos vezetést. Fordulás után Szabó Zsolt húzta meg a vendégek szekerét, és a paksiak átvették a vezetést, ám a harmadik negyed elején már ismét a Falcónál volt az előny. A záró játékrészre összekapta a védekezését az Atomerőmű, 59–56 után sorozatban 11 pontot szerzett, ezzel pedig megalapozta idegenbeli győzelmét.Falco az Atomerőműt fogadta, amely eddig hibátlan volt. A vendégek jobban kezdtek, de aztán Will Tamás vezetésével elhúztak a szombathelyiek, a szünet előtt ugyanakkor elolvadt az előnyük, és csak Chad Timberlake sikeres büntetőinek köszönhették a kétpontos vezetést. Fordulás után Szabó Zsolt húzta meg a vendégek szekerét, és a paksiak átvették a vezetést, ám a harmadik negyed elején már ismét a Falcónál volt az előny. A záró játékrészre összekapta a védekezését az Atomerőmű, 59–56 után sorozatban 11 pontot szerzett, ezzel pedig megalapozta idegenbeli győzelmét.

A forduló előtt ugyancsak százszázalékos Fehérvár Körmenden próbálta tartani hibátlan mérlegét. A fehérváriak 5–0-val kezdtek, de ahogy belelendültek a hazaiak, a folytatás az ő irányításukkal zajlott, szünet előtt viszont felzárkózott az Alba. Marko Rakocsevicset nem tudták tartani a vendégek, a lépést viszont igen. A hajrá végül óriási izgalmakat hozott: két perccel a végső dudaszó előtt néggyel is vezetett a Fehérvár, ám Ferencz Csaba büntetőivel egyenlített a Körmend, majd Devon Moore egypontosaival a vezetést is átvette. Az utolsó perc nem hozott pontot, így nyert a hazai csapat, a fehérváriak először kaptak ki.

A PVSK és a Nyíregyháza egyaránt nyeretlenül vágott neki a negyedik fordulónak, így a várakozásnak megfelelően óriási csata bontakozott ki a pécsi mérkőzésen. A támadóegységek nem brillíroztak, szünetben 33–32 volt az állás. A második félidőben aztán a pontgyártásba is belelendültek a csapatok, a hazaiaknál Veljko Budimir (21), a vendégeknél Dyricius Edward (25) szorgoskodott a leginkább, ám hiába nyerte utóbbi a különcsatát, előbbi lehetett boldogabb, ugyanis a pécsiek végül 73–69-re nyertek, így megvan az első győzelmük.

A Kecskemét azzal a céllal látogatott Szegedre, hogy a 3/3-as mérleget kiterjessze 4/4-re, és a küldetés sikerrel járt. A felek végig egymás mellett haladtak, öt-hat pontnál egyszer sem alakult ki nagyobb különbség. Az utolsó három percnek még a Szedeák vágott neki előnyből, ám ekkor rendre a KTE hozott jó döntéseket, és végül 68–59-re nyert, ami nem igazán tükrözi a két csapat küzdelmét. A hazaiaknál Jerrell Williams (20 pont), a vendégeknél Wittmann Krisztián (18) és Marko Derasimovics (17) nyújtott extrát, utóbbi hajrábeli pontos játéka nagyban hozzájárult a vendégsikerhez.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
4. FORDULÓ

PVSK-PANNONPOWER–NYÍREGYHÁZI KK 73–69 (12–14, 21–18, 18–22, 22–15)
Pécs, 800
néző. V: dr. Vígh, Surányi, Minár
PÉCS: KOVACSEVICS 16, BUDMIR 21/3, Bíró 5/3, Kovács P. 9/9, Green 10. Csere: Halász Á. 4, Nagy K. 2, Csabai 6, Bödör B., SOMOGYFOKI. Edző: Csirke Ferenc
NYÍREGYHÁZA: EDWARDS 25/12, Rembert 11/3, Mohácsi 10/3, Cseh 4, Poszcic 6. Csere: HALL 13/9, Varga M. Edző: Horváth Imre
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–5. 7.p.: 10–9. 17. p.: 22–30. 20. p.: 33–32. 27. p.: 45–51. 32. p.: 56–56. 36. p.: 64–60. 39. p.: 70–65
Csirke Ferenc:
– Már mindenki nagyon akarta ezt a győzelmet, ezért játszottunk görcsösen, a végjátékra a sok csere miatt több erőnk maradt. A játékkal nem, az eredménnyel elégedett vagyok.
Horváth Imre: – Eddigi legjobb játékunkat nyújtottuk, de ez is kevés volt. Lepattanóink rendre az ellenfélhez kerültek, a védekezésben nem tudtuk megvalósítani elképzeléseinket.

