Férfi kosár NB I: az Atomerőmű megszenvedett a Sopronnal

2016.03.05. 18:22
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság 22. fordulójában a listavezető Atomerőmű megszenvedett a Sopronnal, és házigazdaként csak három ponttal tudta igazolni papírforma fölényét a vendégekkel szemben. A Körmend a MAFC vendégeként győzött, a Jászberény a Nyíregyháza otthonában nyert, így a sereghajtó pontszámban beérte legyőzött ellenfelét.

FÉRFI KOSÁRLABDA
NB I, 22. FORDULÓ

ATOMERŐMŰ SE–SOPRON KC 72–69 (15–31, 15–23, 15–8, 27–7)
Paks, 800
néző. V: Kapitány, Szabó G., Pozsonyi
ATOMERŐMŰ: DUNN 14/3, Robinson , BARNIES 17/3, Eilingsfeld, Tóth Á. 4. Cs: Kovács Á. 3/3, WATKINS 20, Will, FOMIN 10, Medve 4. Edző: Schmidt Béla
SOPRON: LAROCHE 12, Tiggs 12/6, Takács N., Taylor 5, BAVCIC 22/6. Cs: Rancic 5/3, Ruják A. 4, Tóth G. 9/6, Dénes G. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása: 3. p.: 0–9. 7. p.: 8–19. 12. p.: 18–33. 16. p.: 24–45. 23. p.: 34–58. 28. p.: 42–62. 32. p.: 50–62. 36. p.: 58–64. 39. p.: 69–67.
Kipontozódott: Taylor (40. p.)
Schmidt Béla:
– Ilyen gyatra első félidő után nem sokat adtam volna a győzelemért. A szünetben arra kértem a fiúkat, ébredjünk fel, mert különösen a védekezésünk nagyon gyenge volt. A második félidőben nem tehettünk mást, átálltunk zónára, s elkezdtünk zárkózni. Az ellenfélnek nem ízlett ez a fajta védekezés, sikerült fordítani és egy kis szerencsével megszereztük a győzelmet.
Sabáli Balázs: – Nehéz megszólalni egy ilyen mérkőzés után. A hazaiak szó szerint kiharcolták a győzelmet. Az első félidőben mondhatni álomszerűen játszottunk, ugyanakkor számomra is érthetetlen, hogy így el tudtunk akadni a fordulást követően. Nem is a kihagyott dobásokkal volt a probléma, sokkal inkább azzal, hogy tizennégy labdát adtunk el, ebből tízet az utolsó tíz percben.

MAFC–EGIS KÖRMEND 85–90 (22–26, 23–15, 17–23, 23–26)
Gabányi-sportcsarnok, 800
néző. V: Győrffy, Török R., Minár
MAFC: Smith 16/3, Misek 3/3, ANDERSON 26/12, KOVÁCS ÁDÁM 21/3, JOHNSON 9. Cs: Mócsán 7/6, Nwakamma 3, Tursics. Edző: Garai Péter
KÖRMEND: PETTY 16/3, MCKINNEY 18/6, CHANNELS 23/3, Tóth N. 5/3, DUINKER 21/3. Cs: Farkas A. 4, Lakosa Zs. 3/3, Ferencz. Edző: Teo Cizmic
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–11. 7. p.: 17–18. 14. p.: 34–34. 18. p.: 39–38. 24. p.: 52–48. 28. p.: 59–61. 33. p.: 67–70. 38. p.: 77–79
Kipontozódott: Kovács Ádám (40. p.)
Garai Péter:
– Ünnep volt a budapesti kosárlabdának, hogy a friss kupagyőztest láthattuk vendégül. Sajnos Smith a derekára esett az első félidőben, s ez meglátszott a szünet utáni játékán.
Teo Cizmic: – Elismerésem ellenfelünk edzőjének, aki a meccsen és csapatában a fiatalokkal egyaránt remek munkát végzett. A mi játékosaink is sokat dolgoztak, tettek a sikerért. A felsőházért, a legjobb öt közé jutásért játszunk, minden meccsen nagy a nyomás rajtunk, nagyon örülök, hogy sikerült nyernünk.

Paks, 800

MARSO-NYÍREGYHÁZA–JP-TOP COP JÁSZBERÉNYI KSE 69–74 (16–20, 16–17, 19–17, 18–20)
Nyíregyháza, 300
néző. V: Pálla, Boros T., Kulcsár T.
NYÍREGYHÁZA: Savic 4, Unruh 18/12, Miller 9/3, Ware 12, Krsztanovics 18/3. Cs: Nagy K., Bus I. 8/6, Kósa T. Szakmai igazgató: Sitku Ernő
JÁSZBERÉNY: RAKICS 17/6, Caffey 5/3, Horváth Á. 3/3, Dramicsanin 6/3, SHERMAN 29. Cs: Cohn 14, Soós G., Cseh Gy. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–0. 4. p.: 4–7. 8. p.: 12–11. 9. p.: 12–18. 12. p.: 18–24. 14. p.: 26–26. 19. p.: 28–35. 23. p.: 36–44. 24. p.: 42–44. 29. p.: 45–52. 30. p.: 51–52. 31. p.: 51–57. 33. p.: 56–57. 36. p.: 62–62. 38. p.: 62–65. 39. p.: 65–69. 40. p.: 69–70
Sitku Ernő:
– Mintha nem is az életünkért küzdöttünk volna, olyan álmosan kosárlabdáztunk, nem értem az okát. Végig futottunk az eredmény után, de egyszer sem tudtuk átvenni a vezetést, ami pedig az utolsó támadásunknál történt, az jól példázta az egész szezonunkat.
Szrecsko Szekulovics: – Nagyon jól védekeztünk, ez volt a kulcs, illetve az, hogy egyszer sem adtuk ki a kezünkből az előnyt. A fontos alsóházi meccsen jól játszottunk és végig vezettünk.