Férfi kosár NB I: az Alba Fehérvár kezdheti élről a rájátszást

2017.05.04. 19:56
Izgalmasan alakult a középház középszakaszának utolsó fordulója, hiszen kis túlzással még bármilyen sorrend kialakulhatott volna. A csütörtök esti versenyfutásból az Alba Fehérvár és a Falco KC Szombathely jött ki győztesen.

Alba Fehérvár–Egis KörmendAlba Fehérvár–Egis Körmend

A székesfehérvári együttes volt a legegyszerűbb helyzetben a forduló előtt, hiszen teljes mértékben a saját kezében volt a sorsa, ugyanis győzelme eseten bebiztosíthatta az első helyét.

Ellenfele, a Körmend az utóbbi fordulókban rendre hiányosan szerepelt, sérültjei közül most legalább Terry Allen visszatért. Ha nem is neki köszönhetően, de a vasiak a hetedik percben már 24–15-re vezettek. Nem hagyta annyiban a Fehérvár, még az első negyedben fordított (25–24).

A második tíz percben végig fej fej mellett haladtak a csapatok, a fordulást követően viszont állva hagyta ellenfelét az Alba, hat perc alatt csupán öt pontot kapott. A hazaiak emellett a kosártermeléssel sem álltak – a harmadik negyed végén így 14 pont volt a különbség (77–63).

A Körmend kapaszkodott ugyan, de a hajrát már nem tudta szorossá tenni, a Fehérvár 105–96-ra győzött, ezzel az alapszakasz után a középszakaszt is megnyerte, és az első helyről várhatja a rájátszást, melynek első körében a Kecskeméttel küzd meg.

Az Alba végig pályaelőnyben lehet a rájátszásban (Fotó: Koncz György)

Falco KC Szombathely–Zalakerámia ZTE KK

A ZTE is jó helyzetben vágott neki a Falco elleni meccsének – ugyan az első hely megszerzéséhez a Körmend győzelméért is szurkolnia kellett, de a saját sikerével a második helyen zárhatott.

A 4. percben Emanuel Ubilla hármasával 15–4-re vezetettek a zalaiak, ezután csupán az előző szezonban még Zalaegerszegen játszó Darrin Govens tartotta a csapatát. A második negyedben felébredtek a hazaiak, a 14. percben már náluk volt az előny (26–25) – ezt a játékrészt héttel nyerte a Falco.

A harmadik negyedben megint a vendégek diktálták a tempót, jól céloztak távolról – ebben a periódusban jórészt ők vezettek.

A záró játékrészben aztán óriásit fordult a világ. Hét perccel a vége előtt 73–71-re fordított a Falco, a ZTE teljesen leblokkolt, nem találta az utat a gyűrűhöz, rendre eladta a labdákat, melyet a Szombathely könyörtelenül kihasznált. A vasi gárda 88–80-ra győzött – az alapszakaszban és a középszakaszban sem talált legyőzőre hazai pályán –, így a második helyről várja a folytatást.

A Falco, a Körmend és a Zalaegerszeg is 22-22 sikerrel zárt, így esetükben az egymás elleni minitabella döntött a helyezésekről. A Falco 3–1-es győzelem-vereség mutatóval zárt, őt követi a 2–2-vel végző Körmend, majd az 1–3-as ZTE.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ, 10. FORDULÓ
ALBA FEHÉRVÁR-PUEBLA PLUS–EGIS KÖRMEND 105–96
(25–24, 24–20, 28–19, 28–33)
Székesfehérvár, 2200 néző. V: Papp P., Frányó, Ádám
ALBA FEHÉRVÁR: B. Taylor 8/6, MOHAMMED 22/6, MARKOVICS 15, LÓRÁNT 25/6, KELLER Á. 10. Csere: Shepard 9/3, FARR 16/3, Keller I. Edző: Dzunics Braniszlav
KÖRMEND : GIBBS 22/9, L. SMITH 25/9, Ferencz 15/9, KROMAH 17/15, Csorvási 8. Csere: Allen 9/3, Németh Á. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása: 3. p.: 7–6. 5. p.: 13–11. 8. p: 17–24. 12. p.: 27–26. 15. p.: 36–34. 18. p.: 42–38. 22. p.: 53–44. 25. p.: 59–49. 28. p.: 66–57. 32. p.: 81–70. 35. p: 87–76. 38. p.: 96–85.
Dzunics Braniszlav: — Mindkét csapat főleg támadásban mutatta meg, hogy miért is tart ott jelenleg. Sportszerű, és férfias játékot láthattunk, elsősorban a festékben domináltunk. A harmadik negyedben sikerült rátenni egy lapáttal, erre feltétlenül szükség volt, a negyedik negyedre, pedig teljesen összeállt a védekezésünk.
Gasper Potocnik: — Reális eredmény született, megérdemelte az Alba a győzelmet, és a középszakasz elsőséget, mert egész szezonban a sérülések ellenére is jó teljesítményt nyújtott. Nagyjából egész szezonban problémát okozott, hogy nem voltunk eléggé kemények védekezésben, illetve a kizárásokkal akadt rengeteg gondunk, sok kosarat kaptunk második esélyből is. A playoffban minden a nulláról kezdődik, szeretném azt, hogy a szezon végén nagyon büszke lehessek a csapatomra.

FALCO–VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–ZALAKERÁMIA ZTE KK 88–80 (15–25, 25–18, 23–30, 25–12)
Szombathely, 2800 néző. V: Kapitány G., Farkas G., Tőzsér D.
FALCO: GOVENS 29/12, VÁRADI B. 13/3, Barham 7/3, Pustahvar 7/3, Tóth N. 13. Csere: Medford 8, ZSIGERANOVICS 8/3, Simon K. 3/3. Edző: Szrecsko Szekulovics
ZTE: UBILLA 27/12, NORFLEET 18/9, Benke 5/3, Szabó Zs., DRUNGILAS 17/3. Csere: Kiss R. 6/3, Mohácsi 3/3, Wright 4. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–5. 7. p.: 4–15. 13. p.: 20–25. 15. p.: 26–25. 20. p.: 40–38. 24. p.: 47–48. 26. p.: 53–58. 30. p.: 63–68. 33. p.: 73–71. 37. p.: 83–71
Kipontozódott: Zsigeranovics (37.), ill. Drungilas (34.), Wright (38.)
Szrecsko Szekulovics: – Gratulálok a csapatomnak, a szakmai stábnak, a közönségünknek, fantasztikus eredményt értünk el együtt! Ahogyan arra számítottam, kemény férfias meccset játszottunk a ZTE ellen. Az elején kicsit görcsösen játszottunk, aztán belelendültünk – de végig nagyon jól védekeztünk, becsülettel küzdöttünk, rászolgáltunk a győzelemre.
Bencze Tamás: – A Falco hazai pályáját nehéz lesz bevenni bárkinek is, főleg akkor, ha a játékvezetők engedik abban a stílusban játszani a szombathelyieket, amiben jók. Kérem a játékvezető bizottságot, hogy nézzék majd vissza ezt a találkozót - biztos szembesülnek majd érdekes dolgokkal. Dicséret illeti a saját csapatomat is, mert úgy a 33-34. pedig megbirkózott a nehéz körülményekkel, jól tartotta magét. Bízom abban, hogy az idei bajnokságban még megmérkőzhetünk a Falcóval, és akkor egy korrektebb csatát vívunk majd.