FALCO-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY–ATOMERŐMŰ SE 68–75 (18–11, 16–21, 21–20, 13–23)
Szombathely, 2000
néző. V: Földházi, Szabó G., Makovsky
FALCO: PERL 13/6, Timberlake 12, WILL 17/9, Zagorac 10, Szabó M. 2. Csere: Simon. L. 4, Harazin 2, BAZSÓ 8, Bognár Kr. Edző: Bencze Tamás
ATOMERŐMŰ: KOVÁCS Á. 15/3, MEDVE 6, KÖRTÉLYESI 13/3, Szabó Zs. 9/3, Tóth Á. 7. Csere: Eilingsfeld 5, Summers, Jones 11, Baki, Vaughn 9/3. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–7. 8. p.: 9–11. 15. p.: 25–18. 18. p.: 27–22. 24. p.: 40–38. 28. p.: 44–50. 32. p.: 55–52. 36. p.: 59–62. 39. p.: 61–69
Bencze Tamás:
– A negyedik negyedben sorra adtuk el a labdákat, így nem lehet meccset nyerni. Az ellenfél mellett mégis dicsérhetem a saját csapatomat.
Dzunics Braniszlav: – A küzdelem dominált mindkét oldalon, nem kosárlabdáztunk jól. A negyedik negyedben a szerzett labdák segítettek győzelemhez minket.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–KTE-DUNAASZFALT KECSKEMÉT 59–68 (18–16, 16–20, 17–16, 8–16)
Szeged, 800 néző. V: Cziffra Cs., Pozsonyi, Tőzsér
SZEDEÁK: Jereminov 1, Levy 6, Kiss Zs. 10/6, WILLIAMS 20, CSORVÁSI M. 15. Csere: Vida, Csorvási L. 5, Wirt 2, Varga Z. Edző: Bonifert Domonkos
KTE: WITTMANN 18/6, Mészáros M. 1, BERASZIMOVICS 17, Jovanovics 7, Karahodzsics 6. Csere: Bencze Z. 10, Hegedűs G., Pongó Martin 6, Pongó Máté 3. Edző: Sztojan Ivkovics
Kipontozódott: Williams (40. p.)
Bonifert Domonkos:
– Két jól felkészült együttes izgalmas mérkőzésén a Kecskemét verbális hadviselésben is felülmúlt bennünket.
Sztojan Ivkovics: – A minket elkísérő lelkes szurkolók előtt ezúttal is a maximumot nyújtottuk. Értékes győzelmet arattunk a keményen küzdő Szeged ellen.

INKOGNITO FASHION KÖRMEND BC–BERICAP ALBA FEHÉRVÁR SE 75–74 (24–19, 16–22, 17–22, 18–11)
Körmend, 1740 néző. V: Papp, Hegedüs, Balog
KÖRMEND: MOORE 18/3, FEARS 9, Ferencz 6, Török 13/3, RAKOCSEVICS 24. Csere: Sonyák, Farkas 5, Kusnyer, Grebenár, Kutasi. Edző: Hencsey Tamás
ALBA: Szanati, KEMP 19, TÓTH P. 13/3, Juhos 5/3, Tóth N. 4. Csere: Somogyi 8, MOORE 15/9, Hobbs 9/9, Olah, Supola 1. Edző: Carlos Frade
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–11. 10. p.: 24–16. 15. p.: 34–24. 19. p.: 38–40. 24. p.: 46–46. 28. p.: 54–60. 34. p.: 64–67. 39. p.: 75–72
Hencsey Tamás:
– Minden elismerésem a csapaté és a szurkolóinké! Tudtuk, hogy különleges az Alba játéka, de mi is valami hasonlót szerettünk volna produkálni, és saját fegyverével igyekeztünk legyőzni az ellenfelet. Voltak időszakok, amikor ezt sikerült megvalósítani, és a végén is volt tartása együttesemnek, ez is kellett a sikerhez.
Carlos Frade: – Sok energiával, jól játszott a Körmend. Nekünk is volt esélyünk a győzelemre, a mérkőzés néhány időszakában jó ritmusban játszottunk, de volt, hogy kiestünk belőle. Ilyen hangulatban, ilyen szurkolás mellett nehéz a vendég dolga, itt negyven percig kell pontosan, jól játszani.