Férfi kosár NB I: egyenlített a Fehérvár, 2–0-ra vezet a Szolnok

2018.05.31. 21:08
Az óriási küzdelemből a fehér mezes Alba Fehérvár jött ki győztesen (Fotó: Török Attila)
A Szombathelyen az utolsó másodpercben elveszített mérkőzés után az elődöntő második meccsét 94–90-re megnyerte az Alba Fehérvár férfi kosárlabdacsapata a Falco ellen. A Szolnok másodszor is legyőzte a Körmendet.

ALBA FEHÉRVÁR–FALCO

„Nem nyújtottunk rossz teljesítményt”
„A Falcóval mindig kemény mérkőzéseket játszunk, nem volt ez másképp ma sem. Úgy érzem, nem nyújtottunk rossz teljesítményt, védekezésben, és támadásban is felvettük a kesztyűt, bár néha akadtak azért rossz megoldásaink is” – nyilatkozta Trevis Simpson, az Alba Fehérvár hátvédje.

A szombathelyiek ezúttal is jól játszottak, az első két negyedet egyaránt egy-egy ponttal megnyerve a félidőben 48–46-ra vezettek.

A harmadik negyedet aztán a nagyszerűen játszó Trevis Simpson vezetésével a fehérváriak 27–17-re hozták, és az utolsó tíz percnek nyolcpontos előnyről vághattak neki.

Azonban 79–70 után jött egy hullámvölgy, ezt a Falco nagyszerűen kihasználta, és az öt pontot is vállaló Govens Darrin vezérletével sikerült egy 9–2-es szériát produkálni (81–79). A hajrában viszont az Alba Fehérvár erősített, és végül 94–90-es sikerrel kiegyenlítette a párharcot.

KÖRMEND–SZOLNOK

Az idegenbeli húszpontos vereség után otthon is kikapott a Körmend, így a három győzelemig tartó párharcban a Szolnok már 2–0-ra vezet.

A Körmend mindössze a második negyed közepéig állt jobban, 36–36 után a Szolnok egy 9–0-s sorozattal ellépett, és a félidőben már 45–36 volt a javára. A hazaiak a hajrában mindent elkövettek, de két pontnál közelebb nem tudtak feljönni.

A Szolnok végül 80–77-re nyert, és 2–0-ra vezet a három győzelemig tartó párharcban.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
ALBA FEHÉRVÁR–FALCO-VULCANO KC SZOMBATHELY 94–90 (25–26, 21–22, 27–17, 21–25)
Székesfehérvár, 2200
néző. V: Földházi, Benczur, Frányó
FEHÉRVÁR: HILL 14/3, SIMPSON 27/3, Pointer 13/3, Lóránt 6, Keller Á. 6. Csere: Horton 9, Mohammed 8/3, Filipovity, KOVÁCS Á. 11/3. Edző: Dzunics Braniszlav
FALCO: GOVENS 23/9, Perl 5, Váradi B. 2, Boriszov 10/6, TAYLOR 24. Csere: Norfleet 11/9, PUSZTAHVAR 15/9, Tóth N. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–5. 5. p.: 13–10. 8. p: 23–17. 12. p.: 29–31. 15. p.: 32–40. 18. p.: 43–42. 22. p.: 48–52. 25. p.: 57–58. 28. p.: 66–60. 32. p.: 75–70. 35. p.: 81–77. 38. p.: 89–86
Kiállítva: Pointer (34. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1
MESTERMÉRLEG:
Dzunics Braniszlav:
– Hasonlóan kiélezett csata volt, mint az első mérkőzés. Lényegében egylabdás meccs volt, ilyenkor bármit lehet mondani, az a fontos, hogy nyertünk. Nagyon tetszett, hogy jól lepattanóztunk, és ebben felülmúltuk a Falcót. Ez azt bizonyítja, hogy milyen akarattal játszottunk végig. Amúgy semmi nem történt, folytatjuk tovább.
Szrecsko Szekulovics: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, sok pontot engedtünk ellenfelünknek, nem volt igazán jó a védekezésünk. A legnagyobb hibának azt látom, hogy rosszul szedtük a lepattanókat, az Alba sok támadólepattanóhoz jutott, így Chris Horton révén több pontot dobtak második szándékból. A Fehérvár erős csapat, nem könnyű játszani ellene. Ezt a mérkőzést gyorsan el kell felejteni, és készülni a következőre.

EGIS KÖRMEND–SZOLNOKI OLAJ KK 77–80 (25–22, 11–23, 20–20, 21–15)
Körmend, 1800 néző. V: Cziffra, Kapitány, Győrffy
KÖRMEND: Wright 1, Hollins 10/3, FERENCZ 20/15, Davis-Smith 9/3, CSORVÁSI 21. Csere: Fanning 13/6, Horti 3, Halász, Bán, Németh Á. Edző: Antonisz Konsztantinidesz
SZOLNOK: PERRY 15/6, VOJVODA 14/3, Ford 4, MILOSEVICS 17/9, Andric 13/3. Csere: Browning 8/3, Tóth Á. 7, Kovács P. 2. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–6. 7. p.: 19–19. 14. p.: 34–28. 17. p.: 36–39. 24. p.: 40–54. 28. p.: 50–60. 33. p.: 62–65. 37. p.: 69–71
Kipontozódott: Davis-Smith (40. p.), Perry (40. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Szolnok javára
Antonisz Konsztantinidesz:
– Nagyon küzdelmes mérkőzést játszottunk, védekezésben és támadásban egyaránt jól teljesített a csapat. A Szolnok érettebb játékosokkal rendelkezik, s ezt rutinosan ki is használta. Kicsit csalódott vagyok, de nem adjuk fel a küzdelmet, megpróbálunk nyerni Szolnokon. Ha a légiósaink is felzárkóznak a magyar játékosok teljesítményéhez, akkor nem vagyunk esélytelenek.
Dragan Alekszics: – Színvonalas és izgalmas meccsen sikerült legyőznünk a Körmendet. Nagyszerű hangulat volt a csarnokban, s ehhez időnként magas színvonalú játék is társult. Védekezésben több hibát is elkövettünk, nem koncentráltunk eléggé a feladatra, ezért a végjátékot nagy küzdelem jellemezte, de a sorsdöntő pillanatokban jó döntéseket hoztunk.