Férfi kosár NB I: hazai siker a legvégéig kiélezett alföldi derbin

2018.11.23. 19:34
Az utolsó pillanatokig kiélezett mérkőzésen a Kecskemét 83–78-ra győzött a Szeged ellen a férfi kosárlabda NB I 9. fordulójának pénteki játéknapján. A hazaiak a hosszúra nyúlt utolsó percben kilenc büntetődobást értékesítve őrizték meg előnyüket. A másik pénteki meccsen az Atomerőmű 85–76-ra megverte vendégét, a DEAC-ot.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
9. FORDULÓ, pénteki mérkőzésekFÉRFI KOSÁRLABDA NB I
9. FORDULÓ, pénteki mérkőzések

KTE-DUNA ASZFALT–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 83–78 (21–19, 19–16, 19–20, 24–23)
Kecskemét, 1100
néző. V: Győrffy, Praksch, Pozsonyi
KECSKEMÉT: J. Green 10, WITTMANN 11/3, DJERASZIMOVICS 23/3, Dramicsanin 13/9, KARAHODZSICS 15. Csere: Molnár M. 4, Dimics 7/3, Mészáros M. Edző: Forray Gábor
SZEGED: BOLTICS 9/3, Wirth 15/6, Davis 12/3, T. Green 16/6, SULOVICS 18/3. Csere: Vágvölgyi 7, Kerpel-Fronius 1, Révész, Varga Á. Edző: Andeljko Mandics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–5. 7. p.: 11–12. 13. p.: 21–24. 17. p.: 33–34. 23. p.: 44–39. 27. p.: 50–46. 33. p.: 60–55. 37. p.: 67–66
Kipontozódott: T. Green (40.), Sulovics (40.), Boltics (40.)
Forray Gábor:
– Harcos ellenfél volt a Szeged, egyetlen pillanatra sem adta fel. A végén azt hittük, hogy zsebben a meccs, aztán erre majdnem ráfáztunk, mert átjáróház lett a védelmünk. Szerencsére a végjátékban jól büntetőztünk.
Andjelko Mandics: – Az első negyed elején vezettünk hét ponttal, de pillanatok alatt eltékozoltuk az előnyt, utána pedig végig futottunk az eredmény után. Nagyobb koncentrációra van szükség az ilyen kiélezett meccseken.

ATOMERŐMŰ SE–DEAC 85–76 (28–27, 24–15, 13–13, 20–21)
Paks, 1000
néző. V: Földházi, Rácz, Kovács N.
PAKS: Kovács 4, EVANS 21/9, Faust 8, EILINGSFELD 10, TRAJKOVSZKI 18/6. Csere: Medve 7/3, Horváth, JEVTOVICS 17. Edző: Schmidt Béla
DEBRECEN: DUGAT 14/3, Manigat 8/6, IVOSEV 17/6, BORISZOV 16/3, AMIGO 11. Csere: Polyák 2, Bognár, Omenaka 6, Velkey 2. Edző: Berényi Sándor
Az eredmény alakulása: 5. p.: 13–10. 10. p.: 28–27. 15. p.: 40–37. 20. p.: 52–42. 25. p.: 59–46. 30. p.: 65–55. 35. p.: 77–62
Schmidt Béla:
– Pontosan erre számítottam. Nem volt mindegy, ezt a hetet hogyan dolgozzuk végig, de természetesen a győzelem a legfontosabb. Az első félidőben a támadójátékunk működött jobban, azonban a másodikban csődöt mondott a zóna ellen. A védekezésre fektettük a hangsúlyt, ez meghozta az eredményt.
Berényi Sándor: – Megérdemelten nyert a Paks. Sok dobást rontottak, de mi is. A harmadik negyedben sok lepattanót szereztünk, ezzel megakadályoztuk az ellenfél gyors játékát. Tisztában vagyunk azzal, hogy miben kell javulnunk, ezen fogunk dolgozni.