Az óriási küzdelemből a fehér mezes Alba Fehérvár jött ki győztesen (Fotó: Török Attila)

ALBA FEHÉRVÁR–FALCO

„Nem nyújtottunk rossz teljesítményt”
„A Falcóval mindig kemény mérkőzéseket játszunk, nem volt ez másképp ma sem. Úgy érzem, nem nyújtottunk rossz teljesítményt, védekezésben, és támadásban is felvettük a kesztyűt, bár néha akadtak azért rossz megoldásaink is” – nyilatkozta Trevis Simpson, az Alba Fehérvár hátvédje.

A szombathelyiek ezúttal is jól játszottak, az első két negyedet egyaránt egy-egy ponttal megnyerve a félidőben 48–46-ra vezettek.

A harmadik negyedet aztán a nagyszerűen játszó Trevis Simpson vezetésével a fehérváriak 27–17-re hozták, és az utolsó tíz percnek nyolcpontos előnyről vághattak neki.

Azonban 79–70 után jött egy hullámvölgy, ezt a Falco nagyszerűen kihasználta, és az öt pontot is vállaló Govens Darrin vezérletével sikerült egy 9–2-es szériát produkálni (81–79). A hajrában viszont az Alba Fehérvár erősített, és végül 94–90-es sikerrel kiegyenlítette a párharcot.

KÖRMEND–SZOLNOK

Az idegenbeli húszpontos vereség után otthon is kikapott a Körmend, így a három győzelemig tartó párharcban a Szolnok már 2–0-ra vezet.

A Körmend mindössze a második negyed közepéig állt jobban, 36–36 után a Szolnok egy 9–0-s sorozattal ellépett, és a félidőben már 45–36 volt a javára. A hazaiak a hajrában mindent elkövettek, de két pontnál közelebb nem tudtak feljönni.

A Szolnok végül 80–77-re nyert, és 2–0-ra vezet a három győzelemig tartó párharcban.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
ALBA FEHÉRVÁR–FALCO-VULCANO KC SZOMBATHELY 94–90 (25–26, 21–22, 27–17, 21–25)
Székesfehérvár, 2200
néző. V: Földházi, Benczur, Frányó
FEHÉRVÁR: HILL 14/3, SIMPSON 27/3, Pointer 13/3, Lóránt 6, Keller Á. 6. Csere: Horton 9, Mohammed 8/3, Filipovity, KOVÁCS Á. 11/3. Edző: Dzunics Braniszlav
FALCO: GOVENS 23/9, Perl 5, Váradi B. 2, Boriszov 10/6, TAYLOR 24. Csere: Norfleet 11/9, PUSZTAHVAR 15/9, Tóth N. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–5. 5. p.: 13–10. 8. p: 23–17. 12. p.: 29–31. 15. p.: 32–40. 18. p.: 43–42. 22. p.: 48–52. 25. p.: 57–58. 28. p.: 66–60. 32. p.: 75–70. 35. p.: 81–77. 38. p.: 89–86
Kiállítva: Pointer (34. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1
MESTERMÉRLEG:
Dzunics Braniszlav:
– Hasonlóan kiélezett csata volt, mint az első mérkőzés. Lényegében egylabdás meccs volt, ilyenkor bármit lehet mondani, az a fontos, hogy nyertünk. Nagyon tetszett, hogy jól lepattanóztunk, és ebben felülmúltuk a Falcót. Ez azt bizonyítja, hogy milyen akarattal játszottunk végig. Amúgy semmi nem történt, folytatjuk tovább.
Szrecsko Szekulovics: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, sok pontot engedtünk ellenfelünknek, nem volt igazán jó a védekezésünk. A legnagyobb hibának azt látom, hogy rosszul szedtük a lepattanókat, az Alba sok támadólepattanóhoz jutott, így Chris Horton révén több pontot dobtak második szándékból. A Fehérvár erős csapat, nem könnyű játszani ellene. Ezt a mérkőzést gyorsan el kell felejteni, és készülni a következőre.

EGIS KÖRMEND–SZOLNOKI OLAJ KK 77–80 (25–22, 11–23, 20–20, 21–15)
Körmend, 1800 néző. V: Cziffra, Kapitány, Győrffy
KÖRMEND: Wright 1, Hollins 10/3, FERENCZ 20/15, Davis-Smith 9/3, CSORVÁSI 21. Csere: Fanning 13/6, Horti 3, Halász, Bán, Németh Á. Edző: Antonisz Konsztantinidesz
SZOLNOK: PERRY 15/6, VOJVODA 14/3, Ford 4, MILOSEVICS 17/9, Andric 13/3. Csere: Browning 8/3, Tóth Á. 7, Kovács P. 2. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–6. 7. p.: 19–19. 14. p.: 34–28. 17. p.: 36–39. 24. p.: 40–54. 28. p.: 50–60. 33. p.: 62–65. 37. p.: 69–71
Kipontozódott: Davis-Smith (40. p.), Perry (40. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Szolnok javára
Antonisz Konsztantinidesz:
– Nagyon küzdelmes mérkőzést játszottunk, védekezésben és támadásban egyaránt jól teljesített a csapat. A Szolnok érettebb játékosokkal rendelkezik, s ezt rutinosan ki is használta. Kicsit csalódott vagyok, de nem adjuk fel a küzdelmet, megpróbálunk nyerni Szolnokon. Ha a légiósaink is felzárkóznak a magyar játékosok teljesítményéhez, akkor nem vagyunk esélytelenek.
Dragan Alekszics: – Színvonalas és izgalmas meccsen sikerült legyőznünk a Körmendet. Nagyszerű hangulat volt a csarnokban, s ehhez időnként magas színvonalú játék is társult. Védekezésben több hibát is elkövettünk, nem koncentráltunk eléggé a feladatra, ezért a végjátékot nagy küzdelem jellemezte, de a sorsdöntő pillanatokban jó döntéseket hoztunk.