Férfi kosár NB I: jó helyzetbe került az Albát megverő Falco

2018.05.05. 20:52
Fontos meccset nyert meg a Falco (Fotó: Unger Tamás)
A férfi kosárlabda NB I középszakaszában a Falco az Alba Fehérvár legyőzésével karnyújtásnyira került attól, hogy a második helyről kezdje a rájátszást, az alsóházban a Sopron bebiztosította pályaelőnyét a MAFC ellen vívandó playoutra, míg a DEAC hosszabbításos sikerrel szerezte meg a 11. helyet.

A hétvége egyetlen felsőházi meccsén a tavalyi döntős Falco az első három negyedet megnyerve és szinte végig magabiztosan vezetve legyőzte a címvédő Albát. A Fehérvár duplán bánkódhat, ugyanis ha nyert volna, akkor biztosan a második helyről kezdhette volna a rájátszást, ezzel az eredménnyel azonban a Szombathely került abba a helyzetbe, hogy a Körmend, vagy az Olaj felülmúlásával bebiztosítsa az adott esetben elődöntőig tartó pályaelőnyt (ehhez az is elég, ha az Alba hazai pályán kikap a Szolnoktól).

Az alsóház utolsó fordulójában a playoutot játszó két együttes, a Sopron és a MAFC egymás ellen döntött arról, hogy melyikük kezdhet pályaelőnyből. A hazaiak jól kezdtek, ám a második negyedtől gyakorlatilag a mérkőzés utolsó percéig a budapestiek vezettek, de 18 másodperccel a vége előtt a parádézó Ryan Watkins (26 pont, 15 lepattanó, 8 kiharcolt fault) kosarat dobott, erre pedig már nem érkezett válasz. A kiesés elkerüléséért vívott, az egyik fél második győzelméig tartó párharcban az SKC kezdhet majd otthon.

Nagyobb tét nélkül, a 11. hely megszerzéséért csatázott a DEAC és a Jászberény. A csapatok komolyan vették az ütközetet, és hosszabbítás után nyert a Debrecen, így az említett pozícióban fejezte be a szezont, míg a JKSE a 12. lett.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ, 8. FORDULÓ
FALCO-VULCANO ENERGIA KC-SZOMBATHELY–ALBA FEHÉRVÁR 82–72 (21–18, 23–21, 21–15, 17–18)
Szombathely, 2750
néző. V: Földházi T., Papp P., Török R.
FALCO: Govens 12/3, PERL 10/3, VÁRADI B. 15/9, Boriszov 7/3, TAYLOR 16. Csere: Pusztahvar 9/6, Norfleet 9/3, Tóth N. 4. Edző: Szrecsko Szekulovics
FEHÉRVÁR: HILL 19, Simpson 13/3, Harris 2, Lóránt 12, Keller Á. 9. Csere: Pointer 10, Kovács Á., Horton 6, Filipovity 1. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 1. perc: 6–0. 4. p.: 6–8. 9. p.: 18–18. 13. p.: 31–22. 17. p.: 38–26. 20. p.: 44–39. 22. p.: 52–39. 25. p.: 57–42. 29. p.: 59–49. 34. p.: 75–62. 38. p.: 77–68
Kipontozódott: Harris (40. p.)
Szrecsko Szekulovics:
– Nagyon nehéz volt két vereség után visszatalálni a helyes útra, de sokat dolgoztunk az elmúlt napokban, ennek pedig meg is lett az eredménye. Szigorú, küzdelmes mérkőzés volt, de a nagy részében a mi akaratunk érvényesült, megérdemelten nyertünk. Tettünk egy lépést a második hely felé, ám még nem értük el a célunkat – szerdán a Körmendet is le kell győznünk! A szurkolók sokat segítettek, köszönjük a támogatást, kellettek ők is a sikerhez.
Dzunics Braniszlav: – Tetszett a meccs, mert mindkét csapat nagy energiával vetette bele magát a küzdelembe, playoffhangulata volt az összecsapásnak. Gyors volt a játék, mi pedig sokat hibáztunk. Ráadásul a találkozó jelentős részében futottunk az eredmény után – megérdemelten nyert a Falco.

ALSÓHÁZ, 6. FORDULÓ
DEAC–JP AUTO-JÁSZBERÉNY KSE 98–92 (22–19, 23–16, 11–30, 25–16, 17–11) – hosszabbítás után
Debrecen, 1000
néző.V: Győrffy P., Rácz Zs., Bagi B.
DEAC:JONES 28/3, Molnár A. 11/3, MARTINICS 16/6, Bognár 4, ARMWOOD 18. Csere:VELKEY 14/9, Kósa, Farkas A. 7/3, Lajsz. Edző:Berényi Sándor
JKSE: NELSON 20/6, Rakics 9/3, WALLACE 19/6, Lucsics 11, SEJFIC 22. Csere: Kerpel-Fronius 3/3, Cseh, Molnár M., Bazsó, Czirbus 8. Edző:Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–4. 7. p.: 9–14. 10. p.: 20–19. 12. p.: 27–21. 17. p.: 35–30. 19. p.: 42–30. 22. p.: 45–46. 26. p.: 52–57. 30. p.: 54–65. 33. p.: 60–71. 37. p.: 73–73. 43. p.: 85–89. 45. p.: 94–89.
Kipontozódott: Wallace (39.p.), Armwood (41.p.) Rakics (44.p.) Nelson (45.p.)
Berényi Sándor:
– Ez a mérkőzés jellemezte az egész szezonunkat. Lassú kezdés után ígéretes folytatás, majd mély hullámvölgy. Minden jó ha a vége jó, örülünk a 11. helynek.
Nikola Lazics:– Érdekes, fordulatos összecsapás volt. Összességében megérdemelt a hazai siker, de nekünk is megvolt az esélyünk a győzelemre. A harmadik negyedben elkaptuk a fonalat, domináltunk, végül azonban néhány hiba eldöntötte a találkozó sorsát. Büszke vagyok a csapatomra, és arra, amit december óta elértünk.

SOPRON KC–MAFC 83–82 (22–14, 16–27, 23–27, 22–14)
Sopron, 800
néző. V: Kapitány, Tőzsér, Balog
SOPRON: Parker 13, El-Amin 9/3, Mészáros 4, HENDERSON 17/3, WATKINS 26. Csere: Duvnjak 4, Takács 8/6, Bagó 2. Edző: Sabáli Balázs
MAFC: Hot 9/3, FODOR 18/3, MCCRAY 35/12, Djukics 7/3, Cvetkovics 9/3. Csere: Misek 2, Lakosa 2, Lakits. Edző: Garai Péter
Kipontozódott: Dukics (38. p.)
Sabáli Balázs:
– Magunknak köszönhetjük, hogy ilyen nehezen nyertük meg a mérkőzést. Jó kezdés után védekezési hibáinkkal felhoztuk ellenfelünket. Az utolsó öt perc harcossága hozta meg a győzelmet.
Garai Péter: – Gratulálok a Sopron győzelméhez.