Férfi kosár NB I: ébredezik a címvédő; újra nyert a Szolnok

2017.11.04. 20:00
A Szolnok hazai pályán fölényesen, 85–58-ra felülmúlta a sereghajtó Jászberényt a férfi kosárlabda NB I 7. fordulójának szombati játéknapján, így továbbra is hibátlan teljesítménnyel áll a tabella élén. Az eddig gyengélkedő címvédő, az Alba Fehérvár fontos mérkőzést nyert meg Kecskeméten, a Körmend érvényesítette a papírformát a ZTE elleni presztízscsatában, az újonc DEAC meglepetésre győzött Kaposváron, a régóta nyeretlen MAFC remek második félidővel leiskolázta a PVSK-t, míg a záró meccs Falco-sikert hozott Sopronban.
A körmendi Csorvási Milán dobását Szabó Zsolt (5) próbálja blokkolni (Fotó: Szendi Péter)

SZOLNOK–JÁSZBERÉNY 85–58

A mezőny egyetlen veretlen csapata fogadta az egyetlen nyeretlent, és a különbség a harmadik negyedtől megkérdőjelezhetetlenné vált: az Olaj 7–2-vel meglépett a magát addig remekül tartó vendégétől, majd az utolsó játékrész elejét is alaposan megnyomta. Nem volt kérdés, hogy a hatodik meccsen meglesz a hatodik győzelem is.

SZOLNOKI OLAJ KK–JP AUTO JKSE 85–58 (20–14, 15–15, 23–13, 27–16)
Szolnok, 1179
néző. V: Győrffy, Jakab L., Hervay
SZOLNOK: Perry 8, Phillip 10, Polyák 3, MILOSEVICS 11, Tóth Á. 2. Csere: ANDRIC 10, VOJVODA 13, Kovács P. 5/3, FORD 15/9, Tóth Z. 8/3. Edző: Dragan Alekszics
JÁSZBERÉNY: RAKICS 13/6, Wallace 10/6, Kerpel-Fronius B. 5/3, Lucsics 4/3, SEJFIC 12. Csere: Cseh 9, Molnár M. 5/3, Szigedi. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–6. 8. p.: 16–12. 14. p.: 27–23. 18. p.: 31–28. 24. p.: 44–34. 28. p.: 54–37. 34. p.: 70–46. 38. p.: 78–56
Kipontozódott: Lucsics (27. p.), Kerpel-Fronius B. (36. p.), Wallace (37. p.), Tóth Á. (38. p.)
Dragan Alekszics:
– A hétközi, Nyizsnyij Novgorod elleni kupamérkőzés után nehezen pörögtünk fel a meccs első részében, a második félidőben viszont már jó ritmusban támadtunk és agresszívan védekeztünk. Azt gondolom, teljesen megérdemelten győztük le megyei riválisunkat.
Nikola Lazics: – Csak az első félidőben tudtuk tartani a lépést a szolnoki csapattal. A másodikban sajnos már nem tudtuk követni, sok volt az eladott labdánk, pontatlanul is játszottunk. A Szolnok megmutatta, miért is a mezőny egyetlen veretlen együttese, és miért szerepel jól a nemzetközi kupában.

KTE-DUNA ASZFALT–ALBA FEHÉRVÁR 75–89

A szezont csapnivalóan kezdő Alba Fehérvár nagyon összeszedetten játszott, az első negyedben meglépett (8–21) – a 32 pontig jutó Trevis Simpson első négy triplája mind beakadt –, és az akkor megszerzett előny legfeljebb apadt, el egyszer sem fogyott.

KTE-DUNA ASZFALT–ALBA FEHÉRVÁR 75–89 (19–23, 17–18, 21–25, 18–23)
Kecskemét, 600
néző. V: Papp P., Praksch, Pozsonyi
KECSKEMÉT: Pongó Máté 2, THOMPSON 21/12, Djeraszimovics 12, Dramicsanin 3/3, KARAHODZSICS 14. Csere: Wittmann 9/3, Molnár M. 8, Pongó Martin 6. Edző: Forray Gábor
FEHÉRVÁR: Hill 14/3, SIMPSON 32/15, HARRIS 9, Lóránt 9, KELLER Á. 12/3. Csere: Fenner 3, Kovács Á. 8, Horton, Keller I. 2, Filipovity. Edző: Dzunics Braniszlav
Kipontozódott: Hill (39. p.)
Forray Gábor:
– Szenzációsan kezdett a Fehérvár, remekül triplázott. Többször felzárkóztunk, de az Alba van annyira jó csapat, hogy a megszerzett nagy előnyét ne tékozolja el. Szerettünk volna bravúrt elérni, ám sajnos nem sikerült.
Dzunics Braniszlav: – Sokkal jobban játszottunk, mint az utóbbi meccseken. Támadásban összeszedettek voltunk, Trevis Simpson remek dobóformája rengeteget segített rajtunk. Kézben tartottuk a mérkőzést, megérdemelten nyertünk.

