Férfi kosár NB I: egy ponttal nyert az Alba; nem hibázott az Olaj

2018.04.14. 20:08
Az éllovas Szolnoki Olaj magabiztos, 88–77-es győzelmet aratott a KTE-Duna Aszfalt ellen a férfi kosárlabda NB I középszakaszának 3. fordulójában.
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE! (FOTÓK: KONCZ GYÖRGY)

A címvédő Alba az előző szezon döntőjének „visszavágójaként” óriási mérkőzést játszott a Szombathellyel – a felek szinte végig fej fej mellett haladtak, a végjátékot viszont a hazaiak bírták jobban, s végül 71–70-re nyertek.

Az Alba legeredményesebb játékosa a 15 pontos Trevis Simpson volt.

Az éllovas Szolnoki Olaj 88–77-re diadalmaskodott a KTE-Duna Aszfalt ellen.

KOSÁRLABDA
Férfi NB I
Középszakasz
Felsőház, 3. forduló
SZOLNOKI OLAJ KK
KTE-DUNA ASZFALT 88–77 (27–13, 23–20, 20–20, 18–24)
Szolnok, 1050 néző. V:
Cziffra, Pálla, Boros T.
SZOLNOK:
PERRY 13/9, Vojvoda 4, Rudner 6/6, Ford 12/9, ANDRIC 14. Csere: Browning 5/3, TÓTH Á. 13, MILOSEVICS 14/6, Kovács P. 7/3, Tóth Z., Polyák. Edző: Dragan Alekszics
KECSKEMÉT: Pongó Máté 13/9, THOMPSON 18/3, Djeraszimovics 5, Dramicsanyin 5/3, Karahodzsics 5. Csere: WITTMANN 11/9, MOLNÁR M. 9/3, Horváth K.8/6, Molnár D. 3/3. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–5. 8. p.: 22–7. 14. p.: 33–18. 18. p.: 44–29. 25. p.: 60–40. 29. p.: 66–53. 35. p.: 81–71. 38. p.: 81–77
Kipontozódott: Karahodzsics (38. p.)
Kiállítva: Dramicsanyin (két sportszerűtlen hiba után, 10. p.)
Dragan Alekszics:
– Nehéz sorozat közepette vagyunk, és ezért megpróbáltuk elosztani a játékperceket, és mindenki kapott lehetőséget a kosárlabdára. A végén sajnos lelassult a játékunk, de sikerült legyőznünk a jól játszó Kecskemétet, így nyugodtan készülhetünk a Fehérvár elleni szerdai rangadóra.
Forray Gábor:
– Megérdemelten nyert a szolnoki csapat. A mi együttesünk két kezdő játékosunk elvesztése után is talpra állt, mindent bizonyítva, hogy van tartása, épp ezért büszke vagyok rájuk. A végén pedig megnehezítettük a Szolnok dolgát.

ALBA FEHÉRVÁR–FALCO–VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 71–70 (23–20, 14–11, 18–21, 16–18)
Székesfehérvár, 1500 néző V: Cziffra, Ádám, Frányó
FEHÉRVÁR: HILL 13, SIMPSON 15/3, POINTER 14, Lóránt 4, Keller Á. 4. Csere: Harris 3, Kovács Á. 3, Horton 8, Filipovics 7/3, Keller I.. Edző: Dzunics Braniszlav
FALCO: GOVENS 21/3, PERL 15/6, Váradi B. 8, BORISZOV 16/9, Tóth N. 4. Csere: Norfleet 2, Pusztahvar 4. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–7. 5. p.: 9–7. 8. p: 15–15. 12. p.: 23–21. 15. p.: 31–27. 18. p.: 35–29. 22. p.: 41–31. 25. p.: 48–37. 28. p.: 52–49. 32. p.: 59–52. 35. p: 59–58. 38. p.: 65–64
Kipontozódott: Hill (38. p.)
Kiállítva: Govens (40. p.)
Dzunics Braniszlav:
– Egylabdás mérkőzés lett ismét, amelyből mi kerültünk ki győztesen. Ez elsősorban az utolsó percek védekezésének volt leginkább köszönhető.
Szrecsko Szekulovics: – Mindig nehéz meccset játszunk Fehérváron, nálunk kissé zavaró volt Steve Taylor hiánya centerben, kevesebbet tudtam a csapatot rotálni. Az első félidőben nagyon rosszul dobtunk tizenegy próbálkozásunkból csak egy ment be, a szünet után már feljavultunk, és a végé egy labda döntött, akárcsak a legutóbbi fehérvári meccsen. Sajnálom a vereséget, de azt hiszem, hogy jó úton járunk, most is közel álltunk ahhoz, hogy nyerjünk.

