Férfi kosár NB I: kikapott a Szolnok, de az élen végzett

2016.04.23. 19:59
Lóránt Péterék kikaptak Pakson (Fotó: Mártonfai Dénes)
A Szolnok 80–77-re kikapott Körmenden, de az Alba Fehérvár paksi vereségének köszönhetően így is megnyerte a felsőházat a férfi kosárlabda NB I középszakaszában.

A Szolnok a győzelmével biztosíthatta volna középszakaszbeli elsőségét, ám Strahinja Milosevics nélkül kikapott Körmenden. A Paks azonban hazai pályán a 24–10-re megnyerte az utolsó negyedet, ezzel 84–73-as győzelmet aratott a Fehérvár ellen, így kikaparta a gesztenyét az Olajnak, amely a rájátszásban minden párharcának pályaelőnnyel vághat neki.

A Középházban a Falco hazai pályán kikapott a Pécstől, ezzel eldőlt, hogy nem jut a legjobb nyolc közé.

Az alsóházban a MAFC hiába verte meg a Szedeákot, így játszania kell a bennmaradásért, mivel a Jászberény nyert Nyíregyházán – ezzel bent maradt. A MAFC és a Nyíregyháza párharcának a fővárosiak vághatnak neki pályaelőnnyel.

KOSÁRLABDA, FÉRFI NB I
KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ
EGIS KÖRMEND–SZOLNOKI OLAJ KK 80–77 (23–22, 22–23, 25–19, 10–13)
Körmend, 1800
néző. V: Benczur, Hegedüs, Minár
KÖRMEND: PETTY 27/9, Channels 6/3, Ferencz 3/3, Dickerson 7, DUINKER 6. Csere: MCKINNEY 22/9, TÓTH N. 9/3, Lakosa, Farkas. Edző: Teo Cizmic
SZOLNOK: Wittmann 4, VOJVODA 23/9, Kovács P 1, JONES 25/9, Keller 6. Csere: Boriszov 4, Vrbanc 5/3, Gregory 9. Edző: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 9–9. 8. p.: 17–16. 13. p.: 27–25. 18. p.: 41–43., 23. p.: 45–51. 27. p.: 65–64. 32. p.: 70–71. 37. p.: 74–74
Kipontozódott: Vrbanc (29. p.)
Teo Cizmic:
–Nagyszerű csapatot győztünk le óriási küzdelemben. Bár ellenfelünk tartalékosan állt fel, így is megnehezítette a dolgunkat. A Szolnok az utóbbi hetekben sokat fejlődött. A védekezésünk a találkozó egyes szakaszaiban hagyott kívánnivalót maga után, de a csapat a szurkolóink segítségével átvészelte ezeket a kritikus időszakokat.
Sztojan Ivkovics: – Színvonalas mérkőzést játszottunk, mindkét gárda nagy figyelmet fordított a védekezésre. Viszonylag korán sok faultunk gyűlt össze, ez a tény behatárolta a lehetőségeinket. Egylabdás mérkőzés volt. Gratulálok a Körmendnek a győzelemhez, ismét bebizonyította, hogy Nyugat-Dunántúl meghatározó csapata a városban van.

