Férfi kosár NB I: hatalmas csatát nyert meg a Körmend

2017.12.16. 20:49
Az éllovas Körmend nagy csatában egy ponttal, 80–79-re győzött Szegeden a férfi kosárlabda NB I 11. fordulójának szombati játéknapján. A címvédő Alba Fehérvár 13 ponttal legyőzte a Jászberényt, szintén otthon nyert az Atomerőmű, a Kecskemét hosszabbításban győzött Kaposváron, és idegenben örülhetett a ZTE is.

A bajnokságot négy győzelemmel kezdő, de immár hetes vereségszériában kínlódó Kaposvár vezetőedzője, Fekete Ádám a szombati mérkőzés után felajánlotta lemondását. Fekete Ádám a szombati mérkőzés után felajánlotta lemondását.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
11. FORDULÓ, szombati mérkőzések

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–EGIS KÖRMEND 79–80 (23–24, 16–23, 20–17, 20–16)
Szeged, 800
néző. V: Földházi, Gál J., Minár
SZEGED: BOLTICS 20/6, VÁGVÖLGYI 8/6, Wirth 2, CSIRICS 20/9, SULOVICS 20. Csere: Révész, Kovács Á. 9/3. Edző: Andjelko Mandics
KÖRMEND: FANNING 11/3, HOLLINS 18/6, Németh Á., Davis-Smith 8/6, CSORVÁSI 10. Csere: FERENCZ 18/12, Tuoyo 10, Koch, Halász 5, Bán. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–4. 7. p.: 18–10. 13. p.: 25–27. 18. p.: 39–43. 23. p.: 41–47. 27. p.: 50–55. 33. p.: 65–64. 37. p.: 67–73. 39. p.: 77–75
Kipontozódott: Kovács Á. (35. p.), Csorvási (38. p.), Sulovics (39. p.)
Andjelko Mandics
: – Nehézségeink ellenére száz százalékot nyújtottak játékosaim. Próbáltuk lassú játékra kényszeríteni a Körmendet, sajnálom, hogy az utolsó két percben nem tudtuk kontrollálni a mérkőzést. Kilenc büntetőt hagytunk ki, egypontos meccsen ennyi hiba nem fér bele.
Gasper Potocnik: – A védekezésünk gyenge volt, ami a lepattanószerzésben is megmutatkozott. Két fontos játékosunk sérülés miatt hiányzott, remélem, velük kiegészülve a jövőben jobb teljesítményre leszünk képesek.

ALBA FEHÉRVÁR–JP AUTO-JÁSZBERÉNYI KSE 68–55 (17–11, 26–11, 8–18, 17–15)
Székesfehérvár, 1500
néző. V: Győrffy, Török R., Surányi
FEHÉRVÁR: Hill 4, Simpson 6/3, HARRIS 9/3, LÓRÁNT 18, KELLER Á. 13/3. Csere: Mohammed 6/3, Kovács Á., Horton 6, Filipovics 4, Keller I. 2. Edző: Dzunics Braniszlav
JÁSZBERÉNY: Nelson 4, Rakics 5/3, WALLACE 16/12, Lucsics 3/3, SEJFIC 21. Csere: Kerpel-Fronius B., Molnár Marcell, Cseh 6. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–4. 6. p.: 4–9. 9. p: 9–9. 12. p.: 17–14. 15. p.: 26–19. 18. p.: 35–21. 22. p.: 43–22. 25. p.: 49–31. 28. p.: 51–33. 32. p.: 55–40. 35. p: 60–45. 38. p.: 66–49
Kipontozódott: Lucsics (37. p.)
Dzunics Braniszlav:
– Minden pozitívum, amely történt velünk, az első félidőre korlátozódott. A második félidőben ritmustalanul játszottunk, fegyelmezetlenek voltunk támadásban, pontatlanul dobtunk, ellenben a védekezésbe ismét sok munkát fektettünk.
Nikola Lazics: – Sokkal jobban játszottunk, mint korábban, főleg a második félidőben. Ebben a szezonban először agresszívabban védekeztünk, az előző meccsekkel szemben többet faultoltunk. Nem vagyunk könnyű helyzetben, leginkább támadásban látszik, hogy hiányzik az önbizalom, hiányzik egy győzelem, ám ha hasonlóképpen játszunk a jövőben, lehet esélyünk.

