Férfi kosár NB I: húszpontos hátrányból győzött az Alba

2013.11.01. 20:21
A labdával Maurice Kemp (Fotó: Havran Zoltán - archív)
A két rossz passzban lévő csapat mérkőzésén az Alba Fehérvár – húszpontos hátrányt ledolgozva – 82–79-re legyőzte a házigazda Falcót a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának 6. fordulójában. A másik pénteki mérkőzésen a Jászberény hazai pályán legyűrte a ZTE-t (87–78).

A Falco és az Alba Fehérvár fej fej mellett haladt az első negyedben, aztán 21–21 után Perl Zoltán négy büntetője, közte egy triplája beakadt, sőt Chad Timberlake 2+1-es kombinációjával kezdődött a második negyed – az így kikerekedő 10–0-s rohammal elhúzott a hazai csapat. Maurice Kemp pontjaival visszajött az Alba (31–27), csakhogy Timberlake egy triplával újra felpörgette a szombathelyieket, akik a 18. percben, Simon Kristóf közeli találata után már húsz ponttal vezettek (50–30).

Az első félidő vége, majd a második eleje a fehérváriaké volt, egy 15–2-es száguldással belátható közelségbe kerültek (52–45), igen ám, de a bátran vállalkozó Perl hármasa, majd duplája átlendítette a holtponton a hazai csapatot, amely bár fáradni látszott, tízpontos fórral kezdte az utolsó játékrészt.

Kemp hárompontosa és Somogyi Gergely zsákolása újra jelezte, hogy az Alba korántsem adta fel – és Tóth Péter gyűrűben landoló közeli labdája után 74–73-ra már a fehérváriak vezettek! Braydon Hobbsnak először sikerült a tripla (75-80), azonban a hazaiakban is oldódott a 20–3-as (!) fehérvári trappolást eredményező bénultság: 79–80-nál támadhattak a fordításért, de egy akcióban két „sapkát" is kaptak. Odaát Kemp egy büntetőt bedobott öt másodperccel a vége előtt, és mivel az ellenroham során Timberlake-re támadófaultot fújtak, elszállt a Falco utolsó esélye.

A szombathelyiek hat forduló után nyeretlenek, az európai porondon is harcoló Alba öt tétmérkőzéses vereségsorozat után nyert újra.

Jászberényben sokáig nagyon szoros volt a csata: noha 38–29-re elment a Jászberény, a második félidő elején újra közel volt a ZTE (42–40), sőt a harmadik negyed hajrájában Lekli József duplájával vezetett is (62–64). Ekkor azonban – többek között Rasztko Dramicsanin két triplájától fűtve – 16–0-s hazai roham söpört végig a csarnokon, és a vendégek ezt már nem tudták kiheverni.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ
6. FORDULÓ, PÉNTEKI MÉRKŐZÉSEK

FALCO TREND OPTIKA KC-SZOMBATHELY–ALBA FEHÉRVÁR 79–82 (28–21, 24–18, 18–21, 9–22)
Szombathely, 2400
néző. V: Cziffra, Gál, Jakab
FALCO: Tomics 2, TIMBERLAKE 29/6, Will 6/6, Zagorac 6, Szabó M. 6. Csere: Bognár K. 3, PERL 22/6, Simon K. 2, Simon L., Bazsó 1, Harazin 2. Edző: Bencze Tamás
ALBA: Szanati, Ra. Moore 3/3, Tóth P. 8, TÓTH N. 18, SOMOGYI 10. Csere: Hobbs 5/3, Supola 5/3, Juhos 11/3, Olah, KEMP 22/3. Edző: Carlos Frade
Kipontozódott: Perl (40. p.)
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–6. 6. p.: 14–14. 12. p.: 31–27. 16. p.: 40–27. 23. p.: 52–45. 27. p.: 64–53. 35. p.: 73–74
Bencze Tamás: – A harmadik negyedben néhány eladott labdával felhoztuk az Albát, meggyőződésem, hogy nyernünk kellett volna. Nehéz bármit is mondanom, mert a játékosaim száz százalékot nyújtottak.
Carlos Frade: – Az első félidőben a Falco nagyon jól játszott, a térfélcserét követően összeszedtük magunkat, és elhittük, hogy nyerhetünk Szombathelyen. Nagyon sokat tettünk a sikerért.

FORTRESS JÁSZBERÉNY–ZALAKERÁMIA-ZTE KK 87–78 (21–22, 21–16, 23–26, 22–14)
Jászberény, 900
néző. V: Földházi, Szabó G., Sallai
JÁSZBERÉNY: Savic 5/3, RAIVIO 23/6, SOÓS 12/6, DRAMICSANIN 27/18, Lázár 7. Csere: Horti 9, Djukics 4, Szögi, Varga I. Edző: Földi Sándor
ZTE: Boston 7/3, Gáspár 13/3, Kovács Á. 9, SHAFFORD 23/3, LEKLI 17. Csere: Kámán 7/3, Kertész, Koma 2, Puszta. Edző: Völgyi Péter
Kipontozódott: Lekli (40. p.)
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–8. 8. p.: 19–17. 14. p.: 27–27. 18. p.: 40–35. 24. p.: 52–46. 28. p.: 62–58. 34. p.: 78–71. 38. p.: 81–74
Földi Sándor: – Kemény mérkőzésen sikerült nyernünk egy olykor jól játszó ellenféllel szemben. Készülünk a keddi törökországi fellépésünkre.
Völgyi Péter: – Tartalékosan játszottunk jó mérkőzést EuroChallenge-es ellenfelünkkel szemben, ám a negyedik negyed elején történt rövidzárlatunk után már nem tudtunk visszakapaszkodni.