Férfi kosár NB I: az ASE továbbra is verhetetlen otthon

2013.01.10. 20:31
Megőrizte hibátlan hazai mérlegét az Atomerőmű SE a férfi kosárlabda NB I-ben: a paksiak a szombathelyi Falco 85–65-ös legyőzésével szerezték meg nyolcadik győzelmüket saját csarnokukban, a 16. forduló nyitó mérkőzésén.

A szombathelyiek már az első negyedben tízpontos hátrányba kerültek, így csak futottak az eredmény után, nem sok sikerrel. A különbség nagyszünetben tizenegy pont volt, és az utoljára 8–9-nél vezető Falco csak egyszer tudott tíz ponton belülre kerülni. 63–55 után azonban megint az ASE percei következtek, a hazaiak fokozatosan elhúztak, és magabiztosan győztek.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 16. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ SE–SZOVA-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY 85–65 (23–13, 23–22, 21–20, 18–10)
Paks, 1000 néző. Vezette: Kapitány, Benczur, Hegedűs
PAKS: L. WILLIAMS 12, LEVY 22, VOJVODA 18/9, Kámán 7/3, Tóth Á. 7. Csere: Kovács Á. 4, Idlet 12, Eilingsfeld 3/3
SZOMBATHELY: Kálmán 2, Rubin 10, Will, Ivosev 15, Zagorac 15/3. Csere: JANCSIKIN 15/9, Simon L., Harazin 4, Váradi B. 4, Szanati
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–0. 5. p.: 5–9. 7. p.: 16–9. 10. p.: 23–13. 13. p.: 30–17. 15. p.: 32–24. 20. p.: 46–35. 22. p.: 50–35. 29. p.: 63–55. 30. p.: 67–55. 36. p.: 77–61
Kipontozódott: Idlet (35. p.), Ivosev (39. p.)
Enrique García Gutiérrez: – Nagy szükségünk volt a győzelemre a zalaegerszegi vereségünk után. Sok a sérültünk, új játékosunk is van, így nagyon örülök, hogy a karácsonyi ünnepek utáni első tétmérkőzésünkön, nehéz ellenfél ellen tudtunk javítani a saját helyzetünkön.
Bencze Tamás: – Nem tudok mást tenni, mint gratulálni a paksiaknak. Az első negyedben veszítettük el a meccset, amikor kilenc ötös vezetésünk után rengeteg ziccert rontva tízpontos hátrányba kerültünk. Ezt a különbséget cipeltük magunkkal végig. Ennyi kihagyott helyzettel, ilyen dobószázalékkal nem is lehet partiban lenni.