ATOMERŐMŰ SE–TLI-ALBA FEHÉRVÁR 84–73 (30–27, 14–19, 16–17, 24–10)
Paks, 900
néző. V: Papp, Török, Söjtöry
ATOMERŐMŰ:
DUNN 29/18, BARNIES 21/6, Robinson 4, EILINGSFELD 14/6, Tóth Á. 2. Csere: Watkins, Kovács Á. 10/3, Fomine 4. Edző: Schmidt Béla
ALBA FEHÉRVÁR:
CHERY 14, MYLES 14/6, Pearson 10, Spurlock 10/6, Lóránt 6. Csere: Wright 4, Simon B. 3/3, Markovics 9/3, Csorvási 3. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása.
3. perc: 10–6. 6. p.: 20–14. 9. p.: 30–24. 12. p.: 34–34. 15. p.: 39–43. 18. p.: 44–43. 21.p.: 46–49. 24. p.: 50–53. 27. p.: 58–62. 32. p.: 67–68. 35. p.: 67–70. 38. p.: 73–72.
Kipontozódott:
Watkins (38. p.), Eilingsfeld (40. p.), Pearson (40. p.), Spurlock (40. p.)
Schmidt Béla:
– Nem játszottunk hibátlanul, de örülök, hogy értékes győzelemmel zártunk le egy gyengébb sorozatot. Kemény meccs volt, a végén tapasztalt feszültség hozzájárult a győzelmünkhöz. Végig éreztem, hogy ebből győzelem lehet, mert úgy láttam, azt az arcunkat mutattuk, amelyiket látni szerettem volna. Szinte végig az Alba kezében volt a győzelem, de az utolsó pillanatig bíztunk a sikerben.
Dzunics Braniszlav:
– Három perccel a vége előtt még mi vezettünk, mégis felülkerekedtek rajtunk. Viszont azt kell mondanom, a Paks megérdemelte a sikert. Ryan Pearson és Tristan Spurlock viselkedéséről és kiállításáról csak annyit tudok mondani, hogy házon belül szeretnénk megbeszélni, és a problémát megoldani.

KÖZÉPHÁZ
FALCO–TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY–PÉCSI VSK–PANNONPOWER 68–72 (11–19, 18–14, 16–15, 23–24)
Szombathely, 1000
néző. V: Cziffra Cs., Vida B., Hervay T.
FALCO: THOMAS 17/6, Váradi 6, Burgess 13, Relphorde 3, Wright 13. Csere: LEKLI 12, Simon K., Hódi, Bognár 4, Bazsó. Edző: Kálmán László
PVSK: WALKER 16/6, Nelson 6/3, Antóni 6/6, BUDIMÍR 16/6, HORTI 16. Csere: Bíró 8, Demeter, Harazin 4. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–6. 6. p.: 7–12. 13. p.: 13–23. 17. p.: 22–26. 20. p.: 29–33. 24. p.: 34–41. 28. p.: 42–44. 30. p.: 45–48. 33. p.: 54–53. 36. p.: 59–58. 39. p.: 63–65
Kálmán László:
– A hajrában dőlt el a meccs. A végén, volt két-három buta, elkapkodott, felesleges vállalásunk – pedig az ellenfél már bónuszban volt. Ezúttal sem használtuk a fejünket. Nem játszottunk jól, az extrán dobó Pécs megérdemelten nyert.
Csirke Ferenc: – Csak gratulálni tudok a fiúknak! Az elmúlt időszak jó eredményeinek köszönhetően odáig jutottunk, hogy szerdán ki-ki meccset játszhatunk a playoffért! Ezúttal is csapatként tettük a dolgunkat, a védekezésünk is rendben volt – de támadásban még javulnunk kell.

KTE-DUNA ASZFALT–SOPRON KC 65–74 (12–17, 12–25, 21–16, 20–16)
Kecskemét, 500
néző. V: Földházi, Gál J., Fodor
KECSKEMÉT: Pongó Máté 4, PONGÓ MARTIN 18/6, Djeraszimovics 9/3, IVOSEV 20/3, Karahodzsics 8. Csere: Mészáros M. 4, Keller I., Hegedűs G. 2. Edző: Borisz Maljkovics
SOPRON: LAROCHE 11/3, Bán 6/6, TIGGS 14, Dénes 2, Taylor 8. Csere: Rancic 9/3, Ruják 9/3, BAVCIC 9/3, Molnár M., Takács N. 6/6. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–0. 6. p.: 6–10. 13. p.: 14–25. 17. p.: 18–32. 23. p.: 32–46. 26. p.: 38–48. 33. p.: 49–60. 35. p.: 54–62. 38. p.: 58–66
Kipontozódott: Pongó Martin (40. p.), Pongó Máté (40.)
Borisz Maljkovics:
– Az első félidőben kevés energiával játszottunk, hagytuk a Sopront elkapni a ritmust. A második félidőben már jobbak voltunk, de a nagy hátrányt nem tudtuk ledolgozni. Az első pillanattól az utolsóig koncentrálni kell, mert a győzelem nem jön magától.
Sabáli Balázs: – Nagyobb ellenállásra számítottam, nem úgy támadott a Kecskemét, mint Sopronban. Nem játszottunk szépen, de nyertünk, és tíz játékost forgathattam a számunkra tét nélküli találkozón.

