Férfi kosár NB I: izzadt az Olaj, Körmend-siker, ASE-tarolás

2016.05.04. 19:59
A körmendi szurkolók ünnepelhették a végén az 1–0-t (Fotó: Földi Imre)
A férfi kosárlabda NB I rájátszásának szerdai mérkőzésein az összes hazai csapat megtartotta a pályaelőnyt: a Szolnoki Olaj nagyon szoros csatában múlta felül az óriásit küzdő PVSK-t, a Körmend a hajrában törte meg a ZTE ellenállását, az Atomerőmű valósággal letarolta a Sopront.

KÖRMEND (4.)–ZTE (5.) 88–78 (24–12, 20–28, 13–19, 31–19)
A párharc állása: 1–0

Channels (6) pontjai a végén kulcsfontosságúak
voltak (Fotó: Földi Imre)
Channels (6) pontjai a végén kulcsfontosságúak voltak (Fotó: Földi Imre)

A nyugati presztízscsatát jól kezdte a Körmend, a ZTE-nek pedig „bedeszkázták a gyűrűt” – a zalaegerszegiek elsősorban távolról dobtak pocsékul, hét rossz hárompontos-kísérlettel nyitottak, míg végre betaláltak. A házigazda 24–12-re el is húzott.

Nem maradt más a ZTE-nek, mint a kapaszkodás, és a kék-fehérek szívós üldözőnek bizonyultak: a félidőben már csak négy pont volt a hátrányuk (44–40), hogy aztán a 25. percre a pontokat szépen termelő Djordje Pantelics vezérletével fordítsanak is (50–52). A Körmend kapcsolt, de váltott vezetéssel haladtak ezután a csapatok, izgalmas végjáték ígérkezett.

Izgalmas is lett: három perccel a vége előtt 71–71 állt az eredményjelzőn. A ZTE ezt követően vezetett, de a 74–75-ről 79–75-re fordítás megártott a zalaiaknak, akiket aztán Wesley Channels megszórt kintről, és ezzel maradt is a Körmendnél a pályaelőny.

SZOLNOKI OLAJ (1.)–PVSK (8.) 74–70 (19–18, 25–15, 14–15, 16–22)

A vendégeket az első negyedben Harazin Tamás tartotta, a Szolnok csak minimális előnyt (19–18) tudott szerezni – hogy aztán a papírformának megfelelően elhúzzon, és tizennégy pontra növelje fórját (37–23). Az eredmény egy ideig szinten maradt, aztán a PVSK elkezdett nagyon jönni – Harazin és William Walker pontjaival közeledtek a pécsiek, és hiába volt szolnoki időkérés, 58–57-nél a házigazda nyakában lihegett a nyolcadik kiemelt.

Az Olaj reagált, és ötpontossá növelte az előnyt, más kérdés, hogy a PVSK most már vérszagot érzett, és nagyon nem akart leszakadni. Goran Vrbanc a vendégek szempontjából „lélekölő” triplát vágott be, de azért a szolnokiak izgulhattak: jöttek a vendégek hármasai is, a végén viszont maradt a hazai előnyből. Az Olaj 74–70-re győzött, hiába küzdött a Pécs a végsőkig.

ATOMERŐMŰ (3.)–SOPRON (7.) 95–70 (25–14, 21–16, 28–19, 21–21)

Pakson az égvilágon semmi izgalom nem volt, az ASE 9–3-mal nyitott, amely kikényszerített egy soproni időkérést, de ez nem használt, mint ahogy később semmi más sem. Az Atomerőmű könnyen növelte tízre a különbséget, majd húsz fölé került, a harmadik negyed végén, 74–49-nél egyértelmű volt az 1–0, csak a különbség maradt kérdéses. A válasz 25, az ASE 95–70-re kiütötte a Sopront, rendkívül simán nyerte meg a találkozót.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
RÁJÁTSZÁS, NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK
SZOLNOKI OLAJ KK
PVSK-PANNONPOWER 74–70 (19–18, 25–15, 14–15, 16–22)
Szolnok, 850
néző.Vezette:Papp P., Tőzsér, Kulcsár
SZOLNOK:
Burrel 2, VOJVODA 13/3, VRBANC 15/15, MILOSEVICS 7/3, Keller Á. 6. Csere:Boriszov9/9, JONES20, Kovács P.2. Edző: Sztojan Ivkovics
PÉCS: Nelson 2, Walker 5/3, Antóni 10/6, Budimir, Horti 8. Csere:HARAZIN13, BÍRÓ O.11/6, POPADIC21/9,Demeter. Edző:Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 5. perc:
12–10.9. p.:19–16.13. p.:30–20.18. p.:42–27.24. p.:52–36. 28. p.:54–43.33. p.:58–55.36. p.:60–59.40. p.:69–67
Kipontozódott:
Harazin (40. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0
a Szolnok javára

