Férfi kosár NB I: győzelemmel emlékeztek elhunyt fiataljukra

2012.10.13. 19:54
Az Atomerőmű 95–76-ra legyőzte a Zalaegerszeget a férfi kosárlabda NB I 3. fordulójának szombati játéknapján.

Szó volt róla, hogy a mérkőzést elhalasztják a paksiak fiatal játékosa, Morgen Ferdinánd szerdán éjszaka bekövetkezett halála miatt, de a csapatok végül úgy döntöttek: játszanak.szerdán éjszaka bekövetkezett halála miatt, de a csapatok végül úgy döntöttek: játszanak.

Az Atom nehezen lendült játékba, a még nyeretlen zalaiak tizenkét ponttal vezettek a második negyed elején, de a nagyszünetre már fordult az állás, és a harmadik játékrészben egyértelművé vált, hogy a paksiak három forduló után is százszázalékosak lesznek.

Szombathelyen két eddig hibátlan csapat csapott össze, ennek megfelelően óriási csata zajlott a palánkok alatt. Az utolsó játékrészben jobbára a vendég szegediek vezettek néhány ponttal, csakhogy 65–69 után nyolc hazai pont következett, és Kálmán László négy, Jonathan Levy két sikeres büntetője győzelmet ért a szombathelyieknek.

A nap záró mérkőzésén, az első győzelmükre hajtó csapatok nyugat-magyarországi derbijén a Körmend 73–63-ra legyőzte a Sopront. A második negyed elejéig fej fej mellett haladtak a csapatok, és azt követően hiába lépett meg a Körmend, a nagyszünet után kezdődött minden elölről, ugyanis a soproniak felzárkóztak (40–37).

A hazaiakat mozgató Zvonko Buljan ekkor újra sebességet váltott, a körmendiek elhúztak, állandósították a tíz pont körüli fórt, és az ellenfél – amelynek újdonsült szakmai igazgatójaként Patonay Imre is hivatalos volt korábbi nagy sikereinek helyszínére – erre már nem tudott reagálni.

A soproni szurkolók félresikerült pirotechnikai bemutatója következtében gomolygó füstben ért véget a mérkőzés.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
3. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ SE–ZALAKERÁMIA ZTE KK 95–76 (15–25, 28–13, 31–17, 21–21)
Paks, 1400 néző. V: Pálla Z., Frányó, Surányi
ATOMERŐMŰ: L. WILLIAMS 22/6, VOJVODA 19/9, N. WILLIAMS 20/6, Tóth Á. 8, IDLET 17. Cs: Eilingsfeld 4, Kerpel-Fronius 2, Illés M. 3/3, Antóni, Czinger. Edző: Gutiérrez Garcia
ZALAEGERSZEG: HUDSON 17/3, Gáspár 5/3, Baki 9/3, Kovács Á. 9/3, SIMOVIC 20. Cs: Kertész 5/3, Puszta 8/6, Koma 3, Kerkai, Gáll. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 5. perc: 10–8. 8. p.: 12–19. 12. p.: 23–27. 19. p.: 36–36. 23. p.: 50–40. 27. p.: 60–44. 32. p.: 76–62. 37. p.: 87–71
Kipontozódott: Simovic (33.), Tóth Á. (33.)
Gutiérrez Garcia: – Ilyen szomorú előzmények után nagyon nehéz volt ráhangolódni a mérkőzésre, de a család is azt kérte, hogy ne halasszuk el a találkozót. Három sérültünk miatt kevés variációs lehetőségünk volt, a győzelmet a Morgen családnak ajánljuk.
Völgyi Péter: – Jól kezdtünk, az emberfogással működött is a játékunk. Faultproblémák miatt azonban át kellett állnunk zónára, és a Paks akkor már jobban élt. Ellenfelünk fokozatosan elhúzott, nem tudtuk vele tartani a lépést. Őszinte részvétem a Morgen családnak.
SZOVA-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 75–72 (20–25, 16–8, 17–20, 22–19)
Szombathely, 2000 néző. V: Földházi, Makovsky, Balog
SZOMBATHELY: Kálmán 11, LEVY 16, Jancsikin, Ivosev 12/3, FEY 16. Cs: HARAZIN 8, Simon L. 8, Will 4, Szanati. Edző: Bencze Tamás
SZEGED: Gilchrist 4, Gurley 6, Kiss Zs. 9/9, DUKICS 18/6, CSORVÁSI M. 18. Cs: Vida 2, Csorvási L. 4, TANÁCS 11/3, Wirth. Edző: Molnár József
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–11. 7. p.: 16–16. 12. p.: 22–27. 16. p.: 27–31. 23. p.: 41–35. 28. p.: 45–45. 33. p.: 57–60. 37. p.: 65–66
Bencze Tamás: – Zsinórban harmadszor kísértettük a sorsot, okos csapat ezt nem csinálja. A győzelemnek örülök, de még nagyon sokat kell dolgoznunk, különösen a védekezésünkön.
Molnár József: – Kiélezett meccs volt, olyan, amilyenre előzetesen számítottunk. Néhány kritikus szituációban sajnos rossz döntést hoztunk, ettől függetlenül büszke vagyok a csapatomra.

LAMI-VÉD KÖRMEND–SOPRONI KC 73–63 (20–20, 17–9, 20–18, 16–16)
Körmend, 1800 néző V: Kapitány, Jakab, Söjtöry
KÖRMEND: RUJÁK 10, BROWN 18/6 FERENCZ 13/9, BULJAN 23/6, Shaw 4. Cs: Kutasi 2, Fodor, Farkas 3. Vezetőedző: Hencsey Tamás
SOPRON: THOMAS 21/6, Molnár A. 2, Vesztergom 2, Tóth 11/3, BAROVIC 22. Cs: Takács 3/3, Gombás, Bus, Keresztes 2. Vezetőedző: Meszlényi Róbert
Kipontozódott: Ruják 38. p., Molnár A. 40. p.,
Hencsey Tamás: – Gratulálok az egész csapatomnak, mert ma igazán megmutatta, mire képes. Szívvel, lélekkel játszottak. Végre a védekezésünk is összeállt. Bár nem működött mindig igazán jól, az összkép jó. A támadásunkról is hasonlót mondhatok. Köszönjük a kitartó buzdítást!
Meszlényi Róbert: – Csak két játékosom volt igazán tűzben, a magyar játékosok nem tudtak felnőni a rangadó hangulatához, szintjéhez. Még hiányzik a harmadik légiós, és Molnár András játékán is látszik, hogy az egész nyarat kihagyta. Az új emberrel próbáljuk a csapatot végleg összerakni.
1. Atomerőmű SE 3 3 300–268 1.000
2. Szova KC Szombathely 3 3 260–238 1.000