KÖRMEND–ZTE 81–69

A vasiak hosszabbításos európai kupameccsel a lábukban várták a hármas győzelmi sorozatból érkező ZTE-t, de ettől csak az első negyed lett szoros. A nagyszünetben már 15-tel vezettek a pontosabban dobó és hatékonyabban lepattanózó körmendiek, a fordulás után volt közte húsz is – a végjátékban a zalaiak csak kozmetikázni tudtak az eredményen.

EGIS KÖRMEND–ZALAKERÁMIA ZTE KK 81–69 (17–13, 25–14, 21–17, 18–25)
Körmend, 2000
néző. V: Földházi, Tőzsér, Mészáros
KÖRMEND: Wright 11/6, HOLLINS 12, Ferencz 5/3, DAVIS 11, Horti 2. Csere: TUOYO 13/3, Csorvási 8, Fanning 7/3, Halász 5/3, Németh 5/3, Bán 2. Edző: Gasper Potocnik
ZTE: VAUGHN 21/12, Horváth Á. 6/6, Benke 18/6, Szabó Zs., RADIC 19. Csere: Mohácsi 1, Jeffers 4, Kis. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–2. 7. p.: 11–11. 12. p.: 19–13. 16. p.: 33–23. 18. p.: 37–24. 24. p.: 50–34. 27. p.: 58–41. 34. p.: 71–57. 37. p.: 79–62
Gasper Potocnik:
– Elégedett vagyok csapatom teljesítményével, a találkozó nagy részében kontrolláltuk a játékot, jól védekeztünk és keményen küzdöttünk. A negyedik negyedben egy időre elvesztettük a ritmust, de a győzelmünk nem forgott veszélyben.
Bencze Tamás: – Tudtuk, hogy ellenfelünk nagyszerű csapat, amit ezúttal is bizonyított. Az első félidőben csak részben tudtuk megvalósítani mindazt, amit elterveztünk, támadásban sokat hibáztunk és határozatlanok voltunk. A második félidőben keményen harcoltunk, voltak biztató időszakaink, de ezt a Körmendet ekkora hátrányból nem lehet legyőzni.

SOPRON–FALCO 65–83

Jól kezdett a Sopron, azonban a Falco is hamar lábra kapott, és a második negyedben, 24–24 után Perl Zoltán 20–4-es rohamot vezényelt – innentől fogva a hazaiak nagyon sokszor azért küzdöttek, hogy legalább húszon belülre kerüljenek.

SOPRON KC–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 65–83 (22–14, 6–30, 14–17, 23–22)
Sopron, 1600
néző. V: Farkas, Söjtöry, Vida J.
SOPRON: Greene 6/3, Duvnjak 7/6, Autrey, Zagorac 10/3, WATKINS 20. Csere: Dénes, Mészáros 8/3, Takács 8/6, Kántor 1, Élő 2, Polgárdy, Bagó 3/3. Edző: Váradi Kornél
SZOMBATHELY: GOVENS 16/12, VÁRADI B. 15/6, PERL 22/6, Pusztahvar 5/3, Tóth N. 9. Csere: Boriszov 10/6, Zsigeranovics 4, Dancsecs, Kucsora, Kovács B., Durázi 2. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–6. 6. p.: 17–9. 9. p.: 20–14. 13. p.: 24–20. 15. p.: 24–29. 18. p.: 26–38. 23. p.: 33–51. 26. p.: 34–59. 33. p.: 43–68. 36. p.: 53–78. 38. p.: 58–81
Váradi Kornél:
– Próbáltunk felkészülni a Falco ellen, de ez sajnos nem úgy sikerült, ahogy elterveztük. Hétről hétre ugyanazokat a hibákat követjük el, amiket sürgősen ki kell javítanunk a jobb szereplés érdekében.
Szrecsko Szekulovics: – Sok meccset játszottunk Sopronban, és ezúttal sikerült szaporítani győzelmeink számát. Úgy érzem, egyre jobb teljesítményt nyújt a gárda, támadásban és védekezésben is hoztuk begyakorolt figuráinkat, ami sikerre vezette a csapatot.

