Férfi kosár NB I: gázolt az ASE, nyert a Körmend és a Sopron

2013.01.26. 19:54
Győzelemmel zárta a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának 18. fordulóját az Atomerőmű, a Körmend, a Sopron és a Jászberény is.

A Jászberény villámrajtot vett a Falco ellen: ugyan a szombathelyiek szerezték a mérkőzés első kosarát, de az első negyedben utoljára ennek örülhettek... A hetedik percre már tíz pont fölé nőtt a hazai előny, és sorra jöttek a kosarak – a hatalmas roham végén 31–9 (!) állt az eredményjelzőn, a negyed végén pedig 31–11. A szombathelyieknek innentől már nem is osztottak lapot: bár a Falco minimális különbséggel mindhárom hátralevő negyedet megnyerte, az elsőben összeszedett óriási hátrány végzetesnek bizonyult.

Vojvoda 18 pontig, az ASE 104-ig jutott (Fotó: Mirkó István, archív)

Az Atomerőmű az erőviszonyoknak megfelelően könnyedén döngölte padlóba a sereghajtó Debrecent: a paksiak 19–6-tal nyitottak, majd a nagyszünetre (54–21) már el is döntötték a mérkőzést. Az Atomerőműből hat játékos is eljutott legalább tíz pontig, a végén 104-nél (és 44 pontos sikernél) álltak meg a hazaiak.

Körmenden sem volt sok izgalom, lévén az Austin és Ruják vezette hazaiak stabilan kézben tudták tartani a Nyíregyháza elleni mérkőzést, melyet egy 8–0-s szakasszal indítottak. A vendégek egyszer sem vezettek a meccsen.

A Sopron 13–13-ig küszködött a Péccsel, majd egy 10–0-s szériával kényelmes előnyt szerzett, és ezt meg is tudta tartani. Takács Norbert 17 ponttal és öt triplával bizonyult a hazaiak legeredményesebb dobójának.

