Férfi kosár NB I: győzött a Körmend és az Atomerőmű is

2019.09.28. 21:00
A férfi kosárlabda NB I első fordulójában a Körmend könnyedén győzte le az újonc OSE Lionst, az Atomerőmű szoros mérkőzésen nyert a KTE-Duna Aszfalt ellen.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
JÁSZBERÉNYI KSE–SOPRON KC 66–76 (18–26, 7–15, 20–8, 21–27)
Jászberény
, 650 néző. V: Praksch, Söjtöry, Pozsonyi
JÁSZBERÉNY: Staten 15, REED 12/6, Mészáros M., ALEKSZANDROV 15/9, Pantelics 8. Csere: BRBAKLICS 14, Ruják B., Peringer, Miller 2. Edző: Nikola Lazics
SOPRON: PITTS 29/6, THOMPSON 10, Supola 8, Rivers 5, CARTER 15. Csere: Jones 7/3, Molnár Marcell, Takács 2, Werner, Fazekas. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–6. 6. p.: 11–15. 13. p.: 20–26. 16. p.: 20–32. 23. p.: 30–45. 26. p.: 35–47. 33. p.: 51–53. 36. p.: 55–58
Kipontozódott: Supola (37. p.), Thompson (40. p.)
Nikola Lazics: – Gratulálok ellenfelünknek, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Egy félidőnyi előnyt adtunk a Sopronnak, és csak a harmadik negyedben kezdtünk el úgy játszani, ahogy már a találkozó elejétől kellett volna. Amikor pedig fordítottunk, buta hibákat követtünk el, és a Sopron ezeket kihasználta. Vannak gondjaink, de azon vagyunk, hogy egyre jobbak legyünk.
Sabáli Balázs: – Nehéz meccs volt, az első félidő után játékosaim azt hitték, hogy megvan a két bajnoki pont, a nagyszünet után sokkal lassabban és puhábban kezdtünk el játszani, így a Jászberény visszajött a mérkőzésbe. A hajrában bárki nyerhetett volna, szerencsére nekünk sikerültek jobban a dobásaink.
KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
Jászberény

DEAC–Kaposvári KK 81–79 (17–19, 22–20, 25–15, 17–25)
Debrecen
, 1200 néző. V: Györffy, Fodor, Sallai
DEBRECEN: Costa 4, MANIGAT 22/12, BORISZOV 17/3, Armwood 9, TÓTH Á. 16. Csere: Tóth B., Harrison 2, Polyák 4, Bognár 7/3. Edző: Kovács Adrián
KAPOSVÁR: DAVIS 16/3, Norfleet 4, PONJAVICS 10/6, DRAMICSANIN 24/9, Hendlein 12/3. Csere: Lalic 10, Krnjajski 3/3, Baki. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–5. 6. p.: 13–11. 10. p.: 17–19. 14. p.: 27–23. 17. p.: 33–29. 20. p.: 39–39. 24. p.: 52–42. 27. p.: 62–49. 32. p.: 66–61. 37. p.: 71–72. 39. p.: 78–72
Kovács Adrián:
– Hullámzó volt a játék képe, de szerencsére a legvégén a mi akaratunk érvényesült. Az első félidőben sok volt az eladott labdánk, és a nem voltunk elég agresszívak a lepattanózásban. A harmadik negyedben tudtunk valamelyest ritmust váltani, és szerencsére az ekkor megszerzett előny kitartott a végéig.
Fekete Ádám: – Előzetesen lehetett rá számítani, hogy a bombaerős kerettel rendelkező Debrecen ellen nem lesz egyszerű dolgunk, és ez be is igazolódott. Gratulálnom kell a játékosaimnak, hiszen keményen játszottak, és huszonöt-harminc percen keresztül tudták is kontrollálni a játékot. A harmadik negyedbeli megingásunkat nagyon szépen kihasználta az ellenfél, ettől függetlenül visszajöttünk, de sajnos a végjátékban nem mi hoztuk a jó döntéseket.

EGIS KÖRMEND–OSE LIONS 84–63 (22–10, 30–21, 19–12, 13–20)
Körmend, 2000 néző. V: Tőzsér, Török R., Kulcsár T.
KÖRMEND: Turner 15/3, Edwards 3, Oroszi, Varnado 10, KELLER Á. 12/3. Csere: TAYLOR 14, Ferencz 11/9, Németh Á. 4, KASTRATI 15/3, Takács K., Kiss M. Edző: Matthias Zollner
OROSZLÁNY: Washington, ABELL 13, Rizvic 6, Zsíros 3/3, BOZSOVICS 14. Csere: Demeter 6, Mohácsi 10/3, Nshimba 1, Illés 3/3, Garamvölgyi 7/3. Edző: Sebastjan Krasovec
Matthias Zollner: – Az első három negyedben jól teljesített a csapat, mi irányítottuk a játékot. Sok dobóhelyzetet tudtunk kialakítani, távolról is eredményesek voltunk. A végén kiengedtünk, magunkra húztuk az ellenfelet. Védekezésben és támadásban is sokat kell még javulnunk, remélem, a Sopron ellen kiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújtunk.
Sebastjan Krasovec: – Nagyon gyengén kezdtük a mérkőzést, a Körmend kihasználta a hibáinkat. Nagy hátrányba kerültünk, és amikor elkaptuk a ritmust, már nem volt esélyünk a győzelemre. Dobásaink gyakran célt tévesztettek, sok hárompontos-kísérletünk maradt ki. Sokat kell még dolgoznunk annak érdekében, hogy elérhessük a célunkat.

ATOMERŐMŰ SE–KTE-DUNA ASZFALT 90–84 (27–20, 21–25, 20–21, 22–18)
Paks, 800 néző. V: Benczur T., Minár, Nyilas
ATOMERŐMŰ: EVANS 15/6, Kovács Á. 9/6, HARRIS 22/12, Coleman 14/3, LÓRÁNT 14. Csere: Faust 12/3, Porter 4, Kis R., Szalai. Edző: Dzunics Braniszlav
KECSKEMÉT: WITTMANN 23/9, Vukcsevics, DJERASZIMOVICS 20/6, DJURASOVIC 20/6, Karahodzsics 8. Csere: Thomas 8, Révész 5, Molnár D. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–9. 7. p.: 14–15. 9. p.: 21–15. 12. p.: 30–20. 15. p.: 35–30. 18. p.: 44–35. 23. p.: 52–52. 27. p.: 59–56. 29. p.: 68–64. 32. p.: 70–70. 35. p.: 77–70. 38. p.: 84–79 Kipontozódott: Vukcsevics (37. p.), Wittmann (40. p.)
Dzunics Braniszlav: – Végig kiélezett meccset vívtunk a kecskemétiekkel, és ha nem is játszottunk jól az egész találkozón, megérdemelt győzelmet arattunk. Nem mindig volt meg a ritmusunk a védekezés és a támadás között, de nagy akarattal és nagy energiával kosaraztunk, ezért pedig jár a dicséret a csapatomnak.
Forray Gábor: – Gyakorlatilag végig vezetett az ASE, a jobb csapat győzött. Próbáltunk meglepetést szerezni, az utolsó pillanatig nyílttá tettük a mérkőzést. Sokat kell még dolgoznunk, de erre a teljesítményre lehet alapozni.