Férfi kosár NB I: a döntő küszöbén a hengerlő Alba

2016.05.24. 21:57
Az Alba Fehérvár simán, 96–68-ra legyőzte a Paksot hazai pályán a férfi kosárlabda NB I elődöntőjének harmadik mérkőzésén, ezzel 2–1-re vezet a párharcban.

Az első negyedben minden összejött a hazai Fehérvárnak: ami a támadást illeti, 34 pontot szórt, védekezésben ezzel szemben csak 13-at engedett. A Paks a második játékrészben ugyan magára talált, ám a különbségen csak minimálisan tudott csökkenteni, így a Fehérvár a nagyszünetben 19 ponttal (56–37) vezetett.

A harmadik negyedet jobban kezdték a vendégek, aminek meg is lett az eredménye, és már csak 14 volt közte, ám az Alba időben rákapcsolt, és visszavette a mérkőzés irányítását, így fél óra után már 25 pontos előnyben volt (80–55).

A záró tíz percben sem volt esélye a Paksnak, amely támadásban és védekezésben sem talált magára, így a Fehérvár sima, 96–68-as győzelmet aratott, és 2–1-re vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
TLI-ALBA FEHÉRVÁR–ATOMERŐMŰ SE 96–68 (34–13, 22–24, 24–18, 16–14)
Székesfehérvár, 1800
néző. V: Benczur, Győrffy, Török
FEHÉRVÁR: CHERY 16/9, Myles 7, Spurlock 8/3, PEARSON 16, LÓRÁNT 18/3. Csere: Csorvási 4, Tóth P. 6, Markovics 9, Wright 2, Simon B. 5/3, Filipovics, Supola 5/3. Edző: Dzunics Braniszlav
PAKS: Dunn 5/3, Robinson 7/3, Barnies 10/6, EILINGSFELD 23/6, Tóth Á. 5. Csere: Kovács Á. 2, Watkins 4, Medve 7/3, Fomin, Will 5/3. Edző: Schmidt Béla
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–6. 5. p.: 12–6. 8. p.: 25–10. 12. p.: 38–15. 15. p.: 39–20. 18. p.: 50–32. 22. p.: 58–42. 25. p.: 65–46. 28. p.: 74–52. 32. p.: 80–57. 35. p.: 87–61. 38. p.: 96–64
Kipontozódott: Csorvási (37. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1, a Fehérvár javára
Dzunics Braniszlav:
– A legfontosabbat megtettük: megnyertük a mérkőzést, és vezetünk kettő egyre. Ha valaki ránéz az eredményre, azt mondhatja, hogy könnyű volt, de szerintem egyáltalán nem volt könnyű.
Schmidt Béla: – Sikerült magunkat az első negyedben elintézni. Hiába próbáltuk utána helyrehozni, nem volt meg az igazi lendület. Nem tudtunk semmit sem kezdeni az ellenféllel, és az volt a legszomorúbb, hogy sajnos magunkkal sem.