Középház, 3. forduló
ATOMERŐMŰ SE–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 68–59
(24–15,17–16,14–17,13–11)
Paks, 600
néző. V: Benczur T., Farkas G., Hervay T.
PAKS:
Ruják 8, HINDS 14/6, Barnies 3/3, EILINGSFELD 14/6, Guinn 6/3. Csere: TARRANT 12/6, MEDVE 9/6, Garamvölgyi, Gulyás M. 2. Edző: Schmidt Béla
SZEGED:
Boltics 5/3, Wirth 8/6, Csirics 6, JUHOS 16, SULOVICS 12. Csere: VÁGVÖLGYI 12/6, Kovács Á. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 5. p.:
7–7. 10. p.: 24–15. 15. p.: 32–21. 20. p.: 41–31. 25. p.: 50–40. 30. p.: 55–48. 35. p.: 61–56. 40. p.: 68–59
Schmidt Béla: –
Örülünk a győzelemnek, fontos meccs volt. A Szeged a palánk alatt jól játszik, de szerencsére most gyengébben dobtak. Próbáltunk nyomást helyezni rájuk, és jól szedtük a lepattanókat. Még hiányzik a gyilkos ösztön, de büszke vagyok a fiúkra.
Kiss Zsolt (másodedző): –
Megérdemelten győzött az ellenfél. Az egész meccsen futottunk az eredmény után, kétszer sikerült felzárkóznunk, de mindig megújult az ASE. Dicséret jár a csapatomnak, mert nagy akarattal játszott annak ellenére, hogy hátrányban voltunk.

Alsóház, 2. forduló
SOPRON KC
JP AUTO–JKSE 77–91 (18–30, 30–22, 19–18, 10–21)
Sopron, 600 néző. V: Földházi, Balogh, Rácz
SOPRON:
PARKER 22/9, Duvnjak, El-Amin 13/3, HENDERSON 22/6, Tóth G. 5/3. Csere: Mészáros 9/3, Bagó, Takács 6/6. Másodedző: Horváth Szabolcs
JÁSZBERÉNY:
NELSON 21/6, Rakics 10/6, Wallace 8/6, LUCIC 15/3, SEJFIC 23. Csere: Kerpel-Frónius 4/3, Cseh 10, Bazsó. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása.
3. perc: 3–4. 6. p.: 7–15. 9. p.: 18–27. 13.
p.: 29–38. 16. p.: 36–46. 19. p.: 48–50. 23. p.: 53–53. 27. p.: 59–65.
Nikola Lazics:
Fontos találkozót nyertünk meg vendégként Sopronban.
A második félidőben voltunk a jobbak, és kihasználtuk a hazaiak
centerének hiányát. A negyedik negyedben fegyelmezetten megőriztük
előnyünket és besöpörtük a fontos bajnoki pontokat.

MAFCDEAC 60–76 (19–18, 11–10, 11–25, 19–23)
Gabányi-sportcsarnok, 1000
néző. V: Kapitány, Török R., Kulcsár
MAFC
: Hot 11/3, FODOR M. 14/6, McCray 10, Djukics 17/3, Cvetkovics 6/3. Csere: Lakits 2, Misek, Peringer. Edző: Garai Péter
DEBRECEN: MARTINICS 20/12, Jones 7, Lilov 9/3, BOGNÁR K. 11, ARMWOOD 13. Csere: LAUDERDALE 6, Velkey 2, Molnár A. 8/6. Edző: Berényi Sándor
Az eredmény alakulása: 4. p.: 9–7. 8. p.: 14–17. 13. p.: 22–24. 17. p.: 26–25. 23. p.: 33–36. 28. p.: 37–45. 34. p.: 51–59. 38. p.: 57–67
Kipontozódott: Bognár K. (37. p.), McCray (38.p.)
Garai Péter: –
Mi ugyanazt játszottuk, amit Jászberényben és Debrecenben is amikor nyertünk, egyszerűen ma bedeszkázták a gyűrűt. Rossz dobások még rosszabb dobásokat szültek, elbizonytalanodtunk és ezáltal megbüntettük magunkat. Már a ziccereket is kihagytuk. Hatvan ponttal nem lehet nyerni.
Berényi Sándor: – A félidőben meg kellett nyugtatni a csapatot, mert a nagyon rossz játék után is közel voltunk a MAFC-hoz. Az első félidőben rettentően szenvedtünk a mezőnydobásokkal a legüresebb helyzeteket is kihagytuk és csak arra volt szükség, hogy megnyugodjunk. A lepattanókkal és a védekezésünkkel alapvetően nem volt gond. Hozzá kell tennem, hogy a MAFC sem dobott jól az első félidőben. Azt gondolom, hogy a szünet után jól reagáltunk az ellenfél védekezésváltásaira és megérdemelten nyertünk.