Férfi kosár NB I: az utolsó másodpercek döntöttek Debrecenben

2018.09.28. 20:10
Az utolsó pillanatokig kiélezett mérkőzést játszott egymással a DEAC és az Egis Körmend a férfi kosárlabda-bajnokság első fordulójában, előbbi nyert 4 ponttal.

Az Egis Körmend, mint előző évad negyedik helyezettje, esélyesként látogatott a 2017–2018-as szezont csupán az alsóházban záró DEAC otthonába. Ennek ellenére az első negyedet a hazaiak nyerték meg 23–16-ra. A második játékrész már sokkal inkább a körmendi tervek szerint alakult, hét ponttal a vendégek bizonyultak jobbnak, ami a nagyszünetre egyenlítést ért (40–40).

A harmadik periódus ismét a DEAC-é lett, ezúttal négy ponttal. A Körmend az utolsó felvonásban többször is közel került az egyenlítéshez, de a hazai együttes egy-két pontot mindvégig megőrzött az előnyéből. Nyolc másodperccel a vége előtt a labdaszerzés reményében, kétpontos hátránynál faultolt a Körmend, a DEAC viszont mindkét büntetőjét bedobta, ezzel pedig eldöntötte a találkozót (82–78).

Azt követően, hogy az előző kiírásban oda-vissza kikapott a Körmendtől, ezúttal nyert, és hazai pályán győzelemmel rajtolt a debreceni együttes.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
1. FORDULÓ
DEAC–EGIS KÖRMEND 82–78
(23–16, 15–24, 19–13, 25–25)
Debrecen, 1200 néző.V: Tőzser, Molnár, Vida
DEAC: Dugat 7, Manigat 11/3, BORISZOV 28/9, Bognár 4, Amigo 6; POLYÁK 8/3, Omenaka 6, Ramstedt 3, VELKEY 9/9. Edző: Berényi Sándor
KÖRMEND:
MCNEAILL Jr. 11, PRICE 23/12, Bradford 7/6, Hammonds 4, Bergstedt 11; FERENCZ 13/6, Németh Á.3/3, Csorvási 6, Lajsz. Edző:Antonisz Konsztantinidesz
Az eredmény alakulása. 4.perc: 1–8. 6.p.:10–10. 8.p.:15–10. 13.p.: 23–24. 17.p.: 27–37. 20.p.: 38–40. 22.p.: 46–45. 28.p.: 50–50. 32.p.: 61–57. 36.p.: 71–65. 38.p.: 77–70
Kipontozódott:
Ferencz (40.p.), Csorvási (40.p.)
Kizárva:
Antonisz Konsztantinidesz (20.p.)
Berényi Sándor:
–Rendkívül férfias küzdelem folyt a pályán. Többnyire kontrolláltuk a mérkőzést, viszont az agresszív védekezéssel sokszor meggyűlt a bajunk, nem mindig tudtuk a játékainkat játszani. Úgy gondolom, ennél is több van a csapatban. Boldogok vagyunk, hiszen a bajnokság egyik esélyesét sikerült legyőznünk.
Antonisz Konsztantinidesz:– Hazai pályán minden edző elmondhatja a véleményét, viszont ha én ugyanezt teszem, mikor idegenben játszunk, rendre megbüntetnek érte. Sajnálom, hogy a gyenge játékvezetés döntötte el a forduló rangadóját. A csapatomat tekintve a védekezésünk a második félidőre szétesett, túl sok lepattanót engedélyeztünk az ellenfelünknek, aki meg is büntetett minket, könnyű kosaraival a maga javára billentette a mérleg nyelvét.