Férfi kosár NB I: az Alba otthonában tudott nyerni a PVSK

2018.09.28. 22:09
Bravúrgyőzelemmel kezdett a Pécs (Fotó: Micheller Szilvia)
Bravúrgyőzelemmel rajtolt a Pécsi VSK, amely tizenhét pontos sikert ért el az Alba Fehérvár ellen a férfi kosárlabda NB I első játéknapján.

Az előző szezon bronzérmese hazai pályán azzal a Péccsel találkozott a 2018–2019-es évad első mérkőzésén, amelyet a rájátszásban, a legjobb nyolc között simán, kettős győzelemmel búcsúztatott a legutóbbi találkozójukkor.

Az új bajnokság azonban koránt sem indult ilyen jól az Alba Fehérvár számára. Már az első negyed is kifejezetten szoros játékot és csupán egypontos hazai fórt hozott (20–19). A második játékrészt aztán három ponttal már a pécsiek nyerték, ezzel a nagyszünetben 37–35-ös vendégvezetés állt az Alba Regia Sportcsarnok eredményjelzőjén.

Fordulás után is kitartott a PVSK lendülete, amely a harmadik negyedet ugyan elveszítette (60–60), az utolsó játékrész első perceiben ismét előnybe került, amit aztán nemhogy megőrzött, hanem az egyre elkeseredettebben támadó Alba hibáit kihasználva tíz pont fölé is tornászott (71–88).

FÉRFI KOSÁRLABDA NBI
1. FORDULÓ

ALBA FEHÉRVÁR–PVSK-VEOLIA
71–88(20–19, 15–18, 25–21, 11–28)
Székesfehérvár, 1500 néző. V: Győrffy, Frányó, dr. Mészáros B.
FEHÉRVÁR: Cartwright 3, Filipovity 2, Freeman 15/6, Heath 12/3, LÓRÁNT 19/3; BOYKINS 15/9, Bullock 3/3, Tóth P. 2, Varga M., Takács M, Edző: Dzunics Braniszlav.
PVSK: PONGÓ MÁTÉ 9/3, TAYLOR 20/3, CSIRICS 24/9, BUDIMIR 25/12, Horti 8; Antóni 2, Olasz, Bíró, Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 5. p.: 5–5. 8. p.: 15–14. 12. p.: 22–19. 15. p.: 30–23. 18. p.: 30–33. 22. p.: 40–42. 25. p.: 46–49. 28. p.: 52–53. 32. p.: 61–63. 35. p: 61–72. 38. p.: 67–77.
Kipontozódott: Taylor (34. p.)
MESTERMÉRLEG:
Dzunics Braniszlav: –
Megérdemelten nyert a Pécs, azért tudtak győzni, mert összeszedettebbek voltak támadásban és védekezésben egyaránt. Az egész meccsen harcoltunk, próbáltuk megtalálni a ritmust, de nem sikerült. A negyedik negyedben teljesen csődbe mentünk, sok volt az eladott labdánk, és támadásban az egyéni próbálkozások se jöttek össze, valamint nem tudtuk megállítani a Pécs kulcsembereit.
Csirke Ferenc: –
Csak gratulálni tudok a csapatomnak, büszke vagyok rájuk, nagyot küzdve tudtunk mérkőzésben maradni a végére. Fontos volt, hogy nem estünk össze a második negyed közepén, amikor három–négy gyors indítás után az Alba elment hét ponttal. Nagyon sok extra dolgot csináltunk, amely eldöntötte a meccset, a második félidőben próbáltunk arra is figyelni, hogy koncentráltabban védekezzünk, és a gyűrű alatt ne kapjuk kosarat. Nem hiszem, hogy ekkora különbség lenne a két csapat között, de örülök annak, hogy ilyen szépen tudtuk elkezdeni a szezont.