KAPOSVÁRI KK–KTE DUNA-ASZFALT 64–66 (13–22, 17–9, 22–22, 9–8, 3–5) – hosszabbítás után
Kaposvár, 800
néző. V: Kapitány, Tőzsér, Balogh Gy.
KAPOSVÁR: Dunn 13/3, Tóth P., IVOSEV 10, Hendlein 8, SPICA 20. Csere: Evans 8/6, Baki 5/3. Edző: Fekete Ádám
KECSKEMÉT: Pongó 10, Thompson 15/3, Djeraszimovics 13/3, Dramicsanyin 4, KARAHODZSICS 13. Csere: Molnár M. 2, Wittmann 7, Horváth K. 2, Fülöp. Edző: Forray Gábor
Fekete Ádám:
– Kemény mérkőzés volt. Sokat dolgoztunk a csapat összerakásán, de ez csak a védekezés terén sikerült, a támadásban nem. Minden összeesküdött ellenünk, kulcspillanatban maradt ki ziccer, s bár a hosszabbítást sikerült kiharcolni, végül kikaptunk. Sok éve itt dolgozom, korábban is voltak hullámvölgyeink, de most már valami változás kell a csapatnál, ezért felajánlottam a lemondásom.
Forray Gábor: – Ez a meccs jó propagandája volt a kosárlabdának, hiszen izgalmas, változatos, küzdelmes játékot hozott, akkor is, ha a színvonal nem volt magas. Amit terveztünk, sikerült megvalósítani. A belső posztokon meg tudtuk szorítani a hazaiakat és hatvannégy ponton tartottuk őket. Némi szerencsével sikerült nyerni, de tiszta szívemből kívánom a kaposváriaknak, hogy törjön meg rossz sorozatuk.

ATOMERŐMŰ SE–MAFC 74–65 (20–17, 14–18, 21–11, 19–19 )
Paks, 600
néző. V: Papp P., Praksch, Balog Gy.
PAKS: HINDS 17, ALLEN 13/6, Barnies, EILINGSFELD 18, Guinn 5/3. Csere: Ogunyemi 8, Pajor, RUJÁK 8 , Medve 5/3 Garamvölgyi, Gulyás. Edző: Teo Cizmic
MAFC: FODOR 13/3, Misek 11/3, Cvetkovics 4, DAVIS 13/3, Hot 11/3. Csere: Debreceni 2, Neighbour 11/3, Szanyi. Edző: Jovica Arsic
Az eredmény alakulása. 5. perc: 10–10. 10. p.: 20–17. 15. p.: 27–28. 20. p.: 34–35. 25. p.: 43–41. 30. p.: 55–46. 35. p.: 64–53
Teo Cizmic:
– Ezúttal kicsit rosszabbul dobtunk, mint szoktunk, de miután összerántottuk a védekezést, utána könnyebb volt. A gyenge dobások itthon még elmennek, idegenben viszont ez nem megengedhető. A srácok most tettek egy lépést a magyar kupadöntő felé.
Jovica Arsic: – Összességében elmondható hogy jól küzdöttünk, amíg tudtunk rotálni, és a csapat el nem fáradt.

SOPRON KC–ZALAKERÁMIA-ZTE KK 84–91 (19–22, 20–19, 19–25, 26–25)
Sopron, 1400
néző. V: Cziffra, Ádám J., Fodor
SOPRON: PARKER 19/3, Duvnjak 5, El-Amin 14/6, Tóth G., WATKINS 31/3. Csere: Takács 6/6, Élő, Mészáros 6, Kántor 3/3. Edző: Sabáli Balázs
ZTE: KINNEY 14/6, Vaughn 9, BENKE 18/9, Szabó Zs. 5/3, RADICS 34/3. Csere: Horváth Á. 2, Jeffers 3, Mohácsi 6/6, Doktor. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–8. 7. p.: 12–15. 9. p.: 19–19. 13. p.: 26–26. 17. p.: 34–33. 19. p.: 36–38. 23. p.: 43–49. 26. p.: 51–57. 28. p.: 53–63. 33. p.: 63–77. 37. p.: 72–83. 39. p.: 77–87
Sabáli Balázs:
– Nehéz helyzetben vagyunk, ráadásul még az ág is húz bennünket az újabb sérüléssel, Sasa Zagorac kidőlésével. Talán rontás van rajtunk, amit jó lenne már leküzdenünk. A vereség ellenére elégedett lehetek a fiúk teljesítményével, hiszen mindent megtettek a sikerért. A második félidőben azonban a vendégek akarata jobban érvényesült, és ez vezette őket a győzelemhez.
Bencze Tamás: – Annak ellenére, hogy a Sopron a mezőny végén van, nehéz mérkőzésre számítottunk, az is lett. A hazaiaknál bekövetkezett sérülés kissé megkönnyítette a dolgunkat. Taktikailag megfelelően játszottunk, ezt a formát szeretnénk megőrizni.