ALSÓHÁZ
MARSO-NYÍREGYHÁZA–JP-TOP COP JÁSZBERÉNYI KSE 80–86 (18–24, 17–27, 33–19, 12–16)
Nyíregyháza, 400
néző, V: Farkas Gy., Szabó G., Praksch.
NYÍREGYHÁZA: Savic 11/6, Unruh 14/6, MILLER 26/9, Ware 10, KRSZTANOVICS 16/3. Csere: Nagy K., Molnár M., Bus I., Kósa T. 3/3. Szakmai igazgató: Sitku Ernő
JÁSZBERÉNY: CAFFEY 20/3, Rakics 14/6, HORVÁTH Á. 15/6, Dramicsanyin 6, Sherman 13. Csere: CSEH 10, Cohn 8/6, Soós G. Edző: Szrecsko Szekulovics
Kipontozódott: Sherman (35. p)
Sitku Ernő:
– Jár az elismerés mindkét csapatnak, a Jászberénynek azért, mert a sírból is visszahozta a bentmaradást, mi pedig ezen a mérkőzésen nagy hátrányból álltunk talpra. Ha úgy fogunk játszani, mint abban a szakaszban, akkor nincs félnivalónk az osztályozótól. Márpedig úgy fogunk játszani!
Szrecsko Szekulovics: – Mint ellenünk eddig mindig, most is nagy hátrányból kapaszkodott vissza a Nyíregyháza, de csak sikerült megnyerni a meccset, amivel kiharcoltuk a bentmaradást. Zsinórban ötödször győztünk, ennek köszönhetően kapaszkodtunk meg az élvonalban, pedig januárban egy győzelemmel és tizenegy vereséggel vettem át a csapatot. Nagyon örülök, hogy ezzel a remek társasággal dolgozhattam együtt.

MAFC–NATURTEX-SZTE SZEDEÁK 83–76 (16–17, 22–23, 28 –18, 17 –18)
Gabányi-sportcsarnok, 300
néző. V: Kapitány, Jakab, Tőzsér
MAFC: SMITH 24/6, Misek 5, ANDERSON 25/9, Kovács Á. 10/6, NWAKAMMA 8. Csere: Mócsán 6/3, Debreceni, Lakits 5. Edző: Garai Péter
SZEDEÁK: Moravcsik 2, Kiss 6/6, Vágvölgyi 1, VETTE 19/3, CSIRICS 17/6. Csere: Juhos 8/3, MIKE 15/12, RÉVÉSZ 8. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása: 4. perc: 6–6. 8. p.: 14–15. 13. p.: 26 –26. 17. p.: 35 –36. 24. p.: 49–46. 28. p.: 58–54. 33. p.: 69–62. 38. p.: 77–68
Kipontozódott: Csirics (33. p), Vágvölgyi (40. p)
Garai Péter:
– Az első félidőben görcsösen, egyénieskedve játszottunk, de a szünetben sikerült megértetnünk a fiúkkal, csak csapatként támadva és védekezve nyerhetünk. A második félidőben megmutattuk, ki tudjuk húzni magunkat a gödörből. A Szeged több fiatal magyar játékosa is ügyesen játszott, de mindig nehéz teher nélkül kosarazó csapat ellen nyerni. Tisztességesen felkészülünk a playoutra, és kiharcoljuk a bentmaradást.
Nikola Lazics: – Ismerve nehézségeinket, nem lehetek elégedetlen. Több kulcsjátékosunk hiányzott, támadásban többet hibáztunk a szokottnál, fiataljaink sokat játszhattak, és volt, aki bizonyította, hogy lehet rá számítani. Sok sikert kívánok a MAFC-nak a playoutra.