Férfi kosár NB I: túl későn jött a körmendi feltámadás

2016.05.24. 20:04
A Szolnok 93–88-ra legyőzte a Körmendet a férfi kosárlabda NB I elődöntőjének harmadik mérkőzésén. Az Alba Fehérvár szintén hazai pályán került 2–1-es előnybe, 96–68-ra legyőzve a Paksot.

SZOLNOK–KÖRMEND

A címvédő Szolnok az első félidőben végig irányított, a nagyszünetre kilencpontos előnnyel vonulhatott (47–38). A Körmend a harmadikban játékrészben jobbnak bizonyult a hazaiaknál, ám hátrányából csupán két egységet tudott ledolgozni, míg a negyedik negyed elején beragadt, és hat perc alatt mindössze nyolc pontot szerzett (a Szolnok ezzel szemben 13-at).

Két perccel az összecsapás vége előtt óriási kitartásról tett tanúbizonyságot a Körmend, amely zsinórban több kosarat is szerzett, ezzel három pontra megközelítette ellenfelét, ám fordítania már nem sikerült. A hazaiak legeredményesebb kosarasa Vojvoda Dávid volt a maga 28 pontjával.

Az Olaj végül 93–88-ra megnyerte a mérkőzést, és 2–1-re vezet a három győzelemig tartó párharcban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

SZOLNOKI OLAJ KK (1.)–
EGIS KÖRMEND (4.) 93–88 (28–22, 19–16, 21–23, 25–27)
Szolnok, 1530 néző. Vezette: Papp P., Kapitány, Farkas
SZOLNOK: VOJVODA 28, Kovács P. 5/3, VRBANC 16/12, MILOSEVICS 12/3, Keller 11. Csere: Boriszov 10/9, Gregory 2, Jones 9/3.
KÖRMEND: Petty 11, CHANNELS 22/6, McKINNEY-JONES 29/12, Dickerson 7/3, DUINKER 16/9. Csere: Tóth N. 1, Lakosa, Ferencz 2,
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–5. 6. p.: 18–5. 7. p.: 20–8. 8. p.: 20–16. 9. p.: 26–17. 10. p.: 28–22. 13.p.: 35–24. 17. p.: 44–32. 20. p.: 47–38. 24. p.: 49–45. 28. p.: 58–45. 30. p.: 68–61. 35. p.: 79–65. 37. p.: 86–71. 39. p.: 90–84.
Kipontozódott: Dickerson (37. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1, a Szolnok javára.
Sztojan Ivkovics: –
Nem gondoltam volna, hogy ilyen magas színvonalon tudunk játszani két irányítónk nélkül az ismét kiválóan teljesítő Körmend ellen. Jelenleg a maximumon pörgünk, de nem tudom, meddig lehet ezt bírni. Remélem, június tizenkettedikéig. Megértem az edzőkollégámat, hogy valahogy megpróbálta megfordítani a meccs menetét, ezért kiprovokálta a technikai hibát maga ellen – meg kell azt szokni, hogy a technikai is egy taktikai fegyver a sok közül az edző kezében.
Teo Cizmic: – Nem is furcsa, inkább bizarr meccs volt ez – küzdelmes, harcos, érzelmes. A Szolnoknak gratulálnom kell, mert sokkal pontosabban játszott, mint mi, ezúttal sajnos nem teljesítettünk egységes csapatként. Péntekig össze kell szednünk magunkat, mert az egész szezonban nyújtott teljesítményünk alapján megérdemelnénk azt a dicsőséget, hogy öt meccses csatára kényszerítsük a bajnoki címvédőt. Nagyon megérdemelnénk.

A 18 pontos Lóránt Péter volt a legeredményesebb fehérvári (Fotó: Szabó Miklós, archív)

FEHÉRVÁR–PAKS

Az első negyedben minden összejött a hazai Fehérvárnak: ami a támadást illeti, 34 pontot szórt, védekezésben ezzel szemben csak 13-at engedett. A Paks a második játékrészben ugyan magára talált, ám a különbségen csak minimálisan tudott csökkenteni, így a Fehérvár a nagyszünetben 19 ponttal (56–37) vezetett.

A harmadik negyedet jobban kezdték a vendégek, aminek meg is lett az eredménye, és már csak 14 volt közte, ám az Alba időben rákapcsolt, és visszavette a mérkőzés irányítását, így fél óra után már 25 pontos előnyben volt (80–55).

A záró tíz percben sem volt esélye a Paksnak, amely támadásban és védekezésben sem talált magára, így a Fehérvár sima, 96–68-as győzelmet aratott, és 2–1-re vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

TLI-ALBA FEHÉRVÁR–ATOMERŐMŰ SE 96–68 (34–13, 22–24, 24–18, 16–14)
Székesfehérvár, 1800
néző. V: Benczur, Győrffy, Török
FEHÉRVÁR: CHERY 16/9, Myles 7, Spurlock 8/3, PEARSON 16, LÓRÁNT 18/3. Csere: Csorvási 4, Tóth P. 6, Markovics 9, Wright 2, Simon B. 5/3, Filipovics, Supola 5/3. Edző: Dzunics Braniszlav
PAKS: Dunn 5/3, Robinson 7/3, Barnies 10/6, EILINGSFELD 23/6, Tóth Á. 5. Csere: Kovács Á. 2, Watkins 4, Medve 7/3, Fomin, Will 5/3. Edző: Schmidt Béla
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–6. 5. p.: 12–6. 8. p.: 25–10. 12. p.: 38–15. 15. p.: 39–20. 18. p.: 50–32. 22. p.: 58–42. 25. p.: 65–46. 28. p.: 74–52. 32. p.: 80–57. 35. p.: 87–61. 38. p.: 96–64
Kipontozódott: Csorvási (37. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1, a Fehérvár javára
Dzunics Braniszlav:
– A legfontosabbat megtettük: megnyertük a mérkőzést, és vezetünk kettő egyre. Ha valaki ránéz az eredményre, azt mondhatja, hogy könnyű volt, de szerintem egyáltalán nem volt könnyű.
Schmidt Béla: – Sikerült magunkat az első negyedben elintézni. Hiába próbáltuk utána helyrehozni, nem volt meg az igazi lendület. Nem tudtunk semmit sem kezdeni az ellenféllel, és az volt a legszomorúbb, hogy sajnos magunkkal sem.