KAPOSVÁR–DEAC 69–75

Eddig egy veresége volt a Kaposvárnak, esélyese volt a mérkőzésnek, de nem volt képes meglépni ellenfelétől. Az első három negyedben hol az egyik, hol a másik csapat mutatta meg, hogy nincs ledolgozhatatlan hátrány, mígnem a befejező tíz percben a triplákat bátran és kellő pontossággal elengedő újonc már győzelmet érő fórt kovácsolt.

KAPOSVÁRI KK–DEBRECENI EAC 69–75 (16–16, 18–18, 19–19, 16–22)
Kaposvár, 950
néző. V: Benczur T., Török R., Radnóti
KAPOSVÁR: Dunn 14, Evans 6, Ivosev 6/6, HENDLEIN 13, SPICA 28. Csere: Baki 2, Hock, Bogdán B. Edző: Fekete Ádám
DEBRECEN: JONES 12/3, LILOV 20/6, Molnár A. 8/6, Farkas 12/6, ARMWOOD 15. Csere: Lajsz, Velkey 5/3, Kósa 3/3, Opre. Edző: Berényi Sándor
Kipontozódott: Ivosev (40. p.)
Fekete Ádám:
– Megérdemelten nyert a Debrecen, gratulálok. Kihasználta, hogy mi ezúttal támadásban és védekezésben is nagyon gyenge napot fogtunk ki. Tanulnunk kell a hibáinkból, és meg kell találnunk gyenge teljesítményünk okait, mert nem ez csapatunk igazi arca.
Berényi Sándor: – Nagyon jó együttest sikerült legyőznünk. Bejöttek az elképzeléseink, ráadásul néhány extra dobásunk bizonyította, hogy vagány kosarasokból áll a csapatunk. A szabad labdákért és a lepattanókért is óriási csatát vívtunk, ez volt győzelmünk egyik kulcsa.

MAFC–PVSK 95–65

Zsinórban öt mérkőzést veszített a MAFC, ennek a szomorú szériának sikerült véget vetnie az elképesztően jól sikerült második félidővel. A fővárosiak döntő fölényben voltak a palánkok alatt (46–30), és a második félidei dobószázalékukra sem lehetett panasz – meglepően nagy különbséggel lett meg szezonbeli második győzelmük.

MAFC–PVSK-VEOLIA 95–65 (16–16, 25–21, 27–14, 27–14)
Gabányi-sportcsarnok, 700
néző. V: Cziffra, Balog Gy., Balogh Gy.
MAFC: HOT 19/9, Lakits, Misek 10, CVETKOVICS 16/3, DAVIS 17/9. Csere: NEIGHBOUR 25/6, Debreceni, Fodor M. 8/6. Edző: Jovica Arszics
PÉCS: DURHAM 21/12, Supola 3/3, Antóni 8/6, Budimir 13/6, Sarlija 3. Csere: Djukics 10/6, Simon K., Bíró O. 3/3, Harazin 4. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–10. 8. p.: 15–13. 14. p.: 28–27. 17. p.: 33–30. 22. p.: 49–39. 27. p.: 58–51. 29. p.: 63–51. 32. p.: 72–53. 39. p.: 91–65
Jovica Arszics:
– Először játszottunk ebben a felállásban, így ellenfelünk nem tudott felkészülni belőlünk. Sajnos rövid a kispadunk, így nehéz megtalálni az ideális összetételt, de ma sikerült. Tökéletesen teljesítettünk mind támadásban, mind védekezésben. Győzelmünket megalapozta a sok szerzett támadólepattanó, és jól találtuk meg magas embereinket az elváltásokat követően. Jó szellemben játszottunk! Hasonló újításokra lesz szükségünk a továbbiakban, hogy meccseket tudjunk nyerni.
Csirke Ferenc: – Nem vagyunk topcsapat, és sajnos meglátszott rajtunk, hogy két hete nem játszottunk. Sok pontot kaptunk, ez betudható annak is, hogy külső dobásaink többsége sikertelen volt. Fejben nem álltunk készen a találkozóra, az elején a MAFC sorban szedte a támadólepattanókat, amelyekből sok pontot dobott. Ezt nem szabad megengednünk a következő meccseken.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
7. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Egis Körmend
–Zalakerámia ZTE KK 81–69 (17–13, 25–14, 21–17, 18–25)
Kaposvári KK–DEAC 69–75 (16–16, 18–18, 19–19, 16–22)
KTE-Duna Aszfalt–Alba Fehérvár 75–89 (19–23, 17–18, 21–25, 18–23)
MAFC–Pécsi VSK-VEOLIA 95–65 (16–16, 25–21, 27–14, 27–14)
Szolnoki Olaj KK
–JP Auto-JKSE 85–58 (20–14, 15–15, 23–13, 27–16)
Sopron KC–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 65–83 (22–14, 6–30, 14–17, 23–22)