Férfi kosár NB I: győzelemmel kezdett az új szolnoki edző

K. Zs.K. Zs.
2019.12.06. 19:55
A megelőző két idegenbeli bajnokiját elveszítő Szolnok 90–69-re győzött a Szeged vendégeként a férfi kosárlabda NB I 12. fordulójának pénteki mérkőzésén.

A közelmúltban mindkét csapat edzőt cserélt: a szegedieknél Szrecsko Szekulovics, a szolnokiaknál Gasper Potocnik lett az új szakvezető.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
12. FORDULÓ, pénteki mérkőzés

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 69–90 (21–16, 20–31, 12–25, 16–18)
Szeged, 1200
néző. V: Papp P., Mészáros B., Szilágyi
SZEGED: Miliszavljevics 7, WIRTH 18/9, Balmazovics 3, Krapic 8, ASBURY 23. Csere: Vágvölgyi 1, Olasz 3, Kerpel-Fronius B. 6. Edző: Szrecsko Szekulovics
SZOLNOK: K. Smith 12/6, A. JONES 24/6, KRSZTICS 13, Juhos 11/3, Morant 2. Csere: Tóth N. 6, TUCKER 13/9, Kovács P. 2, Rudner 7/3, Pallai. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–2. 8. p.: 14–11. 13. p.: 23–24. 18. p.: 33–36. 22. p.: 41–52. 27. p.: 50–65. 32. p.: 55–77. 38. p.: 66–88
Szrecsko Szekulovics:
– Az első félidőben elsősorban jó védekezésünknek köszönhetően tartottuk a lépést a Szolnokkal. A nagyszünet után megmutatkozott a csapatok közötti fizikai különbség, azon kívül sok büntetőt hibáztunk, és a külső dobásaink sem sikerültek.
Gasper Potocnik: – Az első félidőben sok könnyű helyzetet hibáztunk el, és ezt megbüntette a Szeged. A nagyszünet után agresszívabb lett a védekezésünk, és végig koncentráltan kosárlabdázva fontos győzelmet arattunk.