Férfi kosár NB I: hazai pályán kapott ki a MAFC

2017.04.22. 18:13
A MAFC hazai pályán kapott ki az Atomerőműtől az alsóházban a férfi kosárlabda NB I középszakaszának szombati játéknapján.

Az első félidőben a MAFC volt a jobb, ám a másodikra a hazaiak támadójátéka nagyon visszaesett, így az Atom végül 74–67-re nyert.

Az alsóház másik összecsapásán a Vasas a harmadik negyed végéig hátrányban volt, de az utolsó játékrészben nagyszerűen játszott, s fordított a Jászberény ellen.

MAFC
: M. Smith 7/3, Lakits, Misek 11/3, Sihota 12/6, Poscic 7. Csere: DUVNJAK 15/3, Kovács Ádám 5/3, Pápai, POLYÁK 10/6. Edző: Garai Péter
PAKS:
KOVÁCS ÁKOS 13/9, Samenas 16/9, Medve 6/6, Tiby 10, WATKINS 8. Csere: GILBERT 21/9, Will, Illés M., Plézer, Kalmár. Edző: Teo Cizmic
Az eredmény alakulása: 3. p.:
10–4. 8. p.: 17–15. 12. p.: 29–18. 17. p.: 42–27. 24. p.: 44–45. 28. p.: 50–57. 34. p.: 58–63. 38. p.: 62–69
Kipontozódott: Will (36. )
Garai Péter: –
Tizenhat percig azt játszottuk, amit megbeszéltünk, majd a játék pszichológiájából adódóan nagy előnyünknél megijedtünk, de nem csak mi. Nagyon rosszul reagáltuk le ezt a szituációt, velem az élen, tehát ezért a vereségért nagyban felelősnek érzem magam. Az egész szituációról pedig egy korábbi edző szavajárása jut eszembe: pénz beszél, kutya ugat. Készülünk a playoutra.
Teo Cizmic: – A gyenge első félidőt követően a szünet után rendeztük a védekezésünket, megállítottuk a MAFC betöréseit, gyors indításait. Kemény, küzdelmes mérkőzésen részben az döntött a javunkra, hogy változtatni tudtunk a védekezésünk intenzitásán, valamint hogy a hajrában kiélezett helyzetben három triplát dobtunk. Megyünk tovább, készülünk a Vasas elleni meccsre.

VASAS BUDAPEST–JP-AUTO JÁSZBERÉNYI KSE 84–79 (13–16, 21–30, 17–16, 33–17)
Sport 11 csarnok, Kánai út, 450
néző. V: Farkas G., Ádám, Rácz Zs.
VASAS: R. Taylor 7/3, HORVÁTH Á. 10/6, GARAMVÖLGYI 11, Thompson 14/6, Pacher 13. Csere: Katona R. 6/6, R. WRIGHT 15, MORAVCSIK 8, Kozma N., Andrássy. Edző: Sárosi Bulcsú
JÁSZBERÉNY: Saddler 8/6, Arrington 8, B. Williams 13/3, SZTAMENKOVICS 29/9, CSEH GY. 10. Csere: Czirbus 6, Mándoki 3/3, Bazsó 2. Edző: Ménkű Tibor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 0–6. 8. p.: 8–12. 13. p.: 18–23. 18. p.: 34–37. 23. p.: 38–50. 27. p.: 46–59. 34. p.: 60–66. 38. p.: 76–71
Kipontozódott: Saddler (39. p.), Sztamenkovics (40. p.)
Sárosi Bulcsú: –
Gratulálok mindkét csapatnak – a Jászberénynek a bennmaradáshoz és az egész idényükhöz, úgy gondolom, hogy mai ellenfelünk a szezon elejétől kezdve rászolgált erre a játékával és hozzáállásával. Mi pedig mélyről visszaküzdve, csapatként tudtuk hozni ezt a számunkra komoly téttel bíró derbit és így nagy lépést tettünk a pályaelőny kiharcolása felé. Az első félidei teljesítményünk kritikán aluli volt, ám a nagyszünetben Saeed Armaghani szakmai igazgató szavainak is nagyban köszönhetően sikerült rendeznünk a sorokat és több jó egyéni teljesítmény mellett koncentrált csapatjátékkal tudtunk nyerni. A védekezésben nagyon feljavultunk, ennek következtében tudtunk futni és könnyű kosarakat is szerezni. Ezen felül annak is örülök, hogy végre szoros végjáték után is képesek voltunk győzni.
Ménkű Tibor: –
Gratulálok a Vasasnak. A mi koncentráltságunk és hozzáállásunk az én meglátásom szerint a kezdéstől a lefújásig rendben volt, viszont a harmadik negyedben komoly hullámvölgybe kerültünk, majd a záró etapban ellenfelünk már elég lendületet nyert ahhoz, hogy ki tudja használni a hibáinkat. A Paks ellen idegenben megnyert találkozónkon is történt hasonló hullámzás, ám az korábbi szakaszban jött és akkor volt még időnk és lehetőségünk felállni, így mondhatjuk, hogy ma rosszkor jött számunkra az egyébként kalkulálható, majdnem minden meccsen megtörténő rosszabb periódus.