A Zalaegerszeg pocsék második negyeddel érte el, hogy futhatott az eredmény után hazai pályán, más kérdés, hogy a szegediek nem kértek a „fogócskából". Hudson megszórta a vendégeket, és mínusz hétre felhozta a ZTE-t, ám itt megállt a felzárkózás – győzött a Szeged.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 18. FORDULÓ
SOPRONI KC–PÉCSI VSK 80–61 (28–15, 14–18, 13–9, 25–19)
Sopron, 1200 néző. V: Benczúr, Hegedűs, Balogh Gy.
SOPRON: THOMAS 13/3, Vesztergom 10, TAKÁCS 17/15, Tóth G. 8/6, BAROVICS 12. Cs: Gombás 4/3, BUS 9/3, Keresztes 7. Edző: Meszlényi Róbert
PÉCS: Loesing 4, Kovács 5/3, LEGION 20/6, Nagy K., TÓTH N. 17/3. Cs. Bödör 4, Horváth B., Csabay 11/6, Bíró. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–4. 6. p.: 11–8. 8. p.: 21–13. 12. p.: 30–20. 16. p.: 35–27. 23. p.: 50–35. 37. p.: 54–40. 33. p.: 63–50. 37. p.: 72–53
Meszlényi Róbert: – Amit elterveztünk, azt sikerült megvalósítanunk. Keményen játszottunk, belső posztokon végig mi domináltunk és ebben a kritikus helyzetünkben jól jött a győzelem.
Csirke Ferenc: – Az első félidőben extrán dobtak a hazaiak, míg mi nem találtunk be kintről. Nagyon hiányzott két sérült játékosunk és annyira nem vagyunk még jó csapat, hogy pótolni tudjuk őket.
TOP COP SECURITY JÁSZBERÉNY–SZOVA TREND OPTIKA KC 83–71 (31–11, 16–18, 19–23, 17–19)
Jászberény, 500 néző. V: Földházi T., Pozsonyi, Jurák
JKSE: RAKITS 19/9, Markovics 6, SOÓS 14/9, DRAMICSANIN 18/9, TÖRÖK 21/3. Csere: Horti, Mladenovics 3/3, Szabó P. 2. Edző: Földi Sándor
SZOMBATHELY: Kálmán 10/6, Rubin 4/3, Will 2, IVOSEV 20/3, ZAGORACZ 21/3. Csere: Szanati, Jancikin 8/3, Harazin 4, Váradi, Simon L. 2. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–2. 7. p.: 24–9. 13. p.: 35–19. 17. p.: 42–27. 23. p.: 52–35. 27. p.: 58–47. 33. p.: 70–53. 38. p.: 81–64
Földi Sándor: – Nagyon jól játszottunk, remek győzelmet arattunk. Ezzel a sikerrel elérhető közelségbe került az ötödik hely.
Bencze Tamás: – Gratulálok a Jászberénynek. Mi csak a második negyedtől játszottuk azt, amit megbeszéltünk, ám a hazaiak nagy előnyük birtokában rutinosan kosárlabdázva biztosan nyertek.
ATOMERŐMŰ SE–FACTUM SPORT DEBRECEN 104–60 (19–6, 35–15, 29–18, 21–21)
Paks, 800 néző. V: Farkas G. Gelencsér Gy. Vida B.
PAKS: L. Williams 9, Levy 13, Vojvoda 18/9, KÁMÁN 18/18, Tóth Á. Cs: Idlet 11, Kovács Á. 10, EILINGSFELD 19/3, Kerpel-Fronius 2, Czinger 4. Edző: Enrique Gutierrez Garcia
DEBRECEN: Helmeczi 4, SMITH 23, Stafford 14/6, Izzo 2, Cseh. Cs: Kovács I 7/3, Pék 2, Vas 5, Benőcs. Edző: Jason Okrzesik
Az eredmény alakulása. 5. p.: 7–5. 8. p.: 14–6. 12. p.: 23–7. 16. p.: 37–13. 18. p.: 42–15. 22. p.: 65–23. 27. p.: 81–34. 34. p.: 90–44. 38. p.:96–53
Kipontozódott: Izzo a 35. percben.
Enrique Gutierrez Garcia: – Kicsit nehézkesen indult a mérkőzés, de a végére az egész csapat hozzá tudta tenni a magáét. Ennek köszönhető magabiztos győzelmünk.
Jason Okrzesik: – Az Albacomp elleni meccs után, ma nagyon csalódott vagyok. Sorra kihagytuk a helyzeteinket, míg a másik oldalon a Paks remekül élt velük.
LAMI-VÉD KÖRMEND–MARSO-VAGÉB NYÍREGYHÁZI KK 83–64 (24–18, 23–15, 18–25, 18–6)
Körmend, 1800 néző V: Pálla, Török, Németh
KÖRMEND: RUJÁK 17/6, Krayem 11. Ferencz 4, AUSTIN 26/9, Shaw 13. Csere: Sonyák, Farkas 4, Fodor 6, Kutasi 2. Vezetőedző: Hencsey Tamás
NYÍREGYHÁZA: NELSON 25/3, Mohácsi 7, Berkis 8/6, Boldizsár 6/6, DAVIS 16/3. Csere: Kaluha 2, Siska, Varga. Vezetőedző: Ferenczi Tamás
Az eredmény alakulása. 6. p.: 18-7. 9. p.: 22-11. 15. p.: 38-22. 20. p.: 44-33. 21.. p.: 54-37. 27. p.: 58-51. 31. p.: 65-61. 38. p.:79-64
Kipontozódott: Nelson 39. p.
Hencsey Tamás: – Nagyon örülök, különösen annak, hogy többel nyertünk, mint amivel Nyíregyházán kikaptunk. Ma csak 64 pontot kaptunk, ami azt mutatja, hogy a védekezésünk ma jól működött, és a másik gyengénk sem jött elő, megnyertük a lepattanó harcot. Köszönjük a közönségnek a remek hangulatot!
Ferenczi Tamás: – Nagyon bosszús vagyok, mert az elmúlt hetekben mutatottnál sokkal jobban kosárlabdáztunk, de az üres dobásainkat elhibáztuk, és két óriási taktikai fegyelmezetlenséggel még egymás elleniben is rosszabbul zártunk.
ZALAKERÁMIA-ZTE KK–NATURTEX-SZTE SZEDEÁK 79–93 (19–20, 5–27, 23–19, 32–27)
Zalaegerszeg, 1400 néző. V: Cziffra, Gorka, Makovsky
ZALAEGERSZEG: Copeland 14/9, Gáspár 9, HUDSON 26/6, Baki 2, Simovics 17. Cs: Puszta 1, Kovács Á 4, Vertetics 2, Borszéki 4/3, Koma. Edző: Völgyi Péter
SZEGED: Fekete S. 5, JONES A: 25/12, GURLEY 14/3, Tanács 3, DUKICS 22/12, . Cs: Csorvási M. 7, Csorvási L. 10, Vida 4, Kiss Zs. 3/3. Edző: Bonifert Domonkos
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–6. 12. p.: 21–22. 18. p.: 23–42. 22. p.: 56–68. 36. p.: 70–76.
Kipontozódott: Csorvási M. (39. p.), Kovács Á. (40.p.)
Völgyi Péter: – Gratulálok, a Szegednek megérdemelten nyertek. A második negyedben ritka mély hullámvölgy érte el a csapatomat, a támadójátékunk csődöt mondott. Olyan előnyt szerzett a Szeged, amit nem tudtunk harcolva sem visszafordítani, Hudsonnak nem akadt ma társa.
Bonifert Domonkos: – Abszolút kétarcú találkozó volt, az első félidőben mi nagyon jól játszottunk, a másodikban szerencsénk is volt.