Férfi kosár NB I: elképesztő kecskeméti hajrá – hiába

2018.10.26. 19:07
Az Egis Körmend drámai végjáték után egyetlen ponttal legyőzte a Kecskemétet a férfi kosárlabda NB I pénteki összecsapásán.

A hazai csapat a második negyedet 24–8-ra megnyerte, és a harmadikban is tartotta a különbséget, úgy tűnt, az alföldieknek nincs esélyük. Ám a negyedik negyedben fantasztikus hajrát mutatott be a Kecskemét, felzárkózott, és a végén Marko Djeraszimovics kosarával egyenlített – csakhogy a tripla után a vendéglátók videós visszajátszást kértek, és kiderült, hogy a kosaras a vonalra lépett, a dobása csak két pontot ért, és így eggyel nyert az Egis Körmend.

Az Alba Fehérvár hozta a kötelezőt a TF ellen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
EGIS KÖRMEND–KTE-DUNA ASZFALT 80–79
(22–21, 24–8, 21–22, 13–28)
Körmend, 1800 néző. V: Praksch P., Farkas G., Nagy V.
KÖRMEND: McNEAIL19/9, BRADFORD 10/6, Price 14/3, Hammonds 9/3, DELAS 14. Csere: Ferencz 6/3, Csorvási 8, Németh, Oroszi, Lajsz. Megbízott edző: Bojan Hrisztovszki
KECSKEMÉT: Green 8, Wittmann 15/9, DJERASZIMOVICS 20/3, DRAMICSANIN 16/6, KARAHODZSICS 10. Csere: Molnár 2, Dimics 8, Mészáros. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–7. 7. p.: 20–11. 13. p.: 27–21. 16. p.: 39–23. 24. p.: 50–42. 27. p.: 60–46. 33. p.: 69–56. 37. p.: 76–72
Kipontozódott: Molnár (26. p.), Delas (36. p.)
Antonisz Konsztandinidesz:
– Az első három negyedben elfogadható teljesítményt nyújtott a csapat, jól védekeztünk, megnehezítettük ellenfelünk támadásépítését. A negyedik negyedben katasztrofálisan játszottunk, leromboltuk mindazt, amit felépítettünk. Nem érdemeltünk győzelmet. Nagy szükségünk volt szurkolótáborunk kitartó buzdítására.
Forray Gábor: – Az első félidőben a Körmend nagyon jól védekezett, nem tudtuk az elképzeléseinket megvalósítani. Ellenfelünk jól védte az első passzokat, kitolta a játékunkat, sok labdát eladtunk, a távoli dobásaink nem sikerültek. A második játékrészben egyszerűbb megoldásokat választottunk, ledolgoztuk a 17 pontos hátrányunkat, s egylabdás mérkőzésen maradtunk alul.

ALBA FEHÉRVÁR–SERCO-TF-BP 113–51 (31–16, 26–10, 30–13, 26–12)
Székesfehérvár, 800 néző. V: Kapitány, Boros, Győrfy R.
FEHÉRVÁR: CARTWRIGHT 20/6, Keller I. 6, FREEMAN 22/15, Lóránt 9, HEATH 22/9. Csere: Bullock 9/3, FILIPOVITY 14/6, Tóth P. 4, Varga M. 2, Takács Milán 5/3. Edző: Dzunics Braniszlav
TF: Sarenac 2, Buzás 5/3, Beák 2, TAYLOR 17/9, McLane 15/6. Csere: Krnjajski 5/3, Filipovics 3, Szobi, Kozma 2. Edző: Merim Mehmedovic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–3. 5. p.: 17–5. 8. p: 21–10. 12. p.: 33–18. 15. p.: 43–20. 18. p.: 50–24. 22. p.: 61–26. 25. p.: 72–29. 28. p.: 83–34. 32. p.: 91–39. 35. p: 96–41. 38. p.: 106–46
Dzunics Braniszlav:
– Megbeszéltük, hogy ezt a meccset teljes erőbedobással fogjuk lejátszani. Bár az ilyen nagy különbség talán nem reális, de csak gratulálni tudok a csapatomnak, a fiúk megfelelően álltak hozzá a mérkőzéshez.
Merim Mehmedovic: – Nagyon jó, minőségi játékosokkal összerakott csapat a Fehérvár, amely nem sok teret engedett számunkra. Tudtam, hogy a játék tempójával lesz problémánk, sajnos rosszkor jöttünk, mert az Alba lendületben van a nemzetközi kupameccsek miatt.

1. Zalakerámia ZTE KK 4 4 295–241 1.000
2. Pécsi VSK-Veolia 5 4 1 429–365 0.900
3. Szolnoki Olaj KK 4 3 1 359–310 0.875
4. Alba Fehérvár 5 3 2 412–378 0.800
5. Egis Körmend 5 3 2 416–401 0.800
6. Atomerőmű SE 4 2 2 334–300 0.750
7. Falco-Vulcano Szombathely 4 2 2 306–309 0.750
8. DEAC 4 2 2 310–323 0.750