Férfi kosár NB I: hiába a nagy hajrá, kikapott a Kaposvár

2020.01.03. 20:59
Már Ivkovics Sztojan ült a kaposváriak kispadján <br />(Fotó: Lang Róbert)
A férfi kosárlabda NB I 14. fordulójában az Atomerőmű idegenben győzte le a Kecskemétet, a Kaposvár hazai pályán kapott ki a DEAC-tól.

A Paks a második negyedben mutatott teljesítményének köszönheti, hogy nyert a KTE otthonában, végül hatpontos különbség alakult ki a két csapat között.

A kaposváriak kispadján immár a szakmai igazgató, Ivkovics Sztojan dirigált, a veszélyzónában lévő somogyiaknak nem sok hiányzott a győzelemhez. Hiába azonban a jó kezdés és az utolsó negyed, a Debreceni EAC jobban koncentrált a végjátékban, és két ponttal nyert.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KAPOSVÁRI KK–DEAC 92–94 (31–21, 19–31, 19–26, 23–16)
Kaposvár, 1600 néző. Vezette: Praksch, Tóth C., Ádám J.
KAPOSVÁR: DAVIS 27/6, Norfleet 21/15, Ponjavics 11/3, HENDLEIN 17/9, Lalic 8. Csere: Dramicsanyin 7, Krnjajszki 1, Baki, Bogdán. Szakmai igazgató: Ivkovics Sztojan
DEBRECEN: MOODY 18/9, POLYÁK 17/9, MANIGAT 11/6, Boriszov 19/3, Tóth Á. 9. Csere: Omenaka 4, Harrison 11/3, Bognár 5. Edző: Kovács Adrián
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–0. 7. p. 23–15. 12. p. 33–30. 17. p. 45–41. 22. p. 50–54. 27. p. 63–62. 32. p. 69–81. 38. p. 80–85
Ivkovics Sztojan: – Sokkal többet kaptam a csapattól, mint gondoltam. Továbbra is voltak gyerekes hibáink, ezek egy nálunk erősebb csapat ellen nem férnek bele. A játékosok a faultot emlegetik a meccs végi szituációnál, de ha nyerni akarunk, akkor be kell zsákolni az ilyen helyzeteket. Más hiányérzetem nincs, látszik, hol van a problémánk. Azon kell dolgoznunk, hogy a kiegészítő játékosok fejében helyre álljon a rend, és elérni, hogy ha egyedül vannak, dobják rá a labdát. Ezzel a játékkal a mi szintünkön lévő csapatokat verni fogjuk, A jobb csapatokat a kiegészítő játékosok teljesítményével tudjuk, ehhez nekünk edzőknek kell pluszt adni.
Kovács Adrián: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk itt Kaposváron, főleg az edzőváltás után. Tudtuk, hogy a hazai csapat extra energiát visz a támadásba és a védekezésbe is, és ez így is történt. Dicséret illeti a csapatomat, az első negyedet leszámítva. Tudtunk váltani, és agresszívebb lett a védekezésünk. Jó volt a kommunikációnk, csapatként kosárlabdáztunk. Mérkőzések óta viszontlátom, hogy nagyon együtt van a csapat, örömteli kosárlabdát játszunk.

KTE-DUNA ASZFALT–ATOMERŐMŰ SE 99–105 (25–23, 19–31, 22–23, 33–28)
Kecskemét, 1600 néző. Vezette: Papp P., Török R., Goda
KECSKEMÉT: WITTMANN 18/12, Thomas 16/9, DJERASZIMOVICS 34/18, Djuraszovics 7/3, Karahodzsics 9. Csere: Révész, Lewis 4, Vukcsevics, MOLNÁR D. 11/9. Edző: Forray Gábor
ATOMERŐMŰ: EVANS 20/12, FAUST 21/12, COLEMAN 19/12, LÓRÁNT 26, Putney. Csere: Kovács Á. 13/3, Velkey, Jackson 6, Kiss A. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–10. 7. p.: 13–14. 13. p.: 30–27. 17. p.: 33–43. 23. p.: 51–56. 27. p.: 62–70. 33. p.: 70–81. 37. p.: 81–90
Kipontozódott: Thomas (40. p.)
Kiállítva: Djuraszovics, Putney (23. p.)
Forray Gábor: – Végig uralta a meccset a Paks, de dicséret illeti a csapatomat, mert tetemes hátrányból álltunk fel. A végjátékban a Paks higgadtabb maradt. Azt viszont elfogadhatatlannak tartom, hogy a vendégek edzője a játékosaimat szidja. Ez nem elegáns.
Dzunics Braniszlav: – Nagyon kiélezett meccsen sikerült megnyernünk, de Kecskeméten minden mérkőzésünk ilyen. Megérdemeltük a győzelmet a rendkívül szervezetten játszó KTE ellen.