Sztojan Ivkovics:
– Igazi playoffmeccset játszottunk a jól felkészített pécsi csapattal, amely a második félidőben kiválóan dobott, és szorossá tette a mérkőzést. Jó mérkőzés volt, a közönség részére élvezetes és én is jobban szeretem a szoros playoffcsatákat, mint a negyvenpontos különbséggel véget érőket.
Csirke Ferenc: – Én azt gondolom, hogy tisztességesen helyt álltunk, ezt szeretném látni a folytatásban is, hiszen tizenhét pontos hátrányból is visszajöttünk a meccsbe. De azt hozzá kell tennem, hogy az egész évadban szenvedünk a lepattanókkal, amikkel most is rengeteg problémánk volt, hiszen a Szolnok tizenkilenc támadó lepattanót szedett mellettünk.

ATOMERŐMŰ SE–SOPRON KC 95–70 (25–14, 21–16, 28–19, 21–21)
Paks, 700
néző. Vezette: Kapitány G., Török R., Praksch
ASE: Dunn 13/3, ROBINSON 14/3, Barnies 8/6, EILINGSFELD 15/6, Tóth Á. 8. Csere: Fomin 3/3, Medve 6/6, Kovács Á. 11/3, WATKINS 10/3, Will 5/3, Meixner, Illés M. 2. Edző: Schmidt Béla
SOPRON: Laroche 10, TIGGS 11, Bán 5/3, Dénes 3/3, Taylor 7. Csere: Ruják 6, Takács N. 2, Rancic 13/9, Bavcic 9, Tóth G. 2, Élő, Molnár M. 2. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–0. 6. p.: 13–5. 12. p.: 27–14. 16. p.: 35–19. 22. p.: 50–30. 27. p.: 66–41. 34. p.: 78–53. 37. p.: 88–58
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 az Atomerőmű javára
Schmidt Béla:
– Megfontoltan álltunk a találkozóhoz. Fokozatosan húztunk el a Soprontól, úgy gondolom, jól játszottunk. Örülök, hogy a végén minden játékosomat pályára tudtam küldeni. Előnyben vagyunk a párharcban, de most már a szombati mérkőzésre készülünk.
Sabáli Balázs:
– Gondolkodásban és játékban is gyorsabb volt az ellenfél. Déja vu érzésem van, tavaly ugyanígy kaptunk ki a Kaposvártól mégis mi jutottunk tovább.

EGIS KÖRMEND–ZALAKERÁMIA ZTE KK 88–78 (24–12, 20–28, 13–19, 31–19)
Körmend, 2000
néző. Vezette: Földházi, Benczur, Söjtöry
KÖRMEND: PETTY 9/3, Channels 22/18, MCKINNEY 19/3, DICKERSON 23/15, DUINKER 11/3. Csere: Tóth N. 2, Ferencz 2, Lakosa. Edző: Teo Cizmic
ZTE: KINNEY 16/6, GOVENS 14/6, Kerpel-Fronius 2, Mohácsi 17/6, PANTELICS 22/9. Csere: BALMAZOVICS 7/3, Velkey, Czinger. Edző: Bencze Tamás
Kipontozódott: Kinney (38. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Körmend javára
Teo Cizmic: – Nagyon fontos győzelmet arattunk egy olyan csapat ellen, amely már sok borsot tört az orrunk alá. A két hazai vereségünk miatt nagy nyomás volt a játékosaimon. Csapatom játékával elégedett voltam, jól járattuk a labdát, sok dobóhelyzetet alakítottunk ki, bátran vállaltuk a dobásokat, s ezeket jó százalékkal értékesítettük.
Bencze Tamás: – Gratulálok a Körmendnek a győzelemhez, színvonalas mérkőzést játszottunk, minden néző jól szórakozhatott. A találkozó harmincnyolcadik percéig partiban voltunk. A hazai csapat a végén extra dobóteljesítményt produkált, amihez kellettek a mi védekezési hibáink is. Készülünk a következő mérkőzésre, amit meg kell nyernünk.