Férfi kosár NB I: elképesztő ZTE-fordítás a Falco ellen

2019.02.01. 20:18
A ZTE elképesztő izgalmak után kerekedett a Falco fölé (Fotó: Pezzetta Umberto)
A Kecskemét a Körmendet, a Zalaegerszeg a Falcót győzte le hazai pályán a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján.

A ZTE nagyon mélyről jött vissza a szombathelyiek ellen. Miután a harmadik tíz percet 20 ponttal elvesztette, a negyedik negyedet 17 ponttal kellett megnyernie ahhoz, hogy kicsikarja a hosszabbítást. Sikerült, és az extra öt percben végig előnyben is játszott. Négy másodperccel a vége előtt 103–100-nál kapott egy utolsó esélyt a Falco, de Curry triplakísérlete kimaradt, így nyert a ZTE.

Kecskeméten sokáig irányított a vendég Körmend, de a hazaiak a végjátékban okosan játszva a maguk javára fordították a találkozót.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ZALAKERÁMIA ZTE–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 103–100
(28–19, 19–25, 13–33, 35–18, 8–5) – hosszabbítás után
Zalaegerszeg, 2300 néző. Vezette: Győrffy, Praksch, Goda
ZTE: WARE 19/6, Gulyás, THOMPSON 24/9, SZABÓ ZS. 16/6, AGAFONOV 28/6. Csere: Papp, Bagó 3, Durázi 5, Doktor 8/6. Edző: Bencze Tamás
FALCO: GOVENS 25/9, Bíró, Váradi 3/3, Bruinsma 8/6, Reddic 10. Csere: CURRY 18/12, Perl 8, Tóth N. 5, BALMAZOVICS 23/9. Edző: Gasper Okorn
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–3. 7. p.: 19–9. 16. p.: 38–36. 18. p.: 45–38. 23. p.: 49–59. 30. p.: 60–77. 34. p.: 75–81. 38. p.: 86–90. 44. p.: 102–100
Kipontozódott: Reddic (39. p.), Szabó Zs. (40. p.)
Kiállítva: Govens (40. p.)
Bencze Tamás:
– Elismerésem a csapaté és a szurkolóké. Jól kezdtünk, aztán a második tíz percben kapkodtunk, a harmadikban pedig nagyon sok tiszta dobást engedtünk a Falcónak, s túlságosan megnyugodtunk. A negyedik negyedben viszont elkaptuk a fonalat a védekezésben, a támadásunk is sokkal jobb lett, és kiharcoltuk a hosszabbítást. Nagyon jól küzdöttünk, és remek győzelmet könyvelhetünk el.
Gasper Okorn: – Gratulálok az egerszegieknek, nagyszerűen hajráztak, a vereséget pedig magamra vállalom, mert tizenhét pontról nem szabad kikapni. A többit nem szeretném kommentálni.

KTE-DUNA ASZFALT–EGIS-KÖRMEND 88–85 (18–23, 19–17, 29–22, 22–23)
Kecskemét, 1200 néző. Vezette: Kapitány, Frányó, Kulcsár
KECSKEMÉT: J. GREEN 14, Wittmann 17/12, Dimics 11/3, Dramicsanin 15/6, KARAHODZSICS 9/3. Csere: Molnár M. 4, DJERASZIMOVICS 12/6, Mészáros M., Kucsera 6/6. Edző: Forray Gábor
KÖRMEND: Bradford 14/6, NÉMETH Á. 11/3, PRICE 19/9, Hammonds 11/3, DELAS 7. Csere: Ferencz 3/3, Thames 13/6, Csorvási 7. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–9. 7. p.: 9–18. 13. p.: 21–28. 17. p.: 32–31. 23. p.: 46–42. 27. p.: 53–52. 33. p.: 70–65. 37. p.: 78–79
Kipontozódott: Wittmann (40. p.)
Forray Gábor:
– A Körmend egyénileg, mi csapatként játszottunk jobban. Ferencz Csabára és Csorvási Milánra külön figyeltünk, és kivettük őket a játékból. Az igazi meglepetés számomra Németh Ákos és Kucsera Dávid jó játéka volt. A végén nekünk volt szerencsénk.
Matthias Zollner: – Az egész meccsen nagyon jól játszottunk, kivéve a harmadik negyedet. Szoros küzdelem volt, a végén nüanszok döntöttek. Sajnos idegenben nem úgy megy a csapatnak, ahogy szeretnénk.