Férfi kosár NB I: Körmenden egyenlített a Szolnok, otthon az ASE

2016.05.21. 20:04
A piros mezes Szolnok megálljt parancsolt a Körmendnek és kiegyenlített (Fotó: Szabó Miklós)
A férfi kosárlabda NB I elődöntőjében 1–1-ről folytatódik mindkét párharc: a Szolnoki Olaj körmendi 80–73-as sikerével visszaszerezte a pályaelőnyt, míg az Atomerőmű az Alba Fehérvár elleni 80–76-tal egyenlített.

KÖRMEND–SZOLNOK 73–80 (20–17, 14–12, 18–26, 21–25)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1

A Szolnok otthonában bravúros győzelmet elérő Körmend 20–17-es első negyeddel indított az Olaj ellen, majd nyolc ponttal elhúzott, igaz, a vendégek kapaszkodtak, és a lélektani tíz ponton belül maradtak egy időkérés után.

A szünetben így is ötpontos körmendi fórt mutatott az eredményjelző (34–29). Az Olaj a harmadik negyedben kapcsolt, és 46–46-nál utolérte a Körmendet. Erre ugyan még jött válasz, de a második szolnoki roham már megrendítette a vasiakat, kilenccel megléptek a vendégek! Ami még rosszabb hír volt a Körmendnek, itt nem is álltak meg, a 28 ponttal a mezőny legeredményesebbjének bizonyuló, hat triplát bedobó Vojvoda Dávid megszórta magát, mínusz tizennégynél pedig már nagyon „égett a ház” hazai szempontból (55–69).

A harmadik és negyedik negyedben óriásit játszó Olaj ezt követően nem hagyott esélyt a Körmendnek, tisztes távolban tartotta a házigazdát, és 80–73-as sikerével visszaszerezte a pályaelőnyt a párharcban, mely 1–1-ről folytatódik.

ATOMERŐMŰ–ALBA FEHÉRVÁR 80–76 (24–24, 19–10, 15–20, 22–22)

Egy negyed után eldöntetlenül (24–24) állt a mérkőzés, majd az ASE kovácsolt szép lassan előnyt: előbb hatpontosat, majd a szünetben már kilenccel (43–34) vezetett, a fehérváriak pedig keresték, hogy a Pearson, Spurlock duón kívül még ki tud pontjaival segíteni a csapaton. A remeklő Tristan Spurlock vezérletével mindenesetre visszajött a meccsbe az Alba, egy zsákolás (és egy 5–14-es széria) után már egyenlő volt az állás!

Ennél tovább nem tudott lépni azonban az Alba, az ASE visszaszerezte a vezetést, Eilingsfeld János pontjai ismét nyolcpontos paksi előnyt eredményeztek. Az „ingázás” nem állt meg itt, újra feljött az Alba, három perccel a vége előtt egy pont (70–69) volt a csapatok között. Az utolsó két percet Simon Balázs hárompontosa után ikszről kezdték a felek, az utolsót 74–72-es hazai előnyről.

Jött a végjáték: Spurlock triplát hibázott, de kulcsfontosságú támadólepattanókkal megtartotta a labdát az Alba, mely Lóránt Péter révén egyenlített. Robinson zsákolása és 76–74 következett, majd Dunn büntetői megerősítették a hazai előnyt – 80–76-ra győzött az Atomerőmű, és egyenlített a párharcban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉSEK

EGIS KÖRMEND–SZOLNOKI OLAJ KK 73–80 (20–17, 14–12, 18–26, 21–25)
Körmend, 2000
néző. Vezette: Cziffra, Pálla, Benczur
KÖRMEND: PETTY 22/9, Channels 10/6, MCKINNEY 23/15, Dickerson 7, Duinker 7. Csere: Ferencz 2, Tóth N. 2, Lakosa. Edző: Teo Cizmic
SZOLNOK: Wittmann 4/3, VOJVODA 28/18, Vrbanc, MILOSEVICS 22/6, Keller 2. Csere: Boriszov 8/3, JONES 11/3, Gregory 2. Kovács P. 3/3. Edző: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–5. 8. p.: 16–15. 15. p.: 25–19. 18. p.: 32–25. 23. p.: 40–29. 27. p.: 46–43. 34. p.: 55–69, 37. p.: 58–73
Kipontozódott: Kovács P. (39. p.) Tóth N (39. p.)
Teo Cizmic: – A Szolnok megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Ellenfelünk erős csapat, s ezúttal nagyon agresszíven és hatékonyan védekezett. Mi a második félidőben sokat hibáztunk, és a dobásaink is pontatlanok voltak.
Sztojan Ivkovics: – A két nagyszerű csapat küzdelmes mérkőzést játszott. A Körmend harcos, jól összerakott gárda, ezért értékes a győzelmünk. Ellenfelünk büszke lehet a szurkolótáborára, mert remek hangulatot teremtett a csarnokban. Nagyon sok a sérültünk, fogalmam sincs, milyen csapattal tudunk kiállni a következő mérkőzésre.

ATOMERŐMŰ SE–TLI ALBA FEHÉRVÁR 80–76 (24–24, 19–10, 15–20, 22–22)
Paks, 1000
néző. V: Földházi T., Papp P., Kapitány G.
ASE: DUNN 18/3, Robinson 10/3, BARNIES 15/3, EILINGSFELD 12/3, Tóth Á. 9/3. Csere: Kovács Á. 4, Watkins 6, Fomin 3/3, Medve 3/3, Will
ALBA: Chery 3/3, Myles 15/6, PEARSON 21/3, Spurlock 17/15, Lóránt 8. Csere: Tóth P., Csorvási 2, Simon B. 10/6, Filipovics M.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–3. 7. p.: 16–13. 14. p.: 35–26. 18. p.: 40–32. 23. p.: 49–36. 27. p.: 54–48. 29. p.: 54–54. 32. p.: 62–57. 37. p.: 70–69
Schmidt Béla: – Mindkét csapat jól teljesített, így nagyszerű mérkőzés, igazi playoffcsata kerekedett belőle. Jól összeállt a védekezésünk, a zónánk is működött. Sokat passzoltunk, ez is mutatja, hogy jól játszottunk. Reményt keltő lehet, ha ezen az úton megyünk tovább.
Dzunics Braniszlav: – Ugyanazt mondhatom, mint kollégám, kiélezett, izgalmas találkozót játszott a két csapat. A végjáték az ASE-nak sikerült jobban, játékosai koncentráltabbak, ez döntött. Kedden hazai pályán ismét előnybe akarunk kerülni.