Férfi kosár NB I: hullámzó meccset nyert Fehérváron az Olaj

2018.11.18. 18:44
A piros mezes szolnokiak győztek Fehérváron (Fotó: Dömötör Csaba)
A férfi kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján az Alba Fehérvár hazai pályán 73–63-ra kikapott a címvédő Szolnoki Olajtól.

A forduló rangadóját rendezték Fehérváron, a legutóbbi idény bronzérmese a címvédőt fogadta. Utóbbi kezdte jobban a találkozót: öt triplát is bevertek a vendégek, Vojvoda Dávid és Sztrahinja Milosevics is remekelt a vonalon kívülről, az Olaj egy 11–0-s rohammal állva hagyta az Albát az első negyedben. Ötpontos szolnoki vezetéssel kezdték a csapatok a második negyedet.

A fehérváriak agilisen kezdték a játékrészt, Keller Iván jól büntetőzött, majd Lóránt Péter bedobott egy ziccert, alig több mint három perc alatt megfordította a meccset az Alba, és már két ponttal vezetett. Megtartani nem tudta előnyét a házigazda, Milosevics újabb hármassal jelentkezett, ahogy Vojvoda is, hamar visszavette a vezetést a vendégcsapat. Amit a nagyszünetig meg is tartott, Jacobi Boykins a hajrában beszórt öt pontot, így csak három volt közte a második negyed végén.

Boykins egy triplával gyorsan egyenlített, de ezután Jaylin Airington pillanatai következtek: a Szolnok amerikai légiósa hét pontot szerzett gyors egymásutánban. A Fehérvár azonban ismét fordított, bár a játékrész derekán mindkét csapat dobóteljesítménye jelentősen visszaesett, Kyron Cartwright bravúros zsákolásával 51–50-es Alba-vezetéssel fordultak rá a csapatok az utolsó tíz percre.

A záró negyedben a fehérváriak borzalmasan céloztak (volt egy több mint négyperces pont nélküli periódusuk), az Olajnál viszont Vojvoda és Milosevics nyerő emberré lépett elő: ketten együtt 13 pontot rámoltak be a hajrában, ezzel eldöntötték a mérkőzést. Hiába az Alba időkérései, már csak kozmetikázni tudtak a hazaiak, akik harmadik vereségüket szenvedték el ebben az idényben, míg a Szolnok 7–1-es mérleggel vezeti a bajnokságot.

A Szolnok 41–37-re nyerte a lepattanózást, az is belefért a vendégeknek, hogy 15 labdát eladjanak a 9 fehérvárival szemben. A hazaiak 27 triplakísérletből mindössze ötöt (!) dobtak be, míg az Olaj 25-ből tizenkettőt küldött a gyűrűbe.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

ALBA FEHÉRVÁR0–SZOLNOKI OLAJ KK 63–73 (15–20, 22–20, 14–10, 12–23)
Székesfehérvár, 2300 néző. Vezette: Kapitány, Ádám, Frányó
FEHÉRVÁR: CARTWRIGHT 12, Boykins 12/3, Filipovity, Lóránt 5, Heath 8. Csere: FREEMAN 15/9, Keller I. 5, Bullock 6, Tóth P.Edző: Dzunics Braniszlav
SZOLNOK: VOJVODA 21/15, AIRINGTON 12/6, Benke Sz. 2, MILOSEVICS 21/12, Andric 8. Csere: Tóth Á. 2, Murphy 7/3, Kovács P., Rowsey.Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–9. 5. p.: 2–12. 8. p: 8–19. 12. p.: 22–22. 15. p.: 28–26. 18. p.: 30–33. 22. p.: 37–40. 25. p.: 42–50. 28. p.: 45–50. 32. p.: 51–54. 35. p: 55–61. 38. p.: 55–69
Dzunics Braniszlav: –
A Szolnok megérdemelten nyert, a negyedik negyedben egyenlő állás után védekezésben és támadásban egyaránt sokkal jobban játszott. Kapkodtunk, a legtisztább dobásokat sem mindig vállaltuk fel, és rossz százalékkal értékesítettük a hármasokat. Egyetlen rossz szót sem szólhatok a csapatomról, egyszerűen jobb volt az ellenfelünk.
Dragan Alekszics: – Fizikailag kemény mérkőzés volt. Meg tudtuk állítani az Alba támadásait, illetve nem engedtük a gyors, tranzíciós játékot, ezáltal nem tudott sok hárompontos kosarat elérni, és hibákra kényszeríttettük. A mi védekezésünkre nem lehet panasz, kikényszerítette a pontatlan passzokat és dobásokat. Mindkét csapatról elismeréssel szólhatok, akár a bajnoki döntőben